Teletek PIR senzori, tastatura alarma

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Teletek PIR senzori, tastatura alarma

Post by pedja089 »

Jel ko ima kakvog iskustva sa Teletk Titan DL PIR senzorima?
Bio sam danas da kupim paradox senzore, medjutim lik mi je rekao da njih ne drzi jer su ovi bolji.
A ne znam dal je stvarno tako, il samo hteo nesto da uvali. Uglavnom uzeo sam samo jedan senzor da ga probam, jer sam malo sumljicav bio.
Koliko sam video prilicno je osetljiv(mnogo osetljiviji od nekih paradoksovih koje sam imao pre 15god, koliko je to merodavno pojma nemam).
Sto se tice laznih detekcija nemam pojma kakav je na duze staze. Ja sam ga danas postavio na isti zid gde je i kamin nalozio vatru i za nekih 10-15min nije se ni jednom aktivirao. Naravno kad sam ga postavio u drugu cosak odakle se vidi vatra, stalno je bio aktiviran. Jedino on mi rece da je polje sirine 110 stepeni, al koliko sam video odoka, rekao bi da nije vise od 90. Ali meni je i 90 dovoljno. Cena im je 12eura.
Sad nemam pojma da li da trazim nesto drugo ili da uzmem jos 4 komada.
I dal neko ima pokvarenu tastaturu od nekog alarma? Ako vec mogu da izvoljevam bilo bi lepo da ima i displej :D .Glupo mi za novu da dajem 50 i vise evra pa da je razvalim samo zbog kutije.
Hvala.
Post Reply