Trust optički miš

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Trust optički miš

Post by Endeo »

Pozdrav evo navedeni miš mi ima problem da kad mu pocnem vrtit kotaćić on se disconnect-a međutim tad moram vrtiti u istom smjeru da bi se ponovo spojio.....na stranici od trusta kažu da mu driveri nisu potrebni.Ovaj miš sam po sebi ne vrijedi nešto puno ali ako je popravak nesto sto mogu jednostavno rješiti ukoliko imam u djelove u "spremi" no ukoliko nije isplativo nema veze.

Evo link od stranice
http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=16591

Zahvaljujem
Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: Trust optički miš

Post by Maki »

Je li se radi o novom misu ? Jel se odspoji cijeli mis ili samo kotacic ne radi ? Ako nije novi , jesi li ga mozda otvarao ? Pogledaj kontakte kod kotacica , mozda tamo nesto izazove kratki spoji ili hladni lem ? Znam da je bilo na jednom misu da kotacic nije radio zbog kabla preko kojeg se paja jer je bio ostecen ....
Jesi probao sa nekim drugim driverima ako postoje na netu ili napraviti preko windowsa update driver iz device manager-a ? Kad ga spojis na racunalo , prepoznaje li ga racunalo kao navedeni mis te instalira potrebne drivere ili nista ne javi ? Vidim da ide na usb port , jel ga stavljas na usb ili koristis konverter za onaj klasicni konektor za mis tj. na predvideni port za mis ?
Znam da je ovo puno pitanja , ali ...

Edit:
Ako se cijeli mis odspoji , jesi pogledao da mozda kotacic ne povlaci neku zicicu i sl. ?
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Trust optički miš

Post by Endeo »

Nije novi miš.....Jesam vec sam ga rastvarao jer sam mu mijenjao kabel ...odspoji se cijeli miš.....Ne mogu trenutačno pregledati kontakte al cim uspijem javim......na netu piše da mu ne trebaju driveri a windows ga ucita kao "USB optical mouse" te mi ne daje mogućnost update-anja driver-a ....spajam ga kao usb bez konvertera.

Uf nadan se da san odgovorija sa sva pitanja :)
Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: Trust optički miš

Post by Maki »

Ok. Probaj napraviti update drivera no cisto sumnjam da je u driveru stvar... Svakako pogledaj kontakte, nebi bilo lose i vodove koji vode prema tom kotacicu . Nekako mi to vuce na losi kontakt ... Rekao si da si mjenjao kabel , da ti se slucajno nije neka zicica od tog kabla "zakacila" za taj kotacic pa kad ga "vozis" on prodrba zicu te se izgubi kontakt na plocici ? Probaj otvorit mis i spojit ga na racunalo . Okrenes kotacic u onaj polozaj u kojem te odspoji ( naravno nastojis da ti kotacic ne iskoci van ) pa iskopcaj mis te probaj sa multimetrom ispitat ima li gdije kratkog spoja ili mozda nema kontakta . Kad ces to radit slobodno krenes od kabla preko kojeg se spaja na racunalo. Ako je sve u redu eh onda ne znam :roll:
Mozda je onda stvar u chipeku koji prati polozaj kotacica ...
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Trust optički miš

Post by Endeo »

Evo pregledao sve i sve u redu :? ali nema veze nije ni koštao nego 15-ak kuna....dgo je i izdržao :D
Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: Trust optički miš

Post by Maki »

Samo jos jedno pitanje. Kad okrenes kotacic u onaj smjer u kojem dolazi do iskopcavanja misa , koliko je potrebno okrenut kotacic ? Jedan " korak " ? Cuj mozes pricekat , mozda se javi netko tko je imao taj problem i rijesio ili netko tko zna sto bi moglo jos biti uzrocnik ...
A jesi probao na drugom racunalu ?
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Trust optički miš

Post by Endeo »

Neznam nije baš uvijek isti broj i probao sam na drugom kompu....ali kao što sam rekao nije bitno kupiti cu novih ima ih jeftinih :D a do tad ce ovaj stajati sa strane pa sta bude bude....i inace hvala na pomoći :)
Post Reply