generator - elektromotor, pitanje, almost fr*e energy

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

bora_73
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 92
Joined: 28-11-2008, 02:18

Re: generator - elektromotor, pitanje, almost fr*e energy

Post by bora_73 »

verovatno što je sve ćoškasto na tri (3) :D :D :D
vasso123
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 53
Joined: 30-01-2007, 14:42

Re: generator - elektromotor, pitanje, almost fr*e energy

Post by vasso123 »

Gospodine koji je pokrenuo ovu temu,to sto si ti sebi zamislio da ces sa malo energije dobiti puno mozes odmah zaboraviti,o cemu i govori zakon o ocuvanju energije.Ti kao covjek imas potencijal dati toliko i toliko energije van iz sebe,recimo da je to snaga od 300W,sto je jako optimisticno.To sto ces ti pretvorit tu energiju u elektricnu iz mehanicke,pa nekim medjusklopovima oblikovat na zeljeni nacin,nece povecat tu energiju,mozes je samo smanjit.Dovoljno je odslusat jedan semestar fizike da bi znao ovako nesto.Dakle recimo da na vratilu motora dobijes opet optimisticnih 250W zbog gubitaka i pokreces to neko zamisljeno vozilo,opet je to premala snaga.Ako to i napravis,vjeruj mi da ce netko ko vozi bicikl pored tebe se i manje umorit i bit daleko brzi od tebe.Zato stari,ustedi novce i zivce i radi nesto korisnije,pozdrav ;)
Cokaric
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 37
Joined: 20-02-2010, 22:46
Location: Split/Hrvatska
Contact:

Re: generator - elektromotor, pitanje, almost fr*e energy

Post by Cokaric »

@vasso123

Nisam cita postove vec sam samo tia odgovori na tvoju tvrdnju o zakonu o ocuvanju energije... Prema novim teorijama koje se još trebaju potvrdit Zakon o očuvanju energije ne vrijedi uvijek. Energija se može crpiti iz druge dimenzije ili iz pak iz nulte točke, ... Još je prije gotovo 100 godina Tesla o tome govoria u svojim radovima... Kao i još tona drugih znastvenika. Njihov rad tek treba biti priznat od strane cijele znastvene zajednice. To bi trebalo srušiti temelje današnje fizike i pokazati koliko mi doista ne znamo što se okolo nas dešava...

SVe NajBoLje,
Cokaric
CAHNOV AKSIOM
Kad sve ostalo otkaže, pročitaj uputstvo.
Post Reply