Bigla upravljač za bolesnički krevet

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
mantun
Posts: 3
Joined: 04-12-2021, 14:10

Bigla upravljač za bolesnički krevet

Post by mantun »

Pozdrav svima,

već Sam kontaktirao nekoliko servisa al niko nije mogao da popravi upravljač. Radi se o upravljaču od kreveta za njegu teško bolesnih pacijenata, koji nam je ovih sedmica prijeko potreban. Vodovi su izgleda više puta lemljeni, na ploči a i na utikaču. Niko od majstora nije mogao riješiti problem kako treba vodove zalemiti da bi upravljač radio. Prije nego što se zadnji put pokvario radile su dvije najbitnije funkcije (druge kontrolne tipke nego što bi trebalo, al je radilo), da diže i spušta naslonjač, što je nama sasvim dovoljno. Kad je skinut utikač bila su još dva voda na njemu (slika). Nikakvu šemu u internetu nisam mogao pronaći pa bio bih veoma zahvalan ako bi neko mogao pomoć i ne bitno je da li tipke za upravljanje odgovaraju i tačno toj funkciji ili bi to bilo izmiješano.

Sorry unaprijed ako sam prekršio neka od pravila foruma i ovakavom zahtjevu nije mjesto u ovom forumu.

Pozz
Attachments
5a.jpg
5a.jpg (49.93 KiB) Viewed 2185 times
4a.jpg
4a.jpg (33.47 KiB) Viewed 2185 times
3a.jpg
3a.jpg (44.19 KiB) Viewed 2185 times
2a.jpg
2a.jpg (48.41 KiB) Viewed 2185 times
mantun
Posts: 3
Joined: 04-12-2021, 14:10

Re: Bigla upravljač za bolesnički krevet

Post by mantun »

Žuta je "glavni" vod i dolazi na mjesto crne a crna na mjesto gdje ju na slici žuta. Još neki od spomenutih "majstora" da zalemi i upravljač će imati nephodne funkcije. Ostale funkcije bi ovom probanom sistemu morale funkcionirat ali ne funkcioniraju. Greška mora da je negdje drugo. Sorry ako je post bio prebrz ali nam je funkcinolanost trebala što brže.

pozz
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1246
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Bigla upravljač za bolesnički krevet

Post by alexa_pg »

Najčešće, u 90 % slučajeva, kvarove izazivaju prekidi žica - kablova izmjeđu upravljača i kreveta.
Ne znam koja žica gdje ide, ali računam da dobrom serviseru neće biti problem da to poveže.
Odakle si da bih ti eventualno nekog kolegu preporučio.
Alexa
mantun
Posts: 3
Joined: 04-12-2021, 14:10

Re: Bigla upravljač za bolesnički krevet

Post by mantun »

hvala puno,

da, bio je prekid na sastavu voda na utikač i još je to neko prije lemio i pomiješo vodove. Zasad dvije osnovne funkcije, nama trenutno od bitne pomoći, smo tako reć popravili. Ali ako imaš nekog za preporučiti u Živincama ili okolina (Tuzla-Banovići) molim te javi, možda nam opet zatreba. Krevet nam je od ogromne pomoći i očigeldno još nesto ne radi jer bi ostale funkcije po ovom kako su ove dvije osposobljene, takodje morale radit a ne rade.

Pozz
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1246
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Bigla upravljač za bolesnički krevet

Post by alexa_pg »

Žao mi je. Nemam baš nikoga u okolini Tuzle.
Alexa
Post Reply