HP Compaq nx6325

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
enes_zoki
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 11-10-2011, 09:38
Location: Sarajevo Bosna i Hercegovina

HP Compaq nx6325

Post by enes_zoki »

Image


Image

1.Nece da pali
2.Ne puni
3.Baterij je prazna i nezz palil na samu bateriju
haribo
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 17-04-2014, 12:57

Re: HP Compaq nx6325

Post by haribo »

pogledaj konektor od ispravljaca,zna izglica biti slomljena,bas sam imao jednom taj problem...........
User avatar
enes_zoki
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 11-10-2011, 09:38
Location: Sarajevo Bosna i Hercegovina

Re: HP Compaq nx6325

Post by enes_zoki »

haribo wrote:pogledaj konektor od ispravljaca,zna izglica biti slomljena,bas sam imao jednom taj problem...........
hvala drug al punjac je ispravan jer se koristi na drugom laptopu cim on pali znaci isravna
haribo
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 17-04-2014, 12:57

Re: HP Compaq nx6325

Post by haribo »

pogledaj na maticnoj ploci svog laptopa........
vklepac
Napredujem
Napredujem
Posts: 143
Joined: 19-04-2012, 11:47
Location: Gerovo,Gorski kotar,Hrvatska

Re: HP Compaq nx6325

Post by vklepac »

ja sam imo ovakav slucaj sa laptopom dell,poslo sam komplet laptop ovoj firmi http://www.njuskalo.hr/servis-uredjaja/ ... as-5288900 i za 700kn su mi zamjenili graficki cip,i nakon toga sve ok
User avatar
enes_zoki
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 11-10-2011, 09:38
Location: Sarajevo Bosna i Hercegovina

Re: HP Compaq nx6325

Post by enes_zoki »

vklepac wrote:ja sam imo ovakav slucaj sa laptopom dell,poslo sam komplet laptop ovoj firmi http://www.njuskalo.hr/servis-uredjaja/ ... as-5288900 i za 700kn su mi zamjenili graficki cip,i nakon toga sve ok

sumnjam da je graficki cip nikako nece da pali
imam 10 laptopa kojima je grafa otisla al pale regularno
vklepac
Napredujem
Napredujem
Posts: 143
Joined: 19-04-2012, 11:47
Location: Gerovo,Gorski kotar,Hrvatska

Re: HP Compaq nx6325

Post by vklepac »

kad je meni otiso graficki cip laptop je imao ove simptome: znaci drzic tipku za paljenje,i nista se ne desava osim sta je zasvijetlila lampica od dvd-a
User avatar
enes_zoki
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 11-10-2011, 09:38
Location: Sarajevo Bosna i Hercegovina

Re: HP Compaq nx6325

Post by enes_zoki »

vklepac wrote:kad je meni otiso graficki cip laptop je imao ove simptome: znaci drzic tipku za paljenje,i nista se ne desava osim sta je zasvijetlila lampica od dvd-a
cudno mi to nisam se sa tim nikad susretao.....kod mene ni lampica dvd-a nece da zasvijetli...imam laptopa otisla graficka al pale rade i pune bateriju al ovaj nista :? :? :?
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: HP Compaq nx6325

Post by nano »

Ima jedna spravica,zove se univerzalni instrument ili unimer....cuda radi.....probaj je upotrijebiti i nauciti kako se koristi,ako vec ne znas....skoro da je bolja od one kristalne kugle :D
A mozda bi i u tom slucaju i shema dobro dosla,ima na njoj nekih oznaka,putokaza....da ne lutas previse...
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
User avatar
enes_zoki
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 11-10-2011, 09:38
Location: Sarajevo Bosna i Hercegovina

Re: HP Compaq nx6325

Post by enes_zoki »

nano wrote:Ima jedna spravica,zove se univerzalni instrument ili unimer....cuda radi.....probaj je upotrijebiti i nauciti kako se koristi,ako vec ne znas....skoro da je bolja od one kristalne kugle :D
A mozda bi i u tom slucaju i shema dobro dosla,ima na njoj nekih oznaka,putokaza....da ne lutas previse...
cuj to nemoj zezat nisam znao ja se bas pitam cemu sluzi
User avatar
enes_zoki
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 11-10-2011, 09:38
Location: Sarajevo Bosna i Hercegovina

Re: HP Compaq nx6325

Post by enes_zoki »

nano wrote:Ima jedna spravica,zove se univerzalni instrument ili unimer....cuda radi.....probaj je upotrijebiti i nauciti kako se koristi,ako vec ne znas....skoro da je bolja od one kristalne kugle :D
A mozda bi i u tom slucaju i shema dobro dosla,ima na njoj nekih oznaka,putokaza....da ne lutas previse...
naravno da je ispitano struja prolazi alll......
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: HP Compaq nx6325

Post by sashko »

e pa to, negde struja i ne treba da prolazi....nosi to u servis i kraj ti ovako neiskusan neces to resiti
User avatar
enes_zoki
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 11-10-2011, 09:38
Location: Sarajevo Bosna i Hercegovina

Re: HP Compaq nx6325

Post by enes_zoki »

sashko wrote:e pa to, negde struja i ne treba da prolazi....nosi to u servis i kraj ti ovako neiskusan neces to resiti
nijsam neiskusan samo je prvu slucaj a struja prolazi tamo gdje treba i ocito negdje staje tj prekid koce ga znati
Post Reply