stari fm prijemnici

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

cikljamas
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 410
Joined: 18-10-2008, 13:58
Location: zagreb

Re: stari fm prijemnici

Post by cikljamas »

MA, evo rijesio sam problem : radi se o slijedecem : ovaj prijemnik jednostavno ne hvata frekvencije
preko 110 mhz i to je sve, mozda hvata ispod 87 mhz, al to ne mogu sa sigurnoscu znati, al sad sam
siguran nakon sto sam jutros potrosio dosta vremena i ispitao sa njim pazljivo prijem signala sa
vise razlicitih bubica koje odasilju na razlicitim frekvencijama( imam ih toliko vrsta da sam prakticki
pokrio cijeli fm spektar od 88- 108 mhz...dakle sve bube koje rade u ovom rasponu se savrseno cuju...
al ove bube koje su podesene iza ili oko 110 mhz ovaj prijemnik jednostavno ne lovi sto i nije cudno
za klasican prijemnik, al za ovaj je prijemnik naglaseno da hvata u sirem rasponu od 86-120 mhz,pa
je bilo i normalno da sam ocekivao da ce hvatati i ove bubice koje su iza 110 mhz, no medutim to ipak
nije slucaj...
p.s. nego jel zna neko na kojoj stanici pustaju ovo :
http://www.youtube.com/watch?v=b085U3yT ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
nigdje ?...vidim ja da moram brzo osnovati svoju piratsku...
banana
User avatar
japek
Napredujem
Napredujem
Posts: 188
Joined: 05-11-2008, 10:52
Location: Slovenija/Radenci, JN86AP
Contact:

Re: stari fm prijemnici

Post by japek »

Skrati zavojnicu kod prijemnika, pa če ti iči do više frekvencije. Možeš samo zalemiti komad žice preko dva zavoja, koliko znam imaš zavojnicu na pločici.

Pozdrav, Janko
cikljamas
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 410
Joined: 18-10-2008, 13:58
Location: zagreb

Re: stari fm prijemnici

Post by cikljamas »

MOram priznati da nisam znao za ovu caku, komad zice preko dva zavoja...u svakom slucaju
hvala ti na ideji, a i na trudu opcenito...
Pozdrav i tebi do novog topica !
banana
Post Reply