Napajanje arduin-a

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
eksa23
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 26
Joined: 25-07-2017, 12:02

Napajanje arduin-a

Post by eksa23 »

Imam napravljen sklop sa arduinom,sa displejom 16x2,jednom diodom,relejom,i buzzerom.Sad nastaje problem sto uredjaj mora biti prenosiv a baterija od 9v nema snage pokrenuti sve to, kad treba uplaiti relej resetuje se arduino.Sa cim napajati arduino a da bude sklop prenosiv vani,gdje nema uticnice.
Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: Napajanje arduin-a

Post by Maki »

O kakvom releju se radi ?
Jer nekako mi je čudno da 9V baterija ne može isporučit dovoljno struje za relej i arduino ? :roll:
Jel si siguran da je uzrok baš napajanje, da nisu možda smetnje generirane relejom veće pa resetiraju arduino ?
Imaš za kupiti male akumulatore (rekao bi da su NiCd ili NiMH) od par Ah za 6V ili 12V.
eksa23
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 26
Joined: 25-07-2017, 12:02

Re: Napajanje arduin-a

Post by eksa23 »

Nisu, jer na usb sa laptopa sve radi okej,a standardni relej koji se koristi za arduino , razmisljao sam i o napajanju sa eksternom baterijom.Samo ne znam koliko bi ta baterija izdrzala.Mislim da arduino ne moze povuci vise od 800ma , barem sam tako nasao u opisu da je to maksimum koji moze da povuce.A relej treba da se pokrece sa 5v.
Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: Napajanje arduin-a

Post by Maki »

Ok.
Recimo ovo je jedan manji akumulator https://www.chipoteka.hr/artikl/109855/ ... 2400012003
Najbolje bi bilo kad bi mogao izmjeriti struju koji tvoj sklop vuće, na temelju te struje i kapaciteta akumulatora možeš otprilike odrediti trajanje akumulatora.
Možeš probati i sa ovakvim baterijama https://www.chipoteka.hr/artikl/131008/ ... 2400001662
Npr. 6-7 komada u seriju.
Post Reply