Prijemnik za pandure

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Prijemnik za pandure

Post by jopagti »

Ej ekipa ova je tema mozda bila ako je nemojte se ljutit pogledajte broj postova :oops: Zanima me dali je moguce prisluskivat pandure tj one njihove toki-vokie???Bilo bi ih fora slušat..
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Moguce je , treba ti shema prijemnika za tu frekvenciju , mislim da ce ti trax naci nesto. I mene interesuje ta shema.
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Treba ti NBFM prijemnik koji prima na opsegu ~70cm (~400-500MHz). Nemam shemu, ja sam je trazio po netu ali fakat je nema nigdje :shock:
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

kod nas murija radi na oko 160MHz
moze se slusati ko ima uredjaj ili ako ga sagradi
ja bi sebi to pravio,ali je prekomplicirano i zahtjevno
User avatar
WizzAss
Napredujem
Napredujem
Posts: 105
Joined: 27-12-2005, 20:46
Location: Hrvatska/Rijeka
Contact:

Post by WizzAss »

imam jedno pitanje; da li mogu locirat "izgubljeni" murijacki radio?
mislio sam kad budu neredi, ili nepaznjom negdje ostave toki-voki da im maznem :twisted:

ps.
A.C.A.B. :evil:
i nema pjesme, i nema cuge da pozdrave forza fiume, forza fiume,forza fiume, da pozdrave forza fiume
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Mogu ga samo locirati ako budes pritiskao taster za predaju. Ako budes samo slusao - neces imati problema 100000%.
User avatar
[SINNER]
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 82
Joined: 18-09-2005, 21:44
Location: Bihac-Sarajevo

Post by [SINNER] »

Ej nabavite sebi stanicu za 2m samo sa vecim prijemnim opsegom negdje od 138MHz pa do 170MHz i mozete slusati :)

POZDRAV
User avatar
WizzAss
Napredujem
Napredujem
Posts: 105
Joined: 27-12-2005, 20:46
Location: Hrvatska/Rijeka
Contact:

Post by WizzAss »

trax wrote:Mogu ga samo locirati ako budes pritiskao taster za predaju. Ako budes samo slusao - neces imati problema 100000%.
kolko love bi dao za jedan takav?
i nema pjesme, i nema cuge da pozdrave forza fiume, forza fiume,forza fiume, da pozdrave forza fiume
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Evo sema scannera :D A kako od malih kineskih radioncica sto imaju 2 tastera (scan i reset) prosiriti opseg primanja da nebude od 88-108mhz :?: :?: :?: :?: :?: :?:

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... keneri.rar
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Zar ne bi veca zavojnica podigla frekvenciju? Ajmo napraviti fm predajnik za policijsku frekvenciju , baciti ga negdje u cosak pored kineskog prijemnika i pustiti radio :)
HJasko
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 44
Joined: 16-01-2005, 09:45
Location: Zmajev Grad
Contact:

Post by HJasko »

Za Traxa:
nije ti ovo 100000% posto posto ima mogucnosti da se daljinski aktivira predajnik ili locira (doduse ovo drugo mora imati ispunjene tehnicke pretpostavke) uredjaj,jer je ovdje rijec o profi uredjajima i na dispecerskim stolovima se to moze sve to bez ikakvih problema odraditi (ovo je napravljeno zbog potrebe da se locira policajac koji je u opasnosti i slicno)...ovo se radi pomocu select5 ili nekog drugog programiranog koda (mogu se slicni programi naci i na Netu gdje se ovo sve moze simulirati pomocu sound-blaster kartice...sto sam citao i da se desavalo negdje u Hrvatskoj poodavno,kada su neki upali na frekvenciju i pravili dar-mar sa selektivnim pozivima i slicnim stvarima)

"Mogu ga samo locirati ako budes pritiskao taster za predaju. Ako budes samo slusao - neces imati problema 100000%."


Posto je ovdje rijec o profi uredjajima tipa "motorola" mogu se ostale tehnicke karakteristike pogledati na proizvodjackom sajtu...

HJasko
User avatar
larga
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 212
Joined: 23-03-2006, 20:19
Location: vojvodina/vrbas

Post by larga »

e stojke posto smo ranije pricali da si svrljo po vojnom otpadu recimi moli te dali vojne stanice mogu da hvataju ili da se preprave tako bi mi valjao jedan skener u kamionu nemas pojma,postali su nezajazljivi sa kaznama 8)
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Cisto sumljam da se nesto moze prepraviti :? Nailazio sam na policiske stanice ali su bile oko 1200dinara pa nisam ni kupio :shock:

Imam RUP-3 vojne stanice rade na oko 50mhz da li neko zna koje pojacalo da napravim za njih za veci domet :?: :?: :?: :?: :?:
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

za kupovanje ti uredjaji su skupi ,bar za mene
imao sam neko vrijeme icom ic02a ,koji sam posudio od kolege,ali nije mogao muriju hvatati,nego sam slusao amatere.

a mogu li se kako ometati avioni preko radija,nebi li se koji srusio na obliznju livadu pa da idem kupiti dijelove
:)
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Avione mozes ometati jedino ako imas PVO.
HJasko
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 44
Joined: 16-01-2005, 09:45
Location: Zmajev Grad
Contact:

Post by HJasko »

Sto se tice aviona mozes ih slusati sa radiouredjajima koji imaju AM prijemnike u sebi kao sto je slucaj sa nekim vokcima Alinco poput DJ-F1E i slicni uredjaji...oni rade na frekvencijama iznad 110 MHz pa do nekih 135 MHz koliko se sjecam...
Sto se tice vojnih uredjaja tipa RUP (radio uredjaj prenosni) oni obicno rade od nekih 30 pa do nekih 60 MHz (zavisi od tipa,poput RUP-12,3A,3B,33 i neki drugi) i rade FM,frekvencija se izracunava na osnovu forumle i skace po 25 KHz izmedju kanala...sto znaci da se ne moze slusati bilo koja druga sluzba koja radi nekom drugom vrstom modulacije ili na nekoj drugoj frekvenciji,a da se znacajnije ne izmijeni uredjaj :-(

HJasko
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

HJasko wrote:Za Traxa:
nije ti ovo 100000% posto posto ima mogucnosti da se daljinski aktivira predajnik ili locira (doduse ovo drugo mora imati ispunjene tehnicke pretpostavke) uredjaj,jer je ovdje rijec o profi uredjajima i na dispecerskim stolovima se to moze sve to bez ikakvih problema odraditi (ovo je napravljeno zbog potrebe da se locira policajac koji je u opasnosti i slicno)...ovo se radi pomocu select5 ili nekog drugog programiranog koda (mogu se slicni programi naci i na Netu gdje se ovo sve moze simulirati pomocu sound-blaster kartice...sto sam citao i da se desavalo negdje u Hrvatskoj poodavno,kada su neki upali na frekvenciju i pravili dar-mar sa selektivnim pozivima i slicnim stvarima)

"Mogu ga samo locirati ako budes pritiskao taster za predaju. Ako budes samo slusao - neces imati problema 100000%."


Posto je ovdje rijec o profi uredjajima tipa "motorola" mogu se ostale tehnicke karakteristike pogledati na proizvodjackom sajtu...

HJasko
Zaboravljas da je ovo BiH. :P
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Kod nas te ne bi znali naci da si im ukrao cijeli MUP , dok su oni bili na poslu :D :D :D
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

hahahahahahahah koji si ti lik :D :D :D :D :D :D :D :D :D dobro je :wink:
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

kod nas murijaci hodaju sa onim oguljenim antenama
ona pendrek antena ,ali bez one plastike,vec antena se vidi (onaj feder)
sramota!
mozda i neznaju koristiti to,samo oni pametniji
:)
Post Reply