Laptop usb problem

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
junior
Posts: 8
Joined: 26-12-2011, 13:03

Laptop usb problem

Post by junior »

Imam laptop od frenda kod sebe i ostecena su mu oba dva usb-a... ne pirtajte kako jer ga nije razbio on nego je po njemu svatko cackao...pa me zanima dali se moze nekako prespojiti zice sa ostecenog usb-a na neki vanjski i stavit ga u funkciju, ili što mi savjetujete da ucinim?

Hvala :)
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1431
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Laptop usb problem

Post by Emigrant »

provjeri konektore , da nisu odkinuti sa matične ploče .
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Laptop usb problem

Post by alexa_pg »

Ne znam koji laptop imas ali ako ima PCMCI konektor mozda je najjednostavnije da kupis nesto ovako. Cijena oko 10 eura
PCMCI2USB.png
PCMCI2USB.png (96.31 KiB) Viewed 1520 times
Alexa
jazz
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 207
Joined: 21-10-2010, 21:18
Location: Hrvatska

Re: Laptop usb problem

Post by jazz »

junior wrote:Imam laptop od frenda kod sebe i ostecena su mu oba dva usb-a... ne pirtajte kako jer ga nije razbio on nego je po njemu svatko cackao...pa me zanima dali se moze nekako prespojiti zice sa ostecenog usb-a na neki vanjski i stavit ga u funkciju, ili što mi savjetujete da ucinim?

Hvala :)
USB nije previše osjetljiv, tako da se može uzeti kraći USB kabl, precvikat na jednoj strani, tako da ostane samo žica i ženski konektor. Žice iz kabla direktno zalemiti na matičnu. Najjeftinije i najnepraktičnije riješenje.
User avatar
drago275
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 94
Joined: 20-04-2013, 19:22
Location: Hrvatska

Re: Laptop usb problem

Post by drago275 »

Ako hoćeš lemiti možeš ili kupiti sa ebay-a drugi usb konektor ili skinuti sa neke stare matične.
http://www.ebay.com/itm/5Pcs-USB-A-Fema ... 27b96431f1
Stvarno nisu skupi :D i izgledat će orginalno :wink:
Post Reply