Gsm spijun bubica-samogradnja

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
milan95pn
Napredujem
Napredujem
Posts: 146
Joined: 04-08-2011, 11:33

Gsm spijun bubica-samogradnja

Post by milan95pn »

Gledao sam po netu i nikako nisam nasao semu ovakve bube,pa sam onda sam razmislio kako bi mogla da se napravi od starog mobilnog telefona,posavsi od toga da je gsm buba samo preradjen deo nekog mob-a,tj samo skinut gsm modul sa telefona i malo nadogradjen,ali to nije bitno to mi je pretpostavka...

I na tome sam zasnovao jednu ideju kako da je napravimo od obicnog mobilnog telefona veoma jednostavno i jeftino(ako imate vec neki telefon za rastavljanje ili kupite neki najobicniji za 3-5e pa ako ne i manje) i jedan reley sto manje voltaze 3v,5v...

Znaci uzmemo jedan mobilni koj radi,rasturimo zadnji deo maske i nadjemo onaj mini elektro motorcic za vibraciju,skinemo ga i tu,na one dve zice zalemimo reley(da ima sto manju voltazu,mislim da ima u kelku 3v reley)ali se "plasim" da ne bi bilo dovoljno napona za aktiviranje releya,pa bi na tom mestu na red dodao bateriju(znaci jedan kraj baterije ide na jednu zicu gde je bio mini elektromotor a drugi na reley i onda spajamo drugi kraj releya na drugu zicu u mobilnom,mislim da ste me razumeli :o ),dalje onda ona dva kraja na releju koji treba da aktiviraju neki uredjaj,njih spojimo na mesto,na tastaturi tj na dugme koje se javljamo na mobilnom i to je to,podesimo tel na vibraciju,ubacimo karticu,napunimo bateriju...

Znaci sad kad ja pozovem taj broj telefona,tel nece da vibrira ali ce se ukljuciti reley,reley dalje kratko spoji onaj taster za javljanje na tastaturi gde smo zalemili sto tanjom zicom dva kraja sa releya,i onda se desava to kao da je neko pritisnuo taster na tel i javio se,ali to je sam tel odradio,i vibracija se automatski iskljucuje jer je normalno da kad se javimo odmah se iskljucuje vibracija ili zvono,onda mozemo da prisluskujemo dok god imamo kredita na telefonu ili najbolje uzeti minute...

Onu bateriju koju dodajemo na ded sa releyem(ako bi to moglo u opste tako da radi)tj. mozemo da uzmemo napajanje od telefona(od same baterije u telefonu,jer bilo bi malo glomazno da dodamo jos jednu bateriju uz tel i reley) i imam i drugo resenje a to je da pomocu nekog strujnog kola koje bi odradili u smd-u podignemo napon na potreban nivo i aktiviramo reley...

Uz to bi mogli da napravimo i neki predpojacavac za mic iz telefon da bi se sto glasnije culo na nasem telefonu isto u smdu-u odradimo,to je malo strujno kolo sa par elemenata.


I nemojte samo da kazete da je bolje da kupim gotovu gsm bubicu,kako je ovo komplikovano i glomaznije od prave gsm bubice,ja to sve znam ali bi cisto da napravim ja jednu svoju,bukvalno za 0din moze da se napravi,pa bi hteo pomoc od iskusnih sa foruma da vidim da li je ovo moguce....
satsat
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 204
Joined: 30-09-2012, 14:01

Re: Gsm spijun bubica-samogradnja

Post by satsat »

Na svakom mobilnom telefonu imaš opciju po imenu "automatski odgovor"
međutim idući tvojom logikom jeftinih buba, moguće je kupiti 2 pmr-a za 20 evra u trgovini, jednog postaviti na vox, drugim hvatati i slušati.
onda, preamp za mic na mobilnom aparatu je lako napravit, nesluteći o tom da mobilni aparat ima na ulazu neko ograničavanje jačine signala, upravo zbog taga da kad si recimo negdje u prometu, da ne skuplja šumove okoline, nego da skuplja samo zvuk koji ti proizvodiš

i posljednje ? nije li cilj da bubica bude što manja (odatle i potječe ime "bubica"...jerbo inače bi ih zvali kornjača ili krokodil) :?
imam i drugo resenje a to je da pomocu nekog strujnog kola koje bi odradili u smd-u podignemo napon na potreban nivo i aktiviramo reley
Ne podržavam ni malo to što želiš raditi, no da te pitam, si ikad čuo za tranzistor ?

Savjet, mani se ćorava posla i ako već želiš nešto napraviti svojim rukama, uzmi knjigu, nauči osnove..potom jedan multivibrator napraviš, pa onda neko malo pojačalo, pa onda složenije i složenije...možda tako dođeš i do rf-a
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Gsm spijun bubica-samogradnja

Post by stojke369 »

@milan95pn Moze kao sto si zamislio. Ma pravi kad vec imas ideju, usput ces i sto sta da naucis :wink: A inace mislim da se po oglasima krecu gotovi uredjaji za nekih 25-35e, sa 5x manjom dimenzijom od toga sto ces ti da napravis i predvidjenim karakteristikama.
milan95pn
Napredujem
Napredujem
Posts: 146
Joined: 04-08-2011, 11:33

Re: Gsm spijun bubica-samogradnja

Post by milan95pn »

Ne podržavam ni malo to što želiš raditi, no da te pitam, si ikad čuo za tranzistor ?
Pa normalno da sam cuo za tranzistor,a sto ne bi,i to da svaki telefon ima automatsko javljanje ne bi bas rekao,imaju noviji ali ko ce noviji tel da upotrebljava...
Savjet, mani se ćorava posla i ako već želiš nešto napraviti svojim rukama, uzmi knjigu, nauči osnove..potom jedan multivibrator napraviš, pa onda neko malo pojačalo, pa onda složenije i složenije...možda tako dođeš i do rf-a
Pa ja sam vec i doso do Rf-a,a to sto ti mislis da ja ne znam sta je tranzistor i multivibrator i iz cega se sastoji mala fm bubica to je tvoja stvar i to sto ti ne podrzavas moju ideju ima ljudi koj ce je podrzati i pomoci,i ako si procitao mozda gore u postu jasno pise da me ne interesuje glomaznost ja sam cisto eksperimentalno hteo da je napravim...

pozz za stojke369
satsat
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 204
Joined: 30-09-2012, 14:01

Re: Gsm spijun bubica-samogradnja

Post by satsat »

Pa normalno da sam cuo za tranzistor
Ako jesi, onda pitanje sljedi...
imam i drugo resenje a to je da pomocu nekog strujnog kola koje bi odradili u smd-u podignemo napon na potreban nivo i aktiviramo reley
Zašto praviti stepup converter ako znaš šta je tranzistor ?
milan95pn
Napredujem
Napredujem
Posts: 146
Joined: 04-08-2011, 11:33

Re: Gsm spijun bubica-samogradnja

Post by milan95pn »

Pa vidi ja sam pre godinu dana poceo da se bavim elektronikom i znam sta je tranzistor ali ne znam bas sve gde ga mozemo upotrebiti a ti ako si samo ovde da dokazes svoje znanje i neces da pomognes samo se skloni sa ove teme,prosto i jednostavno...Ja sam postavio temu da bi saznao da li moze da se napravi to tako kao sto ja mislim,a ne da mi ti predajes neke lekcije ovde...
satsat
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 204
Joined: 30-09-2012, 14:01

Re: Gsm spijun bubica-samogradnja

Post by satsat »

Ništa ne dokazujem, ja pitam :!:
btw
Prisluškivanje, "James Bond trik" (Nokia 5110)

Ako kratko spojite lijevi i desni pin sa srednjim ("3", "6" i "9") profil "Slušalice (Headset)" će se aktivirati. Aktivirajte opciju "Automatski odgovor (Automatic answer)" i postavite zvono na "Bešumno (Silent)". Time možete koristiti telefon za prisluškivanje. Postavite telefon negdje ispod stola i nazovite svoj telefon. Telefon će primiti poziv bez zvona i možete slušati što se govori u prostoriji.

evo ti za par evra bez releja, sklopnika i teške artiljerije
milan95pn
Napredujem
Napredujem
Posts: 146
Joined: 04-08-2011, 11:33

Re: Gsm spijun bubica-samogradnja

Post by milan95pn »

Hvala za ovo,a da li moze bilo koj drugi telefon,samo da se pronadju pinovi koj ce aktivirati profil slusalice...
satsat
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 204
Joined: 30-09-2012, 14:01

Re: Gsm spijun bubica-samogradnja

Post by satsat »

naravno da da
Post Reply