Besplatna struja???

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
MilanStankovic
Posts: 7
Joined: 20-05-2011, 14:32
Location: Priboj
Contact:

Besplatna struja???

Post by MilanStankovic »

Kako kaze naslov, nasao sam jedan zanimljiv video i semu ali je sema stara bar 30 godina.

Sema:

Code: Select all

http://img822.imageshack.us/img822/3448/screenshot1vyr.png
Spisak:

Code: Select all

http://imageshack.us/m/841/6910/screenshot2ia.png
Video

Sada me interesuje, gdje da nabavim ove 1N34 diode? U kojim starim aparatima ih ima?

Hvala na odgovoru.
cvbnm
Posts: 17
Joined: 20-05-2011, 12:29

Re: Besplatna struja???

Post by cvbnm »

Shema je iz "fr*e energy device" a diode mislim da za prvi eksperiment moze i bilo koja dioda-ova je inace germanij 65 v 0.05a.Sve ostale detalje potrazi pod navedenim naslovom
User avatar
MilanStankovic
Posts: 7
Joined: 20-05-2011, 14:32
Location: Priboj
Contact:

Re: Besplatna struja???

Post by MilanStankovic »

cvbnm wrote:Shema je iz "fr*e energy device" a diode mislim da za prvi eksperiment moze i bilo koja dioda-ova je inace germanij 65 v 0.05a.Sve ostale detalje potrazi pod navedenim naslovom
Probao sam zamenu 1N60 i bilo koju sto mi je pala na pamet ali nema vajde od toga i ne radi.
Iskljucivo idu diode 1N34 ili AA116. Postoji zamena 1N60 i kupio sam, napravio i ne radi. Dakle, ne moze nista drugo biti u pitanju nego DIODA.

Ja pitah gde mogu da nabavim ovu duodu a ti meni odgovori sasvim suprotno. Nema veze, ocito sam pitao na pogresnom forumu.
cvbnm
Posts: 17
Joined: 20-05-2011, 12:29

Re: Besplatna struja???

Post by cvbnm »

Nema potrebe da se nadjes uvredjen.Inace sam ti dobro rekao- bilo koja danasnja silicijeva dioda dobra je za pocetni eksperiment (inace na slici je "prijemnik"kakav smo mi nekad radili za prijem srednjeg vala -malo modificiran).
froid
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 17-03-2007, 20:26
Location: Niš

Re: Besplatna struja???

Post by froid »

Može bilo koja dioda. Stavi uređaj ispod mišica i odi bliže nekom predajniku. A šta misliš, odakle struja?
Jaka stvar da LED blinka. Kada je nateraš da peva onda si car za elektroniku...
User avatar
MilanStankovic
Posts: 7
Joined: 20-05-2011, 14:32
Location: Priboj
Contact:

Re: Besplatna struja???

Post by MilanStankovic »

OK, evo na primer, stavio sam Germanium Diode 4x 1N60, 2 x 1μF (keramicki), 2 x 100μF (elektrolitski) i ne dobijam nikakvu struju. Zasto???
Koje diode po tebi da stavim da bih dobio struju?

P.S. Nisam uvredjen ali ne volim 50 puta pisati jedno te isto da bih na kraju dosao do resenja.

Hvala na odgovorima
yt1nvs
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 30-03-2009, 16:54

Re: Besplatna struja???

Post by yt1nvs »

Ja mislim da si ti to shvatio teorijski al prakticno je nesto drugo.Za ovaj eksperiment ne moze emiter (predajnik) biti u Makedoniji a ti kao prijemnik biti u npr. Hrvatskoj.Verovatno kapiras sta sa ovim hocu da kazem!!!
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Re: Besplatna struja???

Post by ivan 2 »

Ja sumljam da je onaj na video s tim čudom punio mobitel, osim ako mu nije neka radio stanica kraj kuće :D .
User avatar
gurko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 241
Joined: 18-03-2011, 19:28
Location: Srednja BiH

Re: Besplatna struja???

Post by gurko »

BTW, kako se odredjuje frekvencija na kojoj radi ovaj "prijemnik"???
visok
Napredujem
Napredujem
Posts: 107
Joined: 22-04-2011, 10:53

Re: Besplatna struja???

Post by visok »

Sa jedne žice ili antene nemožeš dobiti nikako napon na izlazu,najmanje što ti još fali to je uzemljenje ili drugi pol.
Iako dobiješ napon nemaš dovoljno snage da bi mogao priključivati opterečenje veče od nekoliko mW.
Post Reply