pitanje o radio prijemniku

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Vmosnak
Posts: 1
Joined: 29-01-2009, 23:14

pitanje o radio prijemniku

Post by Vmosnak »

Ovako, pocheo sam da pravim neki uredjaj, uglavnom, treba mi prenos bilo kakvog signala, koji mi nije kasnije problem obraditi. Moram raditi sa radio predajnikom (jer mi treba domet min 100 m) koji bi sam napravio a prijemnik bi bio neki kineski radio aparat (ne mogu josh i to da pravim-nema potrebe). Recimo da je frekvencija preko koje shaljem signal 100 MHz. Pitanje je: da li ce mi se meshati (i konkretno pokrenuti uredjaj) lokalna radio stanica u vremenu dok ja ne shaljem signal(verovatno da)? Znam da nece dok ja emitujem. Pitanje drugo: kako to da sprechim.

ps. Ako neko ima drugu ideju za prenos signala sem menjanje frekvencije dobro bi doshla.
popac
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 49
Joined: 28-09-2007, 18:38

Re: pitanje o radio prijemniku

Post by popac »

ti u startu namesti fq na ono mesto gde nema radio stanica pa ti se nece mesati lokalni radio ali to uradi sa nekim radiom koji ima fino podesavanje stanica a memjas freq tako sto okrenes trimer kondenzator ili ako ga nema razvuces ili sabijes oscilatorni kalem ....
popac
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 49
Joined: 28-09-2007, 18:38

Re: pitanje o radio prijemniku

Post by popac »

mislim prvo podesi predajnik na nekom radiju gde mozes fino da podesis prijemnu fq a posle radi sa kinezom
Post Reply