FM predajnik 10km

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
efro
Posts: 2
Joined: 31-07-2007, 14:46
Location: Croatia

FM predajnik 10km

Post by efro »

Mogu li gdje naci shemu FM predajnika koji kao ulaz ima 3.5mm konektor, a ide do oko 10km?

P.S. - Oprostite zbog duplog posta. Pukla mi je veza, pa sam se morao opet spojiti.
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

A za koju frekvenciju bi trebao biti taj predajnik? Gdje bi ti to "predavao" ? Imas li dozvolu za radio-odasiljac?
efro
Posts: 2
Joined: 31-07-2007, 14:46
Location: Croatia

Post by efro »

Smjesko wrote:A za koju frekvenciju bi trebao biti taj predajnik? Gdje bi ti to "predavao" ? Imas li dozvolu za radio-odasiljac?
106-108 MHz. Ne bih htio predavati, nego me zamolio prijatelj da mu pokusam to napraviti.
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Isto ti je ako hoces ti "predavati" tj. odasiljati ili tvoj prijatelj. Moras imati dozvolu, a za ovo frekvencijsko podrucje i tzv. koncesiju, jer 10km domet je ozbiljna stvar, nije FM-buba.
Pitam se zasto tvoj prijatelj ili mnogi prijatelji neciji ili niciji misle da drugi zele slusati bas ono sto bi oni "predavali". Mozda njihov ukus ne dijele drugi? Ako imaju stvarne ambicije, sto ne razmisle o profesionalnom angazmanu na nekoj regionalnoj radio-postaji!?
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

mozda covjek hoce da pusta u eter muziku koje nema nigdje na ostalim radio stanicama.
slicno kao ja.
:D
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

virtualx wrote:mozda covjek hoce da pusta u eter muziku koje nema nigdje na ostalim radio stanicama.
slicno kao ja.
:D
A kakvu ti to glazbu pustas a koje nema na drugim radio-stanicama? Bas me zanima.
To mozes raditi jos neko vrijeme dok BiH ne udje u Uniju. Tada ce se morati urediti i zakoni o radio-difuziji i onda ces morati ugasiti svoju stanicu.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Ako nemas iskustva i potrebne istrumente tesko da mozes da izvuces 10W
User avatar
e
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 29-01-2007, 10:41
Location: Bosnia
Contact:

Post by e »

smješni wrote:To mozes raditi jos neko vrijeme dok BiH ne udje u Uniju. Tada ce se morati urediti i zakoni o radio-difuziji i onda ces morati ugasiti svoju stanicu.
ti ćeš i ostarit uz svoju stanicu virtualx
You wait for revolution, we live revolution.
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

nisam rekao da emitiram ,rekao sam da imam zelju, a to nije isto.
trenutno nemam nikakav odasiljac, i da imam nebi smio emitirati.
valjalo bi pustati metalce na radiju za raju koja to slusa, ali bolje netraziti sebi posla.

8)
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

virtualx wrote:nisam rekao da emitiram ,rekao sam da imam zelju, a to nije isto.
trenutno nemam nikakav odasiljac, i da imam nebi smio emitirati.
valjalo bi pustati metalce na radiju za raju koja to slusa, ali bolje netraziti sebi posla.

8)
Zar nema u Bixacu neka birtija gdje se okuplja "metalna" raja? Ako nema, pokusaj nesto uciniti da bude, pa onda tamo s vlasnikom dogovoris pustanje te buke za tu raju, pa ce ti onda nesto i kapnuti u dzep. Ovako kad saljes u eter imas samo trosak.
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

nema kod nas takvih mjesta.
zato bi ljudi pustali tu muziku kad je mnogo veca zarada na narodnjacima i na ljudima koji to slusaju.
sve se danas gleda kroz zaradu.
Post Reply