ebay i paypal

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
arcom
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 447
Joined: 05-03-2010, 20:47
Location: Rijeka
Contact:

Re: ebay i paypal

Post by arcom »

Bome, ja do sada nisam imao tolike iznose provizije. OK, tecaj je bio mrvicu veci nego u banci, ali to je zato jer je meni postavljeno da PayPal sam odabere tecaj. Mislim da postoji opcija da banka odreduje tecaj, ali onda na to ide neka sitna provizija PayPal-a. Ili obrnuto, nisam siguran. Bas cu obratit pozornost na to kod slijedeceg shoppinga pa javim.
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: ebay i paypal

Post by trax »

Sad su na paypalu napravili da ti se skida novac u lokalnoj valuti a konverziju vrsi paypal. To morate iskljuciti u paypalu da vam se ustvari obracun vrsi u banci a ne paypalu. Mene zamalo da zeznu tako pa sam na vrijeme nastimao da mi bude kao prije :-)

Znaci napravite da vam se skidaju euri, dolari itd a ni slucajno KM ili Kune...
User avatar
Black Angel
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 980
Joined: 08-10-2008, 20:54
Location: Dubrovnik

Re: ebay i paypal

Post by Black Angel »

Postoji samo jedan problem sa tim. Prije tog sistema da mi skidaju kune sam ja osobno kupovao dolare i stavljao ih na devizni racun. I opet bi mi pizduni ukrali odredenu proviziju. Kao da su moji dolari sugavi pa su ih pretvarali u kune i onda opet u dolare. No dobro, naviko sam se. Na kraju krajeva, opet je paypal najsigurniji nacin placanja.
Korg X5D <3
User avatar
Black Angel
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 980
Joined: 08-10-2008, 20:54
Location: Dubrovnik

Re: ebay i paypal

Post by Black Angel »

Postoji samo jedan problem sa tim. Prije tog sistema da mi skidaju kune sam ja osobno kupovao dolare i stavljao ih na devizni racun. I opet bi mi pizduni ukrali odredenu proviziju. Kao da su moji dolari sugavi pa su ih pretvarali u kune i onda opet u dolare. No dobro, naviko sam se. Na kraju krajeva, opet je paypal najsigurniji nacin placanja.
Korg X5D <3
User avatar
sanchez
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 81
Joined: 28-01-2013, 21:55

Re: ebay i paypal

Post by sanchez »

@trax.Evo sad sam gledao na paypalu al nemogu da to nadjem kako da ustimam da mi skidaju dolare posto sve uzimam u njima,da ne skidaju km,vjerovatno je to u pitanju.mozes li mi objasnit kako da to postavim.
Sad sam pokusao nesto zamjenio sam umjesto dolara stavio eure pa valjda je to to,tamo u postavkama racuna.
Last edited by sanchez on 08-03-2014, 21:15, edited 1 time in total.
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: ebay i paypal

Post by trax »

Ja nisam ni mogao kupovati dolare i stavljati na isti racun sa KM. Mora banka da zaradi nesto u tim konverzijama a paypal apsolutno ni dan danas ne naplati od banke nista vise nego sto ti vidis svojim ocima na checkout-u. Nesto ste vi pogresno to gledali..
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: ebay i paypal

Post by trax »

sanchez wrote:@trax.Evo sad sam gledao na paypalu al nemogu da to nadjem kako da ustimam da mi skidaju dolare posto sve uzimam u njima,da ne skidaju km,vjerovatno je to u pitanju.mozes li mi objasnit kako da to postavim.
To ti se stima na zadnjem koraku kupovine, imas negdje link cini mi se da pise Change Conversion Settings... Tu odaberes da ti se naplacuje u toj kupovnoj valuti a ne u domacoj.
User avatar
Black Angel
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 980
Joined: 08-10-2008, 20:54
Location: Dubrovnik

Re: ebay i paypal

Post by Black Angel »

A nisam lud. Ako sam kupio dolare i stavio ih na posebni devizni racun namjenjen cisto za dolare, kako mi paypal za predmet od 13$ skine 15$ :?
Korg X5D <3
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: ebay i paypal

Post by trax »

Pa ne znam. Ja kad kupim nesto od 12.3$ i odem u banku kasnije, vidim da je tacno toliko skinuto. To se u banci konvertuje u KM i sa bankinom provizijom meni skine sa racuna. PayPal zaradjuje uzimajuci dio od tih 12.3$ od prodavaca. Znam iz iskustva da je tako. Barem kod mene...
User avatar
Black Angel
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 980
Joined: 08-10-2008, 20:54
Location: Dubrovnik

Re: ebay i paypal

Post by Black Angel »

Ja samo znam da u zivotu nisam mogo na racun stavit tocan iznos jer mi nikad ne bi bio dovoljan.
No ko zna kod nas Hrvata, vjerojatno nas drzava pljacka preko paypala :lol:
Korg X5D <3
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: ebay i paypal

Post by trax »

Pa banka ti uzme proviziju na toj konverziji kada ti pretvori tvoje kune sa racuna u dolare kojim placas :-)
Zato moras imati vise na racunu od onog koliko pise da placas nesto... Eh sad ukoliko su neki specijalni uslovi za vas - to ne znam...
User avatar
Black Angel
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 980
Joined: 08-10-2008, 20:54
Location: Dubrovnik

Re: ebay i paypal

Post by Black Angel »

Ne mozemo se nikako sporazumjet :lol:
Da ti na drugi nacin objasnim...
Recimo da imam dolare doma. Podem na banku i stavim npr 15 dolara direkt na devizni racun otvoren samo zbog paypala. Teta mi ne naplati nikakvu proviziju niti ista.
A nakon sto platim racun od 13 dolara sa racuna mi digne oko 14, mozda malo vise... Paypal mi zaracuna neki nevidljivi trosak unutar njihove tecajne liste, bez obzira sto ja na racunu vec imam dolare i ne treba mi nikakva šugava konverzija...
Kontas sad ? :D
Korg X5D <3
User avatar
sanchez
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 81
Joined: 28-01-2013, 21:55

Re: ebay i paypal

Post by sanchez »

evo maloprije sam nesto narucio sa e baya i otisao da provjerim racun skinuo tacno mozda u 1 fening da nije, izracunao sam preko oanda kursne liste.
ono mi je pomoglo sto mi je rekao trax da zamjenim valutu kad kupujem onaj zadnji korak,a i u profilu sam stavio dolare bile ja mislim km.nije nista uzeto provizije nit bilo sta.hvala trax
ErolDude
Posts: 6
Joined: 25-07-2014, 08:54

Re: ebay i paypal

Post by ErolDude »

Izuzetno preporucujem ove prodavace, pravo su jeftini i imaju sve sto zinete chip_partner gc_supermarket
longxinelectronics inace nisam nikad imao probleme sa kupovinama, a imam dosta iskustva sa online trgovinom.
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: ebay i paypal

Post by trax »

Upravo ocekujem nesto od gc_supermarket :-)
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: ebay i paypal

Post by niho »

Ja imam prilično dugačku listu onih od kojih kupujem dugo ibez ikakvih problema (Tayda2009, giorgio11185, gc supermaket, e-goto chipworld, chip_partner, ut_source, mobilev, cn-resource.. ali i listu onih od kojih nikada ništa više neću naručiti, prije svih polida 2008.
trofazni
Posts: 14
Joined: 06-07-2014, 21:05

Re: ebay i paypal

Post by trofazni »

Bas sam se od polida2008 spremao nesto narucit kad ono :ohno: :ohno: . Sto se tocno dogodilo?
User avatar
damir1
Napredujem
Napredujem
Posts: 141
Joined: 27-04-2006, 20:47
Location: hrvatska

Re: ebay i paypal

Post by damir1 »

taj gc_supermarket i nije baš onakav za kakvog ga predstavljate naručio od njih i nisam dobio doduše vratili mi novce ali nije to to. Samo moje iskustvo.
User avatar
puknuti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 670
Joined: 11-06-2007, 21:26
Location: Samobor
Contact:

Re: ebay i paypal

Post by puknuti »

eto ja bi preporuči lika tomtop.odnosno sve koji u nazivu imaju tomtop .ako uzimate ono kaj on nudi , on (oni) ima i svoj sajt ..
User avatar
VolkD
Napredujem
Napredujem
Posts: 199
Joined: 06-09-2008, 17:24
Location: Divaca (Slovenija)
Contact:

Re: ebay i paypal

Post by VolkD »

Desi se, da bude DHL jeftinijo od obične pošte. Naročito ako se nešto šalje u Italju.

Ja mislim, da se na italijanskoj pošti može i tenk izgubiti. 11 puta sam slao običnom pošto, no izgleda, da je posle tri sedmice došlo to što sam slao u sedmom pokušaju.
Zbog toga ljudi jako puno koriste DHL.
Post Reply