Budilica

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
race king
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1098
Joined: 11-05-2008, 19:09
Location: Hrvatska, Osijek

Budilica

Post by race king »

pozdrav!

posto je danas pocela skola, a ja sam naviko spavat do 13h, treba se probudit ujutro u 6 sati, pa jel ima mozda neko neku shemu za budilicu, svejedno mi je, led display, lcd display, bitno da je glasna. :D Po mogucnosti da uklopi relej ja cu napravit sirenu...

hvala, poz
Dvije ploče jedan izolator,mala moja to je KONDENZATOR...
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Re: Budilica

Post by mataya »

bilo je vec tema kako prepravit obicnu budilicu da uklopi relej.
ja sam svoju budilicu stavio pokraj akusticne skolopke pa mi ujuto u pola 6 pocnu treptat svjetla ko luda :lol:
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Re: Budilica

Post by Dariolo »

Baš sam nedavno gledao na TV-u neki dokumentarac o spavanju i tome, te na kraju su rekli kao da bi se što bolje osjećali tokom dana najbolje buđenje bilo bi uz postepeno jačanje svijetlosti žarulje što bi predstavljalo kao "izlazak sunca", što i jest nekako logično :D ! Pa odradit neki dimmer koji bi nekih pola sata prije aktiviranja alarma postepeno počeo pojačavat svijetlost sobne žarulje. Pogotovo u ovim zimskim danima kad je još mrak do nekih 7 sati.
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Budilica

Post by Smjesko »

@utrkulja, idi spavati u 22 sata, pa ce ti za budjenje ujutro biti dovoljan i mobitel !
User avatar
race king
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1098
Joined: 11-05-2008, 19:09
Location: Hrvatska, Osijek

Re: Budilica

Post by race king »

nece, vjeruj mi. mobitel je pre tih, uopce ga se necuje :S
Dvije ploče jedan izolator,mala moja to je KONDENZATOR...
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Budilica

Post by Smjesko »

Vjeruj ti meni da hoce. Tjedan dana idi na vrijeme spavati (u 22 sata) i nece ti niti trebati b(l)udilica. Sam ces se probuditi. Ovako, kad blejis u ekran do 5 ujutro i naganjas virtualne baba-roge, nema teorije da se naspavas i probudis na vrijeme.
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Re: Budilica

Post by pejky »

Meni na telefonu (Nokia 1110) jedna teta svako jutro kaze "Veijeme je za budjenje, tacno je **sati i **minuta PIP"
Da samo znate sta sam je put poslo u PM :lol: :lol:
A ovo sto smjesko kaze, to je tacno, jedno vrijeme sam zbog posla ustajao oko 4 i nakon 4-5 dana sam se navikao, i budi se minut-dva prije nego sto me teta iz telefona podje budit 8)
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
Post Reply