RF slusalica

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
junior
Posts: 8
Joined: 26-12-2011, 13:03

RF slusalica

Post by junior »

pozdrav kolege,

imam slusalice koje rade preko RF signala, na njoj se nalazi i svijetlo koje se mjenja kako se mjenja signal, ali i tu se nalaze jos neka svijetla slicna ekolajzeru. Zasto vam to pricam, jer imam dugme s kojim mogu upravljati tj paliti/gasiti ta oba svijetla, sad me zanima dali je moguce to paljenje napraviti tako da svako dugme ima svoj zadatak: jedan pali/gasi to svjetlo, drugi pali/gasi taj svijetleci ekolajzer.

Dali je to moguce jer nisam jos otvorio ali mislim da je to sve minijaturno napravljeno.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: RF slusalica

Post by nano »

Najlakse ti je odvojiti jedan kontakt od tog "svjetla" (valjda je LE dioda) za signal i spjiti kakav klizni mini prekidac.Problem je jedino sto moras upaliti oba s postojecim dugmetom i onda mozes upaliti ili ugasiti to za signal.Vjerujem da je to cime palis tipka,a ne prekidac.

Duge varijante su kompliciranije i bez poznavanja rada tog sklopa ih je tesko izvesti.
Usput...mislis li pod pojmom ekolajzer na ekvilajzer (od engleskog equalizer) ili je to VU metar (linija od le didoda koje se pale s jacinom NF signala)
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Post Reply