Predajnik za bezicnu bubicu

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
bbubica
Posts: 3
Joined: 04-09-2009, 13:00

Predajnik za bezicnu bubicu

Post by bbubica »

Postovanje, Dosta sam trazio i nisam pronasao resenje da predajnik bude sto diskretniji. Pronalazio sam stapice, ogrlice, Nokia loop induktivne petlje... Ali ni jedan nije bio mali i zgodan da se sakrije a pritom dovoljno jak da se bubica lepo cuje...
E sad da li je moguce odraditi nesto kao sa slike.. .
Kvalitetan hendsfree za telefon do mikrofona, od mikrofona neki pojacivac koji pravi induktivi signal koji ce kablom samo da se prenese do plocice koja nece biti velike dimenzije a da se cuje... Da li je moguce? Ukoliko nije sta bi preporucili kao najdiskretniju mogucnost. Moze da bude prikaceno i na BLUTUT naravno jos bolje tako...
Lps-4 nokia mislim da indukciju pravi u onom plasticnom delu a da samo salje kroz kabli oko vrata.. e sad.. moze li se sta da to ne bude kabli i gomila kablova...
Hvala!
Image
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Predajnik za bezicnu bubicu

Post by trax »

Ušiješ u kragnu od kosulje zicu (antenu)...
bbubica
Posts: 3
Joined: 04-09-2009, 13:00

Re: Predajnik za bezicnu bubicu

Post by bbubica »

Ne znaci mi tako nista. Ne treba kao ogrlica da bude vec kao tanka plocica. Cak se i stapici koji su kao mali prst primecuju. Nesto diskretnije,, zato kazem ako je moguce da se indukcija pravi negde nize a da se samo do plocice prenese kablicem... e sad.. ne znam da li je to izvodljivo ali mi logika kaze da jeste...
bbubica
Posts: 3
Joined: 04-09-2009, 13:00

Re: Predajnik za bezicnu bubicu

Post by bbubica »

Evo i ovako... moze... to sam pronasao na ebaY... Gego.. kako napraviti ovaj kalem. Koliko zice koji metal u sredini.. na sta namotati...
Image

Image
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Predajnik za bezicnu bubicu

Post by trax »

Kalem treba da bude za odgovarajucu frekvenciju koja odgovara prijemnoj frekvenciji tog prkna sto ti je u uhu. Ne znam karakteristike niti jednog ni drugog. Najbolje da uzmes originalni predajni kalem i da izmjeris induktivitet sa instrumentom, i onda da napravis neki bolji (efikasniji) kalem sa istim induktivitetom i experimentises.
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Re: Predajnik za bezicnu bubicu

Post by mataya »

bbubica wrote:od mikrofona neki pojacivac koji pravi induktivi signal koji ce kablom samo da se prenese do plocice koja nece biti velike dimenzije a da se cuje
ako se radi o tome da zelis napraviti/poboljsati bubicu koja radi na induktivnom
principu (takve se najcesce koriste) pojacivac "induktivnog signala" ti je obicno audio pojacalo.
radi se o tome da se obican audio signal kao sto ide na slusalice preko elektrolita
dovodi na zavojnicu tu se stvara taj signal koj se preko kabla koj je oko vrata prenosi sto
blize prijemniku u uhu. u prijeniku se nalazi zavojnica u kojoj se inducira isti taj
analogni audio signal samo sto je zbog gubitaka puno slabiji pa prjemnik ima i malo integrirano pojacalo
koje pojacava taj signal i nakraju je mini zvucnik.

nadam se da sam pojasnio princip.
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
Post Reply