Wi-Fi antena za mobitel

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Unitrend
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 41
Joined: 13-09-2013, 16:18

Wi-Fi antena za mobitel

Post by Unitrend »

Neznam dali ce ovo ispasti nekima glupo,no zelim znati dali se moze napraviti Wi-Fi antena za mobitel...Uz mogucnost visokog dometa npr. 500 m ili 1 Km...Jer sam gledao da je takvu stvar moguce napraviti za kompjutere pa me sada zanima dali je to moguce i za mobitele?
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Wi-Fi antena za mobitel

Post by nano »

Teoretski ,antena se moze napraviti ,ali problem je snaga wi-fi predajnog dijela za postizanje udaljenosti koje navodis.Mozes ti cuti wi-fi druge strane,ali ako ta druga strana ne cuje tebe ,nista od komunikacije.
Neka poboljasanja mozes dobiti ,ali moras rastavljati telefon,naci gdje ima spojenu wi-fi antenu.tu spojiti neki konektor ili koax direktno i to voditi na antenu...
Reci sta si tacno zamislio pa cemo malo detaljnije.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Wi-Fi antena za mobitel

Post by LAF »

@Unitrend, nadji neku staru Nokiu ili Motorolu, Oba mobitela imaju prikljucak za antenu.
Na Nokiji 16xx, ona sto izgleda ko pandurska radiostanica izmjereno 8W na predaji, u slabom polju
isisa bateriju za par sati bez pricanja. Tek poslije doslo do limitiranja izracene snage na nekoliko mW,
jer tih 8W "przi" sive celije.-

Cak i sa N5100 (ima prikljucak za antenu) mozes rjesiti sto te interesuje.-

pOz
User avatar
Unitrend
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 41
Joined: 13-09-2013, 16:18

Re: Wi-Fi antena za mobitel

Post by Unitrend »

nano wrote:Teoretski ,antena se moze napraviti ,ali problem je snaga wi-fi predajnog dijela za postizanje udaljenosti koje navodis.Mozes ti cuti wi-fi druge strane,ali ako ta druga strana ne cuje tebe ,nista od komunikacije.
Neka poboljasanja mozes dobiti ,ali moras rastavljati telefon,naci gdje ima spojenu wi-fi antenu.tu spojiti neki konektor ili koax direktno i to voditi na antenu...
Reci sta si tacno zamislio pa cemo malo detaljnije.

Zanima me dali se moze spojiti neki prikljucak preko ulaza za GPS antenu da se od te GPS antene napravi nesta slicno kao i D-LINK usb?
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Wi-Fi antena za mobitel

Post by nano »

Ti sad malo brkas pojmove.Jedno je GPS,drugo Wi-fi,a trece je GSM band na 900 ili 1800 MHZ.
Napraviti od telefona nesto kao D-Link USB nema smisla,a i samo pitanje nisam skuzio???
...neki prikljucak preko ulaza za GPS antenu da se od te GPS antene napravi nesta slicno kao i D-LINK usb
???
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
User avatar
Unitrend
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 41
Joined: 13-09-2013, 16:18

Re: Wi-Fi antena za mobitel

Post by Unitrend »

Moje jedino pitanje je dali se moze neka vrsta antene spojiti na mobitel da prima veliki domet wi-fi-a, i onda sam usporedio kako kompjuteri koriste d-linkov usb koji je wi-fi. Kužiš li sad?
User avatar
Unitrend
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 41
Joined: 13-09-2013, 16:18

Re: Wi-Fi antena za mobitel

Post by Unitrend »

nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Wi-Fi antena za mobitel

Post by nano »

To sam ti odgovorio u prvom odgovoru,moze ako si spreman prckati po telefonu i naci gdje je spojena wi-fi antena,pa tu spojiti neki konektor ili direktno kabal ,pa na vanjsku antenu.Dobit ces veci domet ,ali ne previase jer je wi-fi predajnik u telefonu slab.
Ako imas ovaj telefon,mozda moze i ovako....

http://www.youtube.com/watch?v=GiFN3wH3QFs
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
User avatar
Unitrend
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 41
Joined: 13-09-2013, 16:18

Re: Wi-Fi antena za mobitel

Post by Unitrend »

Aham,oprosti onda nisam skužio. Hvala. :)
Post Reply