VIVAX IMAGO tv-2121pf

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
opsesija88
Posts: 4
Joined: 24-10-2009, 15:05

VIVAX IMAGO tv-2121pf

Post by opsesija88 »

ploca je:CCE-V0 E166702.kada ga upalim nema slike ni zvuka a pri promeni kanala ponekad se cuje neki sum???
ako bi mogao dobiti semu i savet bilo bi lepo.unpred hvala.poz
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1246
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: VIVAX IMAGO tv-2121pf

Post by alexa_pg »

Dok dodje sema, sta znaci "nema slike..."
Da li je ekran osvetljen i nema slike ili je taman. Ako je taman - mracan, ima li visokog napona?
Ako je osvetljen, ima li slike sa DVD uredjaja.
Kakva je situacija sa naponima koje daje mrezni stepen. Jesi li mjerio sta?
Alexa
opsesija88
Posts: 4
Joined: 24-10-2009, 15:05

Re: VIVAX IMAGO tv-2121pf

Post by opsesija88 »

ekran je mracan-taman.ja sam lajik ali se sluzim logikom ako je zviznuo visokonaponski trafo onda bi imao zvuk ili pa gresim?a probao sam sa dvd-om ali isto ;( a kada bi nasao semu bilo bi dobro.a pomenuo si mrezni stepen ne razumem ali tv je u stand by-u(cak ti mogu opisati sta je bilo poslednjih sekundi rada znaci slika na tv se samo skupila u horizontali i posle je reagovao kao sto sam opisao nema slike ni tona,ekran je taman a pri promeni kanala ponekad se cuje neko skripanje(sum).ako moze neka sema ovako ne mogu da se snadjem
a savet ne bio na odmet:Dhvala na postu vec si pomogao da definisem stanje;D
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: VIVAX IMAGO tv-2121pf

Post by Feko »

..a znaš li čitati shemu :?:
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1246
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: VIVAX IMAGO tv-2121pf

Post by alexa_pg »

Odgovara li ova sema?
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... 132TX.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Alexa
opsesija88
Posts: 4
Joined: 24-10-2009, 15:05

Re: VIVAX IMAGO tv-2121pf

Post by opsesija88 »

e hvala,ja sam elektricar znam da ne bi trebao da cackam ali znatizeljan sam :P a kolega se bavi tv,pa cu njega da pitam da mi pojasni sta da cackam :P e nego danas sam ga ponovo otvorio i pogledao sam i cuje se cvrcenje neko kod nekog dela mogu opisati(deo je spojen sa onom sluskom na ekran a na tom delu moze da se steluje valjda boje) a fala za semu ova je dosta jasna mislim da cu se snaci nego da i vas pitam,najbolje resenje kod popravke tv je da gledam napone tako mi je receno a u semi pise np:+5v znaci treba da merima izmedju GND-a(mase) i te tacke.e da kako da merim napon na visoko naponskom trafou? koliki napon mogu ocekivati zbog unimera!hvala svima na postovima.
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1246
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: VIVAX IMAGO tv-2121pf

Post by alexa_pg »

Moj savjet. Ne igrajmo se TV servisera. Napravices veci kvar no sto je trenutno. Ponesi aparat kod tog prijatelja koji "se bavi TV-om". Racunam da je serviser i da ce moci da rijesi problem.
Svi naponi se mjere prema masi aparata izuzev napona u primarnom dijelu mreznog stepena gdje se mjere prema minusu mreznog elektrolita.
Primar VN trafoa spojen je na +110V
U sekundaru trafoa mogu se ocekivati naponi koji se krecu od 10-tak volti pa preko 200V za RGB do 7KV za fokus i 25KV za anodu KC.
Alexa
VFDisplay
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 515
Joined: 01-08-2009, 20:18

Re: VIVAX IMAGO tv-2121pf

Post by VFDisplay »

to cvrćanje to bi ja mislim trebalo biti normalno no jedna stvar: NE TO DIRAJ NI U SNU tamo ti je visoki napon jer vidim da kažeš da se tamo "šteluje", no to za namještanje nalazi ti se na glavnoj ploči tv-a (odakle počinje ta žica),ali s tim namještavanjem nećeš ništa postići to ti je samo za fokus zrake....

a što se tiče mjerenja hv trafoa bolje ti to ostavi kolegi da obavi :wink:
opsesija88
Posts: 4
Joined: 24-10-2009, 15:05

Re: VIVAX IMAGO tv-2121pf

Post by opsesija88 »

hvala svima na svemu,ali ja cu da isteram svoje a nisam tolika budala da cackam visoki napon sta mislis zasto nista nisam merio zato sto sam pretpostavio da je napon izvan mog opsega(instrumenta)no zanima me cime vi to meritee znatizelje radi?
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1246
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: VIVAX IMAGO tv-2121pf

Post by alexa_pg »

...zanima me cime vi to merite...
Naponi se mjere istim takvim instrumentom kao sto ti koristis :)
Nema potrebe mjeriti sve napone na trafou. Ako (vidi sliku u prilogu) na sekundaru trafoa postoji napon +15V i -15V kao i +200V to znaci da VN stepen radi i nema razloga da nema i ostalih napona. Moze da se desi da je nesto u prekidu u VN dijelu ali je to zaista rijetko. Ako sumljas i zelis da provjeris i napone 7KV i 25KV, koristi se VN sonda 100:1 tako da je napon od 25KV prikazan kao 250V
Attachments
Sema-400.jpg
Sema-400.jpg (17.23 KiB) Viewed 5766 times
Alexa
Post Reply