Quadro ctv-55f12 txt-udar groma

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Quadro ctv-55f12 txt-udar groma

Post by elektor »

jucer bilo nevrjeme..grmilo..i sve proslo i da cu upalit tv..a ono nis..ni lampica nece da radi..danas otvorio tv..provjerio osigurac..gretz i prekidac..i sve uredno ima napona..osigurac je ispravan..ako ima netko ideju na sto posebno da obratim paznju..takoder bih molio ako netko ima shemu navedenog tv-a da postavi..
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Quadro ctv-55f12 txt-udar groma

Post by stojke369 »

Nema pravila kod udara groma sta gori tako da niko ne moze da ti kaze bas u kojem bloku tv-a da trazis kvar.Pocni od mreze... razkaci je pa nakaci :idea: 60w da vidis da li mreza radi.
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Quadro ctv-55f12 txt-udar groma

Post by alexa_pg »

Kako si naveo samo tip aparata (55f12) a ne i tip sasije koja je unutra ugradjena tesko je reci napamet sta bi moglo biti a isto vazi i za semu. Pogledaj semu od sasije 3y11 da li odgovara pa cemo videti za dalje.
Semu skini sa http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... hina_.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Alexa
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Quadro ctv-55f12 txt-udar groma

Post by elektor »

nisam do sad propravljao niti se previse bavio s tv-ima ( rastavljao ih jesam :twisted: )..e sad neznam di se tocno nalazi ispisan tip sasije :oops: ..tj.predpostavljam na plocici al neznam koji je tocno..nekako mi se sve vise cini da ce ovaj tv u djelovima zavrsit..alexa evo slika brojeva na plocicama pa ako mozes reci koji je tip sasije i da li odogvara onoj shemi..

Image
Image
RumbaKing
Napredujem
Napredujem
Posts: 167
Joined: 22-02-2009, 05:02
Location: Srbija
Contact:

Re: Quadro ctv-55f12 txt-udar groma

Post by RumbaKing »

Evo šeme:
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/" onclick="window.open(this.href);return false; ... 03P51.html

Ako je od groma vidi ti sa druge strane da nisu popucale veze i vezice da se ne mučiš bezveze. Ako je preko struje to je onda bolja varijanta, možda ti samo mreža riknula. Jel daje mreža neki napon? Svetli li LED?
Ima li 5V? Ako nemaš napone u sekundaru mreže proveri diode u sekundaru za svaki napon da nije neka otišla u kratak spoj.
E sad vidim da nema šeme, samo service manual, sad ću da je nađem, šasija je 3P51, ajde ko pre nađe :D
RumbaKing
Napredujem
Napredujem
Posts: 167
Joined: 22-02-2009, 05:02
Location: Srbija
Contact:

Re: Quadro ctv-55f12 txt-udar groma

Post by RumbaKing »

Evo je :D
http://fileshare.eshop.bg/downloadsm/35" onclick="window.open(this.href);return false; ... 21F7A.html

Evo sad gledam šemu, imao sam danas na servisu takav tv, pod garancijom, riknuo mu samo CQ0765
u mreži. Kakva slučajnost. A možda i nije slučajnost :D
Meri da li imaš 300V na nogi 1 od IC601. Ako ima proveri sve diode u sekundaru D641, D643, D644 I D645. Ako su dobre menjaj IC601, mislim da tu može i nešto drugo da ide ako nemaš baš taj, ali ne znam sad napamet pošto pišem od kuće a ne iz radionice.
Isprazni mrežni elko nekim otporom od 100 oma kad budeš skidao neke delove da te ne zvekne bezveze.
RumbaKing
Napredujem
Napredujem
Posts: 167
Joined: 22-02-2009, 05:02
Location: Srbija
Contact:

Re: Quadro ctv-55f12 txt-udar groma

Post by RumbaKing »

Šta je ovo pokvario se link ka šemi od gore :?
I ne radi edit. Aha sad sam ukapirao, to se zeznulo kada sam editovao post.
Evo opet link:
http://fileshare.eshop.bg/downloadsm/35 ... 21F7A.html
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Quadro ctv-55f12 txt-udar groma

Post by elektor »

evo da se javim..nemam u zadnje vrijeme bas mnogo vremena..pa se nisam uspio posebno pozabaviti s tv-om..
Jel daje mreža neki napon? Svetli li LED?
mislim da je mreza ispravna..a led ne svijetli..to sam ispitao odmah prvi dan..poslje nisam imao vremena da se pozabavim s njim
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Quadro ctv-55f12 txt-udar groma

Post by alexa_pg »

OK, kad budes imao vremena javi se da popravimo to.
Alexa
Post Reply