audio na wifi router

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

audio na wifi router

Post by sashko »

Pozdrav

Nisam upoznat sa ovim al mi treba sledece.
Da li moze da se na router ili ap direktno ili uz neku prepravku spoji audio izlaz sa mp3 playera ili izlaz sa mikrofonskog predpojacala ,pa da mi audio salje bezicno ,tako da ga ja preko wifi mogu navatati na udaljenom kompu ili mobilnom .Znali neko nesto o tome ?
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: audio na wifi router

Post by sashko »

Ne zna niko ?
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Re: audio na wifi router

Post by LIAM »

niko zna ali se ne javlja
šala.....
User avatar
zigzag9
Napredujem
Napredujem
Posts: 193
Joined: 06-06-2011, 23:35
Location: HR

Re: audio na wifi router

Post by zigzag9 »

http://www.howtogeek.com/118075/how-to- ... using-vlc/

Ovo gore je besplatno i jednostavno.
Druga opcija Raspberry Pi + Linux + IceCast, ShoutCast ili neki sličan softver.
Treća opcija: pogledati neki od namjenskih streaming uređaja koji podržavaju 802.11abgn, sigurno toga ima na eBay ili Amazonu
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: audio na wifi router

Post by sashko »

zigzag9 wrote:http://www.howtogeek.com/118075/how-to- ... using-vlc/

Ovo gore je besplatno i jednostavno.
Druga opcija Raspberry Pi + Linux + IceCast, ShoutCast ili neki sličan softver.
Treća opcija: pogledati neki od namjenskih streaming uređaja koji podržavaju 802.11abgn, sigurno toga ima na eBay ili Amazonu

hvala ALI
treba mi obrunuto sa wifi rutera na racunare mobilne itd ,stim da je audio spojen direktno na ruter bez kompa ;)Moze se nesto resiti za rutere koje imaju USB pa se turi usb zvucna pa se metne openvrt u ruter,al ja nemam takvih rutera pa sam mislio da mozda moze da se izlaz iz mikrofona spoji na WAN port rutera pa da ga baca preko wifi-a,naravno preko nekog konvertera.
Znaci jos jednom,komp se ne nalazi blizu rutera.Da je ruter spojen na komp pa da se salje sa kompa to ima 200 resenja :)
User avatar
zigzag9
Napredujem
Napredujem
Posts: 193
Joined: 06-06-2011, 23:35
Location: HR

Re: audio na wifi router

Post by zigzag9 »

Nisam ti napisao jedno već 3 rješenja.

Pošto nisi zadovoljan prvim, probaj drugo.

P.S. To o čem pričaš s OpenWRT, konkretno sam vidio projekt sa SX763 i USB zvučnom karticom, ali ne za slanje streama, već primanje. Čisto sumnjam da klasični routeri imaju dovoljno procesorske snage za nešto takvo.
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: audio na wifi router

Post by sashko »

Tebi hvala ko bratu od tetke,pa aj procitaj sta si napisao,pa procitaj sta sam ja napisao.ZNACI NECU DA IMAM KOMP PORED RUTERa treba da spojim mikrofon i da mi se to salje .Inace ruteri imaju dovoljno procesorske snage za tako nesto ;) Malina je neisplativo resenje za nesto sto bi mi slao zvuka sa mikrofona.
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: audio na wifi router

Post by Feko »

Ako ne misliš Audio analogni signal pretvarati u digitalni onda mislim da je to nemoguće izvesti.
Cijeli sklop mora se vratiti na analogiju prijenosa zvuka..to više nema veze sa wifi routerom.
Naruči si ovo ako zadovoljava tvoje potrebe...
http://www.ebay.com/itm/2-4GHz-4-Channe ... 1258340521
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: audio na wifi router

Post by sashko »

Feko svakako mora da ide neki ad converter,zato sam i pitao da li je izvodljivo i da li postoji neko resenje i primer toga.Inace imam WELLTECH Model20540 Audio i Video Wireless Sender i ne radi mi posao,jer sam dosta zavucen u dvoristu u odnosu mesta gde bi se nalazio mikrofon (30tak metara) .Dok recimo signal wifi rutera bez problema doseze od tog mesta do mene,otuda i ideja da ide preko wifi-a .Ima i jacih uredjaja ali mi je besmisleno davati neke vece novce za tako nesto.
User avatar
cih
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 31-12-2008, 00:30

Re: audio na wifi router

Post by cih »

sashko ako si resio da zaradis novac a pritom nemas iskustva sa datim poslom, platis nekoga ko ima iskustva i ti zaradis. A da ti neko da "savet" :roll: ...
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: audio na wifi router

Post by nano »

Sve u svemu ,ako ti je raspberry neisplativo rjesenje,onda nemoj traziti dalje,jeftinijeg rjesenja nema.
Ipak treba analogni signal prebaciti u digitalni ,pa sve to onda zapakirati u TCP/IP pakete,pa proslijediti ruteru ,a da on zna ko mu to salje ....itd....
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: audio na wifi router

Post by sashko »

e cih ovde kod mene u NS ljudi obicno babavangama ili milan tarotima koji proricu i sudbinu na daljinu a vole da turaju nos tamo gde im nije mesto obicno kazu da nesviraju qrcu ;)
ako nemoz pomagati ,nemoj odmagati
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: audio na wifi router

Post by sashko »

@ Nano hvala na savetu, nasao sam par varijanti, samo ruter mora imati usb port tura se usb audio kartica itd.
Dopisujem se sa jednim deckom sa openwrt foruma pa cu javiti rezultat.Ako nemoze tako uzecu neki krz mobilni ,automatsko javljanje,imam besplatno razgovaranje u okviru grupe ;) I mora da bude jeftinije :)
Post Reply