FM MODULATOR???

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
niggy
Posts: 2
Joined: 23-04-2007, 10:57

FM MODULATOR???

Post by niggy »

Ljudi, u potrazi za CD changerom za auto, naisao sam na ovu stvarcicu, zvanu FM MODULATOR!

Naime, stvar radi na principu da se ukljuci u autu tamo gdje je upaljac, i u nju se usteka USB sa muzikom, i radi na principu da salje RADIO signal koji se slusa na obicnom kasetofonu!!!

Da li neko zna vise o tome, koliko se isplati uzeti, koliko kosta, gdje se sve imatu kupiti, i razna iskustva ako neko ima!!!!

Hvala
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

To ti je maleni stereo FM predajnik. Imas ga na www.ebay.com
Nisam nikad koristio, ali nema tu neke pameti, ako kupis neki dobar radice dobro :D
DRUG STARI
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 461
Joined: 12-02-2006, 21:14
Location: Hrvatska

Post by DRUG STARI »

prodavao ih je "Hg spot" po 200kn, audio ulaz nije bio usb, nego 3.5mm konektor. Ima ih jos neka firma u Hr. Kad kupujes provjeri obavezno domet, jer vecina ima tek par metara, neki put i jedva. Neki modeli imaju ugradjen cip BA1415, on ti ima 16 kanala(zadane frekvencije), vidio sam modele koji imaju slobodan izbor frekvencije od 87.5-108MHz, pa bolje uzmi takav.
User avatar
SaNsKi_Dk
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 210
Joined: 25-03-2007, 16:33

Post by SaNsKi_Dk »

ja imam hama RTR-100 jos nisam ispitao kako rad sutra cu ti javiti, neznam da li je stereo
niggy
Posts: 2
Joined: 23-04-2007, 10:57

Post by niggy »

Eh ovako ljudi!

Juce sam lijepo fino otisao do Printex-a u Kosevskoj ulici i kupio FM TRANSMITER!! cijena: 76KM!

Utisci su sljedeci:
definitivno stvar vrijedi tih para, jer ipak 76 KM i nije puno, s obzirom da dodje i daljinski, a ima i godinu dana garancije!
Sto se tice zvuka, SOLIDAN!
znaci cuje se OK, ima nekad malo nekog suma,ali nije nista sto nervira covjeka, tj bas kao sto sam procitao na nekom engleskom forumu, nemojste ocekivati zvuk kao u 300$ vrijednom playeru!!! ali za te pare, sasvim OK!
uglavnom danas cu ga jos malo isprobati pa.....

Naravno ostajem otvoren za opciju i CD Changera!!! Tako da:.....
Post Reply