Ometač Wireless signala

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Cokaric
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 37
Joined: 20-02-2010, 22:46
Location: Split/Hrvatska
Contact:

Ometač Wireless signala

Post by Cokaric »

Radim prezentaciju u vezi DoS napada na wireless mreže pa me zanima dali netko ima ideju kako bi se taj ometač signala mogao napraviti?

Znam da je potrebno odašiljač koji radi na 2,4 GHz no što on zapravo treba odašiljat... Dali ima netko kakvu ideju?

Code: Select all

http://en.wikipedia.org/wiki/Electromagnetic_interference_at_2.4_GHz
Nešto ovako možda >>

Code: Select all

http://blog.tayx.co.uk/2008/03/10/cell-phone-jammer-schematic/
SVe NajBoLje,
Cokaric
CAHNOV AKSIOM
Kad sve ostalo otkaže, pročitaj uputstvo.
batka
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 535
Joined: 28-02-2010, 14:46

Re: Ometač Wireless signala

Post by batka »

DoS napadi na WiFi se ne vrse direktno napredajnik :ohno: (mislim da se ne podrazumeva fizicko unistenje antene ili rutera).A,ako ti odgovorim opsirnije,dezurni vatrogasci ce reci da je to spam ,sta to ucim mlade itn.... :roll:

Probaj na dva linka,ali da ja ne budem kriv : :ohno:

http://lifehacker.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://hackaday.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Magistar
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 62
Joined: 20-04-2010, 19:29

Re: Ometač Wireless signala

Post by Magistar »

Jako tesko izvodljivo...

Jedino snazna antena usmjerena prema tacki koja se zeli ometati(podesena kao AP i isti kanal )
No signature
Cokaric
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 37
Joined: 20-02-2010, 22:46
Location: Split/Hrvatska
Contact:

Re: Ometač Wireless signala

Post by Cokaric »

@Batka
Ne nikakvo fizičko uništenje routera, to mi nije svrha, želja mi je da naučim kako to radi i dali je izvedivo... Nije potrebna shema(zasada) ili nesto tako samo ako mi netko moze objasnit kako to tocno radi ili barem natuknit...

@Magistar
Jel može mrvicu detaljnije?

SVe NajBoLje,
Cokaric
CAHNOV AKSIOM
Kad sve ostalo otkaže, pročitaj uputstvo.
User avatar
MORGAN
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1284
Joined: 21-07-2009, 07:12
Contact:

Re: Ometač Wireless signala

Post by MORGAN »

Magnetron usmjeren u router....(nemojte me slušat) :D
User avatar
pepi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 964
Joined: 04-12-2006, 18:58
Location: Rijeka, HR
Contact:

Re: Ometač Wireless signala

Post by pepi »

.. ma što ne? :) Ako možeš paliti neonku s njim možeš i routere

ovo sam nekidan radio, fora je :)
http://www.youtube.com/watch?v=QO6zKZ-1c7c" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
race king
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1098
Joined: 11-05-2008, 19:09
Location: Hrvatska, Osijek

Re: Ometač Wireless signala

Post by race king »

a niste fora, sad se u zadnje vrijeme svi igrate s tim... moram si i ja sad nabavit jednu mikrovalnu :lol:
Dvije ploče jedan izolator,mala moja to je KONDENZATOR...
User avatar
josip
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 212
Joined: 12-04-2009, 13:01
Location: VG HR

Re: Ometač Wireless signala

Post by josip »

Ometanje je zakonom zabranjeno u svim zemljama i sa time se nije za igrati!!!

Igranje sa magnetronima i mikrovalnom energijom je izuzetno opasno, kako za onoga tko se s tim igra tako i za njegovu okolinu.
Zato, dečki pamet u glavu jer posljedice mogu biti vrlo kobne!!!!!!!!!

I jedno i drugo područje mi je dovoljno poznato pa sam morao reagirati.
User avatar
MORGAN
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1284
Joined: 21-07-2009, 07:12
Contact:

Re: Ometač Wireless signala

Post by MORGAN »

eo danas stigla još jedna mikrovalna....bit će veselja.... :ohno:
User avatar
pepi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 964
Joined: 04-12-2006, 18:58
Location: Rijeka, HR
Contact:

Re: Ometač Wireless signala

Post by pepi »

josip wrote:Igranje sa magnetronima i mikrovalnom energijom je izuzetno opasno, kako za onoga tko se s tim igra tako i za njegovu okolinu.
Zato, dečki pamet u glavu jer posljedice mogu biti vrlo kobne!!!!!!!!!.
...a po čemu to? Ti valovi imaju manju energiju od IR ili vidiljivog spektra EM zračenja :( jedino mi mogu skuhati oči, ali malo vjerovatno ako stojim iza odašiljača.

Pa Percy Spenceru se je čokoladica rastopila u džepu jer je stajao pred magnetronom..
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Ometač Wireless signala

Post by pedja089 »

Pa ako si ti od krvi i mesa, RF zracenje ima isti uticaj na tebe kao i na onu hranu koja se ubaci mikrotalasnu :!:
Zato to nije za igranje, lako mozes ostetiti unutrasnje organe( a pogotovo one medju nogama :azdaja: )
User avatar
japek
Napredujem
Napredujem
Posts: 188
Joined: 05-11-2008, 10:52
Location: Slovenija/Radenci, JN86AP
Contact:

Re: Ometač Wireless signala

Post by japek »

Može i malo pojačano Magnetronima, ako jedan nije dovoljno, onda grupa: http://typnet.net/Articles/WeedKiller.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; :oops: :ohno: .

Pozdrav, Janko
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Ometač Wireless signala

Post by Smjesko »

pepi wrote:...a po čemu to? Ti valovi imaju manju energiju od IR ili vidiljivog spektra EM zračenja :( jedino mi mogu skuhati oči, ali malo vjerovatno ako stojim iza odašiljača.

Pa Percy Spenceru se je čokoladica rastopila u džepu jer je stajao pred magnetronom..
Ti valovi imaju drukčiju valnu duljinu, ali ne i manju energiju :!: Da si malo razmišljao, ne bi napisao takvu glupost. Za zagrijavanje komada mesa je potrebna poprilična energija. Jesi li ikad vidio koliki presjek jezgre ima transformator iz mikrovalne pećnice?
Ako stojiš iza odašiljača ipak nisi potpuno zaštićen, jer se val može od nečega reflektirati i "samo" ti skuhati oči. Nije li to dovoljno strašno i opasno :?:

Što se tiče ovog uništavanja trave mikrovalovima, to je zanimljivo sa gledišta struke, ali je upitno kakve posljedice može imati.
batka
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 535
Joined: 28-02-2010, 14:46

Re: Ometač Wireless signala

Post by batka »

Presli ste u dublje vode decki! Covek je direktno uputio piranje.Da ga ne zamajavamo: tacno je da je to zabranjeno zakonom,ali se ne vrsi pocevsi od unistenjem rutera ili uameravanjem predajnika...itd. To ti je ipak softverski upad u mrezu *prijatelja*,ali da bi to izveo treba dosta da znas.Ja necu sad pricati o tome kako se to izvodi,ali mislim da bi trebali ovime okoncati ovaj post :(
Cokaric
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 37
Joined: 20-02-2010, 22:46
Location: Split/Hrvatska
Contact:

Re: Ometač Wireless signala

Post by Cokaric »

Hvala svima na odgovorima no vidim da nitko jos nije odgovorio na moje pitanje. Više sam našao zahvaljujući svemočnom Google -u. Ukratko prezentaciju sam napravio no sada bi ono što sam naučio želio osobno isprovat u praksi.

Ja ne želim uništit nekome router.
Ja ne želim osobi krast singnal.
Ja ne želim probijat WEP enkripciju.
Ja ne želim prižit meso odašiljačem iz mikrovalne.
Ja ne želim oštetit ništa fizičkim putem.

Ja želim zagušit SVOJ router RF singnalima, bukom kako nebi radio...

Ovo sam našao na nekoj stranici, nemogu se sitit gdje...
Specifikacija 802.11 PHY definira ograničeni broj frekvencija za komunikaciju. Meta napadača je uređaj koji radi po standardu 802.11, a cilj da se on zasiti RF šumovima, odnosno smanji odnos signal-šum do nivoa neupotrebljivog. Ako napadač emitira potrebnu količinu RF šuma, bežični uređaj postaje “utihnut", te više nije u stanju da prihvati valjani mrežni signal. U tom slučaju bi i valjani mrežni signal generirao šum.

Pravljenje ometača na osnovnoj frekvenciji od 2,4GHz je relativno jeftino i lako. Takođe je moguće kupiti i komercijalne uređaje koji mogu daljinski da ugase bilo koju mrežu. Na nesreću, mnogi bežični telefoni koji rade na 2,4 GHz mogu da dođu u interferenciju sa bežičnom mrežom.
@janko
zanimljivo je da i taj uredjaj radi na 2,4 GHz, ali je po svemu sudeći štetan a usto meni nekoristam, nisam vrtlar...

@forum members
Onda jel netko ima ideju kako bi se izradio Wireless jammer ?

Na netu ima na stotine sajtova koji nude prodaju gotovog proizvoda a na internetu ima na tisuče shema ali za GSM jammer, a to me ne zanima rel mene zanima Wireless jammer.

Osim ako je moguče da se GSM jammer -om postigne željeni rezultat za wireless mreže no sumjam.

SVe NajBoLje,
Cokaric
CAHNOV AKSIOM
Kad sve ostalo otkaže, pročitaj uputstvo.
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Ometač Wireless signala

Post by Smjesko »

Kao što piše na dnu tvojih postova, "kad sve drugo zakaže, pročitaj upute" nadodao bih onu narodnu, malo izmijenjenu koje se i sam često držim: "kljuse, uzdaj se u se".
Mi ne moramo vjerovati da ti ne želiš to što si nanizao, jer nismo kreteni da vjerujemo svemu i svačemu što neki neznani junak napiše. Možda je upravo suprotno nego što je napisano. Valjda ima razloga zašto na internetu nema takvih materijala kakve tražiš. Samo budala bi uložila milijune da razvije neku tehnologiju i onda nekom drugom bi servirala na tanjuru kako da sjebe tu tehnologiju.
Takve stvari se rade i čuvaju u razvojnim laboratorijima i ako si dobronamjeran, nastoj se jednog dana zaposliti u jedom takvom pa ćeš dobiti pristup takvim informacijama.
Osim toga, u onome što si naveo ti piše da generator šuma na 2,4 GHz guši signal bežične računalne mreže. Sad samo preostaje da uzmeš lemilo u ruke i izradiš si takav generator. Sitnica.
User avatar
MORGAN
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1284
Joined: 21-07-2009, 07:12
Contact:

Re: Ometač Wireless signala

Post by MORGAN »

Smjesko wrote:Sitnica.
Ma da......to ima 2 komponente....i niš više..... :roll: :roll: :roll:
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Re: Ometač Wireless signala

Post by mataya »

Cokaric wrote:
Ja želim zagušit SVOJ router RF singnalima, bukom kako nebi radio...
totalno nema logike :shock:
hoces da ne radi :?:
:arrow: jednostavno ga iskljuci :roll:
Cokaric wrote:Na netu ima na stotine sajtova koji nude prodaju gotovog proizvoda a na internetu ima na tisuče shema ali za GSM jammer, a to me ne zanima rel mene zanima Wireless jammer.
znas li ti koje je znacenje rijeci wierless?
e pa ako znas onda ruter odstekaj iz uticnice i svi su uvjeti zadovoljeni :wink:
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
User avatar
pepi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 964
Joined: 04-12-2006, 18:58
Location: Rijeka, HR
Contact:

Re: Ometač Wireless signala

Post by pepi »

@Smješko, mislim na energiju fotona.. to je neionizirajuće zračenje

imam jedan primitivni RF metar, tako da točno znam gdje se zrake izodbijaju.. a oči teško da će ti skuhati osim ako si lice nabiješ pred antenu :azdaja:
Cokaric
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 37
Joined: 20-02-2010, 22:46
Location: Split/Hrvatska
Contact:

Re: Ometač Wireless signala

Post by Cokaric »

Vidim da bih prije dobio odgovore da sam pristupio pitanju laganjem i rekao kako susjedu želim uništiti router. Nažalost izgleda da ču pomoč dobit prije od profesora iz svoje škole, iako je njihovo znanje ograničeno s obzirom na razvoj tehnologije i njihovu starost. Hvala Vam na odg., no razočaran sam činjenicom da ljudi misle da znanje koje sam ovdje tražio ču upotrijebiti u ilegalne svrhe. Svrha cijele ove teme jest bio seminarski rad koji sam dobio za zadatak od profesora a ne uništavanja routera ili zagušivanje signala drugim građanima. Ako uspijem napravit to sam objavim ode sheme i video isjecke onoga sto sam napravio.

@mataya
Želim mu privremeno onemogučit rad. Znam što znači wireless. Cilj mi nije uništit router niti ga isključuti.

@Smjesko
Te informacije nisam pronašao u niti jednoj od svojih knjiga.

Ovaj generator šuma izgleda jednostavno, dali znaš dali radi ?

Code: Select all

http://www.elektronika.ba/30/generator-uma/
Po profesiji ja sam računalni tehničar, znam podosta o računalima te programiranju no znanjem koje posjedujem sam ograničen a želim znati više...

SVe NajBoLje,
Cokaric
CAHNOV AKSIOM
Kad sve ostalo otkaže, pročitaj uputstvo.
Post Reply