Muzicki relej

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Dzony988
Napredujem
Napredujem
Posts: 113
Joined: 05-11-2008, 04:55

Muzicki relej

Post by Dzony988 »

Pozdrav svima

da li neko ima neku semu kako da napravim mali uredjaj na 12V koji ce sadrzati mikrofon i koji ce paliti reley u ritmu muzike. googlao sam nesto i neke sam napravio ali sve su to uredjaji koji na zvuk upale relej i drze ga ujljucenim neko vreme, ili im je potrebna neka visa frekfenca ili slicno...

Da vise ne bih trosio ni novac ni zivce, moze li mi neko pomoci sa tim uljucivanjem releja u ritmu muzike

Hvala
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Muzicki relej

Post by Feko »

ne radi se to sa relejem...
evo, pogledaj, ovakvo nešto ti treba.
http://www.elektronika.ba/forum/viewtop ... f=9&t=6592" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Muzicki relej

Post by Smjesko »

Možda naš Džoni muzičar želi da mu baš relej klepeće u ritmu muzike :?: Opet moramo pogađati "što je pjesnik htio reći", jer sam pjesnik ne zna što bi pjevao, tj. koju bi svrhu imao taj relej.
Dzony988
Napredujem
Napredujem
Posts: 113
Joined: 05-11-2008, 04:55

Re: Muzicki relej

Post by Dzony988 »

Da, upravo to, treba mi relej kleptati u ritmu muzike. Imam jedne plafonske led diode, koje mogu svetleti belo i crveno, rade na 24V. Imam ogromni swich na 24V. Sa njega bi i iskoristio napajanje sklopa za relej, naravno preko stabilizatora. I te plafonske led didode se trebaju paliti u ritmu muzike, cisto da trepkaju. Bitno je da je preko releja jer relej sa duplim kontaktima dok je relej ugasen, provodi na jednomparu pa ce svetleti belo, a onda kada relej da kontakt na kratko, belo ce se ugasiti i svetlece crveno i sve tako u krug, i onda se te led diode plafosnke lepe ili srafe na sank u nekom haoticnom rasporedu... elem to je i nebitno, bitno je da se relej pali u ritmu muzike, imam jake releje od po 25A
ranko92
Napredujem
Napredujem
Posts: 128
Joined: 20-07-2010, 16:29

Re: Muzicki relej

Post by ranko92 »

relej je elektro mehanicka komponenta sa pokretnim delovima i ne moze da se koristi za vrlo brza uklj./isklj.
to bi skratilo zivotni vek relea na minimum
Dzony988
Napredujem
Napredujem
Posts: 113
Joined: 05-11-2008, 04:55

Re: Muzicki relej

Post by Dzony988 »

da to ste u pravu, moze li se onda koristiti tranzitor kao prekidac... neki fet recimo irfz44n... Neka sema sa tranzistorima, koja moze prekdati 24V....

Jedino drugo resenje je da sastavim onakav light show i da na njega privezem vec postojece trafoe tih led dioda.......
Post Reply