Nova student spijun bubica

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Nova student spijun bubica

Post by LAF »

Ne dao bog da prof. ima slusni implatant u kosti iza uha, dva u opoziciji zalijepljena magnetica, sve
velicine zrna rize (sitnije hi) a slusni aparat radi na istom principu kao ova "bubica", induktivna
petlja, mogao bi vas prisluskivat.- (ova tehnika napustena prije dvadesetak godina).-
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Nova student spijun bubica

Post by pedja089 »

Nemoj davati ideje, ima studenti sami da pocnu ugradjivati te magnete :lol:
frwgrg
Napredujem
Napredujem
Posts: 134
Joined: 31-01-2009, 20:43

Re: Nova student spijun bubica

Post by frwgrg »

trax wrote: Znaci ti imas tu verziju koja je jedan obicni magnet? I to radi? Eh to jos moram probati!
Napravi neko pojacalo sa TDA kolom, umjesto zvucnika stavi namotaj zice (tu antenu), ima da cujes i na 5m od namotaja :)
da, znaci skroz je ludo.. dok nisam imao, po slikama sa neta mislio sam da je to neki mikro zvucnik sa malom antenicom ili tako nesto - nesto na principu detektorskog prijemnika.
kada mi je stiglo, i kada sam shvatio sta je u pitanju.. ne znam ko se setio toga, ali je genijalno.

a probacu sa nekim jacim kolom da napravim ,pa neka trosi baterije koliko hoce.

samo da pitam jel to ima veze koliko zice, koliki otpor celog kabla, i kako se to spaja, jel te dve zice sto bi trebale u zvucnik, npr. meter kabla da obmotam u krug precnika npr. 30cm, i krajeve da spojim na izlaz?
frwgrg
Napredujem
Napredujem
Posts: 134
Joined: 31-01-2009, 20:43

Re: Nova student spijun bubica

Post by frwgrg »

Jel zna neko da mi kaze otprilike kolika snaga mi treba, ja bi pravio oko 50% jace od te elektronike koju sam kupio, ali ne znam kolike je ona jacine, uglavnom obicna baterija 9v traje 3-5 sati, jel bi moglo na osnovu toga da se zakljuci, ili da izmerim koliko ampera vuce, ili nesto drugo da merim?
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Nova student spijun bubica

Post by trax »

Ma napravi neko mini audio pojacalo i probaj. Na osnovu toga ces znati jel ti treba nesto slabije ili jace...
voja
Posts: 1
Joined: 30-03-2012, 00:32

Re: Nova student spijun bubica

Post by voja »

jel ima ko semu za pojacavac ?
User avatar
jadranko
Napredujem
Napredujem
Posts: 120
Joined: 29-01-2012, 01:29
Location: zagreb

Re: Nova student spijun bubica

Post by jadranko »

nadajmo se da svi ti "metali " koji idu u uho nisu radioaktivni, još ako dolazi sa istoka.....upitno.
backspacenp
Posts: 2
Joined: 16-04-2012, 19:53

Re: Nova student spijun bubica

Post by backspacenp »

Ajde ovako, rad sam da vam pomognem ali samo u edukativne svrhe, prvo sto me je iznerviralo je to da niko vishe ne ceni ni sebe a ni svoj rad i trud, kao drugo cene su smesno niske da bih je pre kupio nego da je pravim, a i profesori ce izvalit sistem kad tolike bubice nagrnu na trziste i sta si uradio, nista, kome da je prodash posle? ko da one od po 100+e takozvane bubice u boji koze vrede toliko? cena joj je nepristupacna bash iz tog razloga jer teze ces prodat jednu a zaradio si za 10+ prodatih, ovako prodash 10 treziste unistavash niskim cenama i na kraju umre biznis :)... istina da pravljenje bubice kosta nekih 150-200 din (elementi) a to sto ti oci ispadnu dok sve to lepo zalemish a da se pritom ne dodirnu zice pa to je haos. Dakle to osmopinsko je pojacalo od 1W i "zove" se TDA2822M, nadam se da sam pomogo, sve ostalo zavisi od seme i elemenata koji se koriste, i ima jednu manu to pojacalo, greje se dosta...
frwgrg
Napredujem
Napredujem
Posts: 134
Joined: 31-01-2009, 20:43

Re: Nova student spijun bubica

Post by frwgrg »

A jel ima neka uputstva za pravljenje antene, ja sam prvo mislio da je to obicna zica, medjutim kada sam je odmotao bilo je tu dosta namotaja tanke bakarne zice, koliko ide namotaja i koja debljina zice, koji precnik?
za te bubice je samo problem naci magnetice, posto nisam video nigde da imaju kod nas, vec samo na stranim sajtovima, ali i oni su smesno jeftini, to su obicno neodijumski magnetici u obliku diska, dimenzija 3x1mm, na ebay sam video 400 komada za 5 dolara. i hvala za kolo sto si nam otkrio koje je, jel moze i bilo koje drugo jacina 1w, ja sam slucajno porucio jedno kolo, nzm tacno koje, ali je isto 8 pinsko i jacina 1w, samo sto je moje samo 1w, a to sto si ti rekao je 2x1w.
hvala
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Nova student spijun bubica

Post by bob4 »

backspacenp
Posts: 2
Joined: 16-04-2012, 19:53

Re: Nova student spijun bubica

Post by backspacenp »

Pa da 2*1W ali koristish samo jedan izlaz. Mogo bi semu da vam okacim a sto se namotaja tice sve zavisi od seme bubice, sto tanja zica to bolje ne valja preterat sa namotajima, uostalom uzmi subler pa izmeri kolko je ta tvoja bakarna zica debljine posle prebrojish zice koliko ima zica toliko imash namotaja, jednostavna stvar, samo ako je vec i dotle doslo izmeri i precnik antene pa vidi imal kakve veze :)
suncica2222
Napredujem
Napredujem
Posts: 161
Joined: 20-10-2007, 16:51

Re: Nova student spijun bubica

Post by suncica2222 »

a sta guras u uvo?

ovaj stapic?

i sta ako ti zapadne, ides kod hirurga?
kizami
Posts: 3
Joined: 11-05-2012, 16:45

Re: Nova student spijun bubica

Post by kizami »

Pozdrav svima,
Otvarao sam bubicu koju sam kupio pre nekog vremena, i zaista, unutra je TDA2822m
malo se greje, ali sta sad mogu, radi svoj posao.

Kod mene je TDA2822m postavljen na običnim slušalicama od telefona, jedan kabal od slusalice služi kao ulaz u pojačalo, tako da nemam gomile žica oko mikrofona...
netiks
Posts: 9
Joined: 26-07-2011, 00:53

Re: Nova student spijun bubica

Post by netiks »

Nije mi jasno koju bubicu imas ova sto ja imam je sa LM386N fabricki je napravljena i radi sa 2 baterije od 9v
magneti su dimenzija 3x2mm neodimijumski i moraju da se ubace skroz do bubne opne nagne se
glava i ubaci se magnet on sam udje dokle moze oseti se tacno kad dodirne bubnu opnu
Vadi se sa drugim malo vecim neodimijumskim magnetom 1x1cm samo se prisloni na uvo
Cuje se znaci super
kizami
Posts: 3
Joined: 11-05-2012, 16:45

Re: Nova student spijun bubica

Post by kizami »

Ova bubica takodje koristi samo jednu bateriju od 9v, nije potrebno da bude konkretno ni tda2822m ni lm386, vazno je da moze da radi na 9v i to je to. Skoro sam cuo da moze da se koristi tda2003 ali ne znam koliko je to istina, takvu jos nisam drzao u rukama.

Probaj tvoju bubicu sa lm386 samo sa jednom baterijom od 9v, jer verujem da imas dve baterije samo zbog mogucnisti duze upotrebe u jednom komadu bez prekidanja.
netiks
Posts: 9
Joined: 26-07-2011, 00:53

Re: Nova student spijun bubica

Post by netiks »

Probacu
Last edited by netiks on 09-06-2012, 03:18, edited 1 time in total.
netiks
Posts: 9
Joined: 26-07-2011, 00:53

Re: Nova student spijun bubica

Post by netiks »

Kako stavljas magnetic u uvo a da ti neraspali u bubnu opnu? Jel imas neku tehniku ili sa stapicem polako gurnes do bubne opne?
frwgrg
Napredujem
Napredujem
Posts: 134
Joined: 31-01-2009, 20:43

Re: Nova student spijun bubica

Post by frwgrg »

nema neke konkretne tehnike za ubacivanje magneta, neko mi je rekao da lakse ulazi kada se usta naduvaju, ja se malo nagnem i polako sa stapicem guram magnet dok ne osetim da je legao. vazno je samo da ti za vreme ubacivanja nije upaljena bubica i antena oko vrata, jer onda boli kad dodje do bubne opne.
netiks
Posts: 9
Joined: 26-07-2011, 00:53

Re: Nova student spijun bubica

Post by netiks »

Jel postoji mogucnost da se magnetic zaglavi u uvetu ako se gura sa stapicem za uvo ili da se zaglavi pod bubnu opnu ako je to uopste moguce? Imam trip da se ne zaglavi u uvetu :ohno:
netiks
Posts: 9
Joined: 26-07-2011, 00:53

Re: Nova student spijun bubica

Post by netiks »

Kada ubacim magnet do bubne opne jako mi je neprijatan osecaj u uvetu znaci jedva mogu da izdrzim par minuta da mi je magnet u uvetu jel se to svima desava ili samo meni?
Post Reply