LOKATOR

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

LOKATOR

Post by juka vk »

zanima me dali postoji neka slicna sema ili neko ima ideju za uredaj koji bi imako transmiter koji odasilje signal i risive koji prima taj signal i transformira ga u neki vizualni signal

npr. recimo 10-ak LED-ica u krug i s da svijetli ona LED-ica odakle dolazi signal

to bi bilo fora napraviti :wink: :wink: :wink:
User avatar
mjnet
Napredujem
Napredujem
Posts: 109
Joined: 11-12-2006, 19:26

Re: LOKATOR

Post by mjnet »

juka vk wrote:zanima me dali postoji neka slicna sema ili neko ima ideju za uredaj koji bi imako transmiter koji odasilje signal i risive koji prima taj signal i transformira ga u neki vizualni signal

npr. recimo 10-ak LED-ica u krug i s da svijetli ona LED-ica odakle dolazi signal

to bi bilo fora napraviti :wink: :wink: :wink:
pa mozes koristiti takvu napravu za traženje odašiljača npr. radija.

napraviš antenu koja je komplicirana, te je spojiš na tranzistor(mali radio)
te umjesto slusalica stavis VU metar i to ti je to
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

a cega se sve necete sjetiti da pravite! :roll: :D
i u vecini slucajeva je nesto iz domena naucne fantastike.
mislim ne bukvalno ali bi cak i nekom profesionalcu bio problem napraviti ovaj "tragac" ovako kako je zamisljen.

ps:najjednostavnije ti je da uzmes usmjerenu antenu za radio opseg na kom ce ti raditi predajnik.
antenu stavis na rotator od satelitske koji ima oznake istok,zapad,sjever,jug a na izlaz prijemnika stavis s-metar i onda fino okreces rotator dok ti s-metar ne pokaze maksimum signala ,onda samo pogledas na rotatoru u kom je pravcu okrenut i ako imas kartu terena na kom se nalazis mozda bi mogao i da utvrdis gdje se nalazi predajnik (po jacini signala,snazi predajnika...).

ako napravis ovako nesto javi,bas me zanima.

pozdrav
Post Reply