Smanjivanje napona?

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax

Post Reply
Sascha
Posts: 1
Joined: 24-10-2019, 16:18

Smanjivanje napona?

Post by Sascha »

Pozdrav, dakle imam jedan meni naoko lagan problem pa se nadam da je u stvari i lako izvedljiv.

Trebao bih spojiti action cam na konstantno napajanje.
kamera je https://bestactioncamera.net/eken-h9r-review/
Kod klasicnog punjenja baterije spoji se micro usb u pubjac od mobitela ili neki drugi izvor USB kabelom, ali meni treba slijedece:

da kamera bude konstantno spojena na akumulator od auta (12V) sto znaci da bi neki adapter vjerojatno trebao smanjiti napon sa 12 na 3.8V , osim ako netko ima neku pametniju (jednostavniju ) ideju?!

Unaprijed hvala na pomoći
User avatar
Khaderah
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 967
Joined: 17-04-2012, 16:10
Location: Zagreb, Hrvatska

Re: Smanjivanje napona?

Post by Khaderah »

User avatar
DaniloR1
Posts: 23
Joined: 14-11-2019, 18:19

Re: Smanjivanje napona?

Post by DaniloR1 »

Što se tiče regulatora Napona tu sam dobro potkovan ali jedno pitanje: dali smem da šaljem linkove regulatora koji bi bili adekvatni za traženi projekat a linkovi su od mojih oglasa?
Nije mi nemera sam sebe da reklamiram ali bolje da šaljem moje linkove gde je sve do detalja objašnjeno sa odličnim slikama nego da ubacujem tudje linkove čiji će se oglasi tad kad izbrisani dok su moji oglasi uvek aktivni. Ovo je pitanje za Administraciju. :?:
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Smanjivanje napona?

Post by niho »

Ako kamera ima mikroUSB ulaz, a vjerujem da ima onda napon nije 3,8 nego 5V. U njoj postoji regulator punjenja koji mjeri struju napon i temperaturu. Za ovu priliku može poslužiti bilo koji konverter koji se koristi u autu i ima USB izlaz za punjenje.
punjac.jpg
punjac.jpg (27.96 KiB) Viewed 9189 times
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3507
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Smanjivanje napona?

Post by trax »

DaniloR1 wrote:Što se tiče regulatora Napona tu sam dobro potkovan ali jedno pitanje: dali smem da šaljem linkove regulatora koji bi bili adekvatni za traženi projekat a linkovi su od mojih oglasa?
Nije mi nemera sam sebe da reklamiram ali bolje da šaljem moje linkove gde je sve do detalja objašnjeno sa odličnim slikama nego da ubacujem tudje linkove čiji će se oglasi tad kad izbrisani dok su moji oglasi uvek aktivni. Ovo je pitanje za Administraciju. :?:
Ako je link konkretno vezan za temu, i ukoliko informacije na njemu pomazu (nadopunjuju) temu, onda slobodno stavljaj linkove. Ako se neki link protumaci kao reklama, mi cemo ti javiti :D

Pozdrav!
User avatar
DaniloR1
Posts: 23
Joined: 14-11-2019, 18:19

Re: Smanjivanje napona?

Post by DaniloR1 »

Preporuka je ovaj regulator: Step Down regulator napona i struje XL4015 5A CC / CV NV
Sa njime ne samo da ćeš moći napajati svoju kameru nego ćeš moći i puniti direktno bilo koje baterije zato što mu se može podešavati i Struja i Napon. Detaljnu specifikaciju imaš u linku.

Code: Select all

https://www.kupujemprodajem.com/Elektronika-i-komponente/Moduli-za-samoizgradnju/-Step-Down-regulator-napona-i-struje-XL4015-5A-CC-CV-NV--54116307-oglas.htm?filter_id=
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3507
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Smanjivanje napona?

Post by trax »

Sascha wrote:da kamera bude konstantno spojena na akumulator od auta (12V) sto znaci da bi neki adapter vjerojatno trebao smanjiti napon sa 12 na 3.8V , osim ako netko ima neku pametniju (jednostavniju ) ideju?!

Unaprijed hvala na pomoći
Ja sam to kod sebe uradio tako sto sam od kamere punjac za auto (12V -> 5V) spojio direkt na zice od upaljaca u kolima, a drugi kraj (USB konektor) ustekao u kameru. Zasto to ne uradis i ti? Ne treba tebi 3.8V nego 5V, kojeg vec imas. Jedino ako je to neka cudna kamera koja ne moze da radi sa ustekanim USB napajanjem, pa moras dovesti napajanje tamo gdje joj je baterija.

Code: Select all

https://www.ebay.com/itm/High-Current-5A-Constant-Voltage-Constant-Current-Step-down-Module-Power-Supply/223737659513?hash=item3417cdc079:g:hFcAAOSwSq1du9yK
:D
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Re: Smanjivanje napona?

Post by tandrkalo »

Mislio sam da je reklamiranje zabranjeno, imam i ja regulator kao sa gornje slike na upaljac. Eto prodacu ga za 2,5 eura + ptt troskovi. Ponude u inbox
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3507
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Smanjivanje napona?

Post by trax »

Reklamiranje i razmjena dijelova/uredjaja je dozvoljena na ovom pod-forumu:
viewforum.php?f=6

Da ne otvaramo pandorinu kutiju sa reklamiranjem, molim da sve oglase postavljate tamo. Izuzetak je evo ova tema :D
User avatar
DaniloR1
Posts: 23
Joined: 14-11-2019, 18:19

Re: Smanjivanje napona?

Post by DaniloR1 »

tandrkalo wrote:Mislio sam da je reklamiranje zabranjeno, imam i ja regulator kao sa gornje slike na upaljac. Eto prodacu ga za 2,5 eura + ptt troskovi. Ponude u inbox
Ja ne reklamiram i odakle ti to? Nisam rekao da prodajem vec sam dao link oglasa gde je sve detaljno objasnjeno kao svi sto salju linkove al u ovom slucaju ja sam vlasnik oglasa i nije mi namera da prodam bilo sta ovde i napominjem osnivaču teme da ne kupi od mene već da je oglas samo edukativnog karaktera.

Čak sam tražio i odobrenje od Administracije za postavljanje linka i napomenuo za čega je link namenjen.


Kako se samo moja konkurencija odmah uspalila pa izvrće moj komentare kao da ja prodajem i reklamiram pa hoće i on da proda umesto da se piše ono što je osnivač teme i tražio.

Moje znanje je itekako veliko i koristi ovom forumu i ako treba za zlo da se uzme što sam prodavac onda šta reći? Jedini sam ali jedini prodavac koji se odlično razumem u ono što prodajem i ovde sam došao jer mi jedan od Moderatora rekao da dodjem da podelim svoje znanje a ne da prodajem ovde!!!

Nadam se da ovo neće prerasti u raspravu i da ćemo se držati teme.
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1430
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Smanjivanje napona?

Post by Emigrant »

ma brate razvali pakovanje punjača koji si dobio uz kameru , spoji žice i ideš ... nikakvo filozofiranje , nikakav ebay, aliexpress i slično ... sve imaš ... uzmi sat vremena za rad i imaš sve rešeno . provereno funkcioniše . lično iskustvo .
johnwayne
Posts: 2
Joined: 03-02-2020, 15:18

Re: Smanjivanje napona?

Post by johnwayne »

vrlo zanimljiva tema. Puno hvala za dijeljenje korisnih informacija koje možete bezbjedno koristiti u svom radu. rado dijelim ovo sa mojim prijateljima i kolegama
johnwayne
Posts: 2
Joined: 03-02-2020, 15:18

Re: Smanjivanje napona?

Post by johnwayne »

Usput imam izvrsne informacije što se tiče kamera i svih dodataka. Sigurna sam da će vam se svideti.
Post Reply