trazim voltmetar

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
lacko999
Posts: 17
Joined: 06-10-2010, 21:34

trazim voltmetar

Post by lacko999 »

evo trazim shemu za voltmetar digitalni ili.. di nabaviti jeftino digitalni voltmetar... moze cak i analogni ali da nema veliko odstupanje ali bolje digitalni jer se radi o preciznom naponu...

treba mi za racunalo...
radim volt mod grafičke kartice i onda bi na točke ocitavanja napona za gpu i mem stavio dva voltmetra... tako dok smanjujem otpor da vidim koliko si dizem napon da nebi bilo dima....

naponi se dizu za 0.01V tako da ono dosta precizno bi moralo biti ili mi je jednostavnije kupiti neki čin čung digitalni multimetar rasutriti ga i ubaciti dva komada u kuciste xD
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

trazim voltmetar

Post by Smjesko »

Pa da. Taj "čin čung" je svakako najbolje rješenje za tu tvoju zamisao. Posebno za mjeriti milivolte. Ne znam čemu uopće amerikanci proizvode skupe instrumente, kad su kineski bolji i jeftiniji. :ohno:
lacko999
Posts: 17
Joined: 06-10-2010, 21:34

Re: trazim voltmetar

Post by lacko999 »

evo kako kod nas dode jedan čin čun 50kn a meni trebaju dva.. a nisam pri parama... i jos mi je.... potenciometri dodu 20kn... odlucio sam.. da samo napravim izvode na prednju stranicu kucista.. i da onda doma s multimetrom mogu pogledat kolika mi je voltaza dok OC... pa ono...

ali ako ima jos neko kakve ideje neka se slobodno javi i kaze ;)
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: trazim voltmetar

Post by mega162 »

pazi samo da onaj bijeli dim ne izađe iz grafičke... i od kud misliš uzimati taj napon?
po meni je to užasno glupo ako neznaš točno to kaj radiš, a i postoje ti hrpa programa koji to sami mjere....
lacko999
Posts: 17
Joined: 06-10-2010, 21:34

Re: trazim voltmetar

Post by lacko999 »

idme za smjer elektroničara i imam vec iskustva u voltmodanju grafičke...

grafička nema softwerski za gledanje napona ni dizanje nego se treba modati.. to jest smanjiti otpor na dva chipa sta im se otpor smanjuje oni propustaju visi napon na gpu i memoriju... te se vise da cloat grafa.. ali su vece i topline tu....

mene smao znaimalo kako da si jednostavno izvucem na prednju stranicu kucista da mi ocitava voltazu da ne moram cuciti ispod stola dok namjestam potenciometre....

ako ko ima 7600GS grafu dam link za voltmod
Post Reply