FM predajnik 863 MHz

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
th3_v0ice
Posts: 2
Joined: 03-07-2009, 11:33

FM predajnik 863 MHz

Post by th3_v0ice »

Pozdrav ljudi,


Želio bih napraviti FM predajnik koji bih utakao na USB od kompjutera i audio out jack i time slao radio signal na neke sonijeve bežične slušalice (Sony MDR-RF865RK). Frekvencija slušalica je 863.5 ili 864.5 MHz. Domet bi trebao biti od 20 cm - 2 m. Svi primjeri koje sam ovdje vidjeo su ispod 110 MHz. Moje znanje elektronike je dosta ograničeno, znam spojiti komponente po električnoj šemi ali dalje od toga teško išta. Treba mi pomoć oko šeme kola.

Što se tiče audio jacka može i samo usb, nego kontam da prenos zvuka preko usb (iako ljepše) komplikuje kolo.

Unaprijed zahvalan.
User avatar
cih
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 31-12-2008, 00:30

Re: FM predajnik 863 MHz

Post by cih »

Ovako ti da bi nastelovao predajnik na toj freq treba ti spec analyser sto verovatno nemas. Ti uradi sledece napravi ovaj transmiter http://www.elektronika.ba/284/extra-min ... un-na-15v/ zatim umesto baterije od 1.5v stavi 5v nemoj vise grejace se tranz. I umesto mikrofona nakaci izlaz iz tvoje muzicke kartice a freq. Ces namestiti tako sto ces c3 okretati nekom zasiljenom plasticnom stimericom nikako metalni srafciger mic po mic. A slusalice drzi na usima i kada dodje ton ti stani ali budi nezan prema tom kondenzatoru mnogo. To bi bio 10 harmonik 86.4mhz to provereno ova bubica daje, daje i vise al to tebi nece trebati.i imaces zagarantovanih 2 m koji tebi ttebaju imaces i vise sigurno sa stabilisanim ispravljacem i tto sve spakuj u neku malu limenu kutiju sa otvorom dovoljno velikm da jedva prodje ta stimerica za stelovanje tog kond. A za antenu stavi parce zice duzine oko 20cm pa je krati malo po malo da vidis na koj duzi najbolje osciluje. Pozdrav.
th3_v0ice
Posts: 2
Joined: 03-07-2009, 11:33

Re: FM predajnik 863 MHz

Post by th3_v0ice »

Veliko hvala na odgovoru! Sjutra nabavljam ove djelove i lemim. Javljam napredak! Već sam se bojao da niko neće ništa napisati :)
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: FM predajnik 863 MHz

Post by sashko »

da neotvaram novu teme sto se tice ove fm bube vidim da je dosta hvalejna imal neko od vas izgled stampane plocice
http://www.elektronika.ba/284/extra-min ... un-na-15v/
User avatar
Ford
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 524
Joined: 02-04-2008, 17:21
Location: CELJE JN76PF

Re: FM predajnik 863 MHz

Post by Ford »

Pozdrav prijatelju!
Imaš ju na meilu, poslao sam ti shemu.
:idea: :wink:
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: FM predajnik 863 MHz

Post by sashko »

hvala drug :)
Post Reply