Microcontroller

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Resistor_01
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 267
Joined: 24-06-2012, 21:53

Microcontroller

Post by Resistor_01 »

Pozz za sve forumase . Izvadio sam jedan microcontroller koji nije ispravan.Sa vanjskim oscilatorom je. Problem je u tome sto na njemu ne pise nikakva oznaka, u semi sam pronasao neku ali kada ukucam nista mi se ne izbacuje.Ne mogu da pronadjem bilo sta vezano za tu oznaku i tip microcnotrollera. Zna li iko ista o njemu ? Bili se mogao neki PIC ili AVR isprogramirati da bude kao on bez izmjene pcb-a?

Image
http://postimage.org/image/6bk54bvot/
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7873
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Microcontroller

Post by pedja089 »

A kako da znam mogu li ga isprogramirati, kad ne znam sta je taj radio...
Koji je to uredjaj, cemu je sluzilo... Kako uopste znas da je kontroler crkao? Izgled PCB-a? Itd itd...
Konkretan odgovor na tvoje pitanje kako je sad postavljno je: mozda, a mozda i ne...
User avatar
Resistor_01
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 267
Joined: 24-06-2012, 21:53

Re: Microcontroller

Post by Resistor_01 »

To je ploca za podesavanje 5.1 sistema gdje se podesavaju :woofer,surround i centralni -zvucnici.Naravno ima jos opcija kao mute stand by.
Ovih pet zica na dzeku:
1. +V
2. GND
3.Stand by(ide iz toga microcontrollera) spaja sa STAND BY sa MUTE-om preko tranzistora C945 na ova 3 TDA pojacala(gdje su center i surround) a ovdje gdje je woofer drugaciji je TDA pa i spajanje.
4. SDA I SCL povezani sa kontrolerima na ulazima ( gdje se skopcava 5.1 ili ovaj Cd-mp3 ) na tome pcb-u
su PT2323 I PT 2258 .

Ovo sam napisao malo da olaksam ako bude od koristi, sto se tice ovih ostalih dijelova mogu ih naci oni nisu nikakav problem ako bude ih potrebno mjenjati . Imao sam prije problema nije htjelo prebacivati pa nece pojacava smanjuje.Nece na Stand By. Po tome za zakljucijo da nije nesto u redu.

Za sada mi je samo bitan taj regulatror gdje je taj uC.
http://postimage.org/image/gl0x5cpgn/full/
Milim da je sema dosta jasna.
User avatar
Resistor_01
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 267
Joined: 24-06-2012, 21:53

Re: Microcontroller

Post by Resistor_01 »

Zna li ko jos sta o ovome ?
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7873
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Microcontroller

Post by pedja089 »

Uzmi citaj moj kurs... Lepo napravis novu plocicu za kontroler i sve si resio :wink:
Post Reply