5.1 Sistem na Stereo / adapter

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
PRO_MILE
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 307
Joined: 14-05-2010, 16:52
Location: Srbija

5.1 Sistem na Stereo / adapter

Post by PRO_MILE »

Pozdrav,

Odma na pocetku da objasnim, mozda ste primetili da sam pravio 5.1 sistem pa da ne pomislite da li je ovaj normalan napravio 5.1 sistem pa ga konvertuje na stereo ulaz :ohno: . Moj frankenstajn odlicno radi :D .

Imam stari 5.1 sistem za komp. slabo nesto ako me dobro sluzi secanje sub 10w sateliti 3w. Razmisljao sta da radim sa njima i setim se da nebi bilo lose prikljuciti ih na tv, svakako ce se cuti bolje nego originalni tv zvucnici.

E sad dolazimo do problema tj ima stereo prikljucak za zvucnike a ovaj 5.1 sistem ima 3 bananice. Da li postoji mogucnost prespojiti par kanala tako da izvucem stereo sa vise zvucnika kapiram da je i to bolja solucija nego da ih bacim...

Tipa da li mogu:
prednji i zadnji levi kanal da spojim kao jedan levi
prednji i zadnji desni kanal da spojim kao jedan desni
centralni i woofer spojim i na levi i desni kanal

i takvu stereo bananicu ukljucim u tv

Naravno 5.1 sistem ima svoje pojacalo.

Hvala unapred
User avatar
jbc2700
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 26-07-2016, 23:51

Re: 5.1 Sistem na Stereo / adapter

Post by jbc2700 »

Možda i možeš...

Ako nemaš sreće mogao bi spržiti audio izlaz TV-a, ovisi kako je odrađen izlaz na TV-u.
Ako si sretan, to bi radilo, ali tako kako si ti to smislio gubiš zvučnu sliku, naprijed-nazad i stereo...
Osim toga, taj izlaz iz TV-a je obično za slušalice, pa bi mogao imati problema sa jačinom signala, problem sa impedancijo ulaz-izlaz...

Uglavnom, nije za preporučiti!
Electronics is the most beautiful hobby in the world ...
Post Reply