MIDI merger

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

MIDI merger

Post by Gromit »

Pozdrav svima!

Nije me dugo bilo, pretražio sam forum po "MIDI" ali nisam našao što sam tražio što ne znači da nema! U tom slučaju me uputite gdje da gledam ili stavim post, a ovaj neka admin obriše.

Potrebna mi je provjerena shema MIDI mergera (udruživača, integratora, ne znam bolju riječ), dakle uređaja koji bi imao recimo 4-6 MIDI ulaza na koje bi spajao svoje MIDI drangulije koje imaju samo MIDI-out, a koji bi onda sređene podatke izbacivao na MIDI-out (pa na komp). PIC ili AVR, optičko odvajanje sa 6N137/8 (znam da provjereno dobro rade i jeftini su), stari DIN konektori (to je najmanji problem) - kao osnova.

Nisam našao baš neku shemu na netu da bi se upustio u samogradnju, bio je jedan projekt baziran na PIC18F4320 (još ih se može pronaći) sa 4 ulaza i 1 izlazom - tih stranica više nema, imam hex file i shemu, ali neki link nemam osim ovoga:
https://pic-microcontroller.com/my-new- ... ontroller/
Ima opis i shema, a za ostalo se valjda treba registrirati. Ako ga je netko možda gradio - javite! Čini se jednostavan dizajn za samogradnju, od osnovnog modula sa midi-in midi out do dodatnih komponenti (gumbića, LEDica) za opcionalnu dogradnju kontrolera.

Neću dalje davit, možda sam na skroz krivoj temi (ili forumu :( ), svaka sugestija dobrodošla!

Btw. na temi za razmjenu komponenata sam stavio upit oko onog MIDI->USB konvertera, znam da su sranje, ali daju se prepraviti da rade kako-tako, neću o tome ovdje.

Hvala dečki i cure unaprijed!
Gromit :twisted:
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: MIDI merger

Post by Gromit »

Jbg, isteklo vrijeme za EDIT.

Htio sam reći u vezi ovoga što tražim u oglasima (MIDI na USB konverter), ako postoji kakva dobra i jednostavna shema za samogradnju (MEGA, PIC) - to spada u Sheme, jedino ne znam jel se ponavljam - raspalite! Vjerojatno se ne isplati takav pothvat, nego rađe prerada jeftinog kineza, ali tko zna.

Hvala!
Gromit
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: MIDI merger

Post by pedja089 »

Ako imas semu i hex gde onda zapelo?
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: MIDI merger

Post by Gromit »

Nemam nikakvu informaciju da je netko pravio taj konkretan kontroler, mislim na strane forume itd.
Projekt je relativno star, mislim iz 2011., osim samog autora koji hvali vlastiti dizajn nemam ništa drugo što se tiče "potvrde pouzdanosti". Naravno, ništa ne znači ako je iz 2011-te, nego nisam našao nikoga da mu replicira, navodi probleme pri izradi i sl. u zadnjih 7 godina.

Podsjeća me malo na onaj mađarski ESR-metar kojeg smo lemili i ovdje, isto tip objavio shemu, hex - pa napustio projekt. Ali tu se uključilo 1000 ljudi kod nas i vani koji su ga u detalje ispitali i na kraju - evo i sad ga imam i radi odlično!

E sad, mogu nabavit taj PIC, u Futurlecu je čini mi se 7,50USD, pa okušat sreću, ali sam mislio ako netko ovdje ima kakav sličan projekt koji je i sam pravio i provjerio - rađe bi onda taj sklapao prvi.

Kad sam kod Futurleca: to je offtopic, ali jel ima kakav link ovdje za takve e-trgovine u EU da nisam ograničen sa 20$ zbog carine? U HR sam našao par trgovina ali su dosta skupi i nemaju baš veliki izbor kao Futurlec.

Hvala pedja089 na repliju!
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: MIDI merger

Post by pedja089 »

Ja da sam na tvom mestu ja bi probao to. Malo je speificna materija, pa pitanje ko se igrao sa tim...
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: MIDI merger

Post by Gromit »

Znam da su neki radili elektronske bubnjeve, tako nešto, je da je malo specifično...

Vjerojatno ću radit taj merger koji sam spomenuo, malo ću još pričekat hoće se netko još javit, a onda će (nadam se) taj moj pokušaj završit u Projektima u izradi :) !

Da, nisam naglasio - nije toliko problem u shemi, nego jel taj hex ispravan. Ali, ok, i da ne uspije ostane mi PIC za nešta drugo.
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: MIDI merger

Post by pedja089 »

Proveri da nemas midi u proteusu il kako se vec zove program za simulaciju.
User avatar
Gromit
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 331
Joined: 08-01-2011, 05:36
Location: Hrvatska

Re: MIDI merger

Post by Gromit »

Dobra ideja!
Imam Proteus, mislim da nema neke MIDI librarije, ali ni ne treba, stavim samo taj PIC, ubacim program, a ulaze simuliram nekim generatorom tek toliko da vidim jel reagira!

U svakom slučaju, sumjam da će mi se netko javit sa nekim konkretnim projektom kako si i ti primjetio (nije baš česta tema), vidiću jel još šta trebam, a da nema drugdje nego u Futurlecu, pa naručit PIC i pomalo prčkat.
Can You hear me, can You hear me?
Through the dark night, far away...
I am dying, forever crying :(
To be with You, who can say...
To be near You, to be F R E E !
Post Reply