Popravak boje na TV prijamniku

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Popravak boje na TV prijamniku

Post by Smjesko »

Imam TV prijamnik "Grundig" model "Davio" (nadam se da onaj tko mu je dao ime nije nikog zadavio :lol: ).
Isti vise nema boje, tj. gledam crno-bijelu sliku. Kad se daljinskim ukljuci neki izbornik, njegove stavke su na ekranu ispisane zelenim znakovima - dakle ima zelene boje.
Ako se netko razumije u ovo, molio bih da mi kaze isplati li se ovo popravljati. Buduci da su klasicni TV prijamnici danas jeftini, ne bih se htio zeznuti i platiti popravak vise nego sto bih platio novu kistru.
Hvala !
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Popravak boje na TV prijamniku

Post by stojke369 »

Lemilicu u ruke i prelemi PAL dekoder i MF.Buduci da imas i ESR (ako nisi prodao :) )iskontrolisi i elektrolite u ovim blokovima.Pre svega ja bih u meniju proverio na koji sistem stoji da nije mozda na NTSC ili nesto drugo.Treba da bude na PAL sistem.

I proveri da li na cinc ili skart prikljucku kada dovedes signal ima li tada boje.

EDIT :arrow:

Napisi koji je model tv-a da vidimo ima li sta od seme.
http://www.eserviceinfo.com/index.php?w ... io+37%2F55" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Popravak boje na TV prijamniku

Post by stojke369 »

Sta si uradio sa TV :?:
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Popravak boje na TV prijamniku

Post by Smjesko »

@stojke, nisam jos nis radio s TV-om. Nemam vremena sad. Imam preceg posla.
Inace, na TV-u se vidi slika (crno-bijela), dakle oni eventualni problemi NTSC-PAL otpadaju.
Oznaka na plocici otraga je sljedeca: "GRUNDIG DAVIO 51 T51-3101 TOP". Ispod u udubljenju gdje ulazi mrezni kabel i antenski kabel ima jedna naljepnica sa bar-kodom na kojoj je slicna oznaka:" GCL3302 T51-3101 TOP DAVIO 51 ". ESR-metar nisam prodao. Trebao bih ga ugraditi u kutiju, ali ni za to sad nemam vremena. Valjda ce jednom doci na red. Ako ti imas vremena, molim te potrazi mi shemu za ovo cudo, pa kad budem imao vremena, pozabavit cu se time. Hvala jos jednom na brizi !
Shenda

Re: Popravak boje na TV prijamniku

Post by Shenda »

RGB? Video pojačalo? :roll:
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Popravak boje na TV prijamniku

Post by alexa_pg »

To ti je sasija CUC2103. Sema se sastoji iz dva dijela i mozes je skinuti sa sledeceg linka

http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... c2103.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... c2103.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Alexa
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Popravak boje na TV prijamniku

Post by Smjesko »

Alexa, hvala na pomoci !
Moram priznati da sam malo zbunjen jer u ovom servisnom prirucniku nisam nasao oznaku aparata "Davio 51" niti "GCL3302". Ne znam na temelju cega si ti zakljucio da ovaj prirucnik odgovara modelu aparata koji sam naveo. :? :roll:
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Popravak boje na TV prijamniku

Post by alexa_pg »

Imam katalog TV aparata model - shassis i na osnovu tipa aparata T51-3101 TOP sam procitao da je sasija CUC2103. Moguce i da nije. Ne bi bilo prvi put da sam uocio gresku.
Alexa
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Popravak boje na TV prijamniku

Post by alexa_pg »

Da bih provjerio svoj katalog, na brzinu sam pogledao na Internetu i nasao da je podatak ispravan
Tip TV.JPG
Tip TV.JPG (4.42 KiB) Viewed 5910 times
Pogledaj na
http://www.electrodepan.info/schema/sch ... P-1844.php" onclick="window.open(this.href);return false;
A mozda opet i nije.
Alexa
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Popravak boje na TV prijamniku

Post by Smjesko »

Znaci, morati cu otvoriti kistru i vidjeti sto tocno pise na sasiji (plocici).
RumbaKing
Napredujem
Napredujem
Posts: 167
Joined: 22-02-2009, 05:02
Location: Srbija
Contact:

Re: Popravak boje na TV prijamniku

Post by RumbaKing »

Probaj STV2246, ako je CUC2103M, imao sam jednom taj kvar, ne sećam se najbolje ali sam ga našao u arhivi :D
Milivoj
Posts: 23
Joined: 24-05-2009, 20:11

Re: Popravak boje na TV prijamniku

Post by Milivoj »

Obicno Grundig ima mogucnost preko dugmica na prednjoj strani da promenis standard sa pal na ntsc i obratno. Cini mi se da trebas stisnuti F ili N i onda sa + i - menjas vrednost. Vrednosti treba da idu od 0 do 2 i tim izborom menjas standard. Vidi sa nekim ko je jos u toku sa tv-ima. Ja ih ne radim 7-8 godina.
Post Reply