Problem sa auto ozvučenjem

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Problem sa auto ozvučenjem

Post by Dariolo »

Prije par dana dobio sam neku Kiu na poklon za položeni vozački :D :D. I rođak mi dadne pojačalo, woofer i mp3 player da stavim sebi u nju i koristim. To sam sve fino spoio, + sa akumulatora doveo u gepekta do pojačala, činčeve od radia do pojačala i woofer na pojačalo i kad sam to uključio samo woofer preglasno bruji al čuje se i pjesma. Onda sam bio spoio laptop na ulaz u pojačalo da isprobam jel normalno radi pojačalo i woofer, i sve je radilo kako treba. Pa sam onda odnjeo taj radio da isprobam kod prijatelja, koji isto ima jako ozvučenje, da isprobam jel on radi kako treba, al i kod njega je se čulo brujanje al dosta slabije. Probao sam i druge činčeve al isto sve. Kasnije sam primjetio da i kad uključim npr. svjetla u autu il neki drugi potrošač da woofer reagira sa buum :lol: . Imam sumnju na loše stabiliziran napon, il da je neki problem na radiu. Još trebam probat spoit neki drugi radio pa vidt oćel bit opet isto. :roll:

Što se tiče ozvučenja radio je Pioneer DEH-P5730MP, pojačalo Audiobahn A4004T, a woofer je isto neki Audiobahn neznam koji točno.

Ako ima neko neki prijedlog kako riješt ovaj problem, dobro bi mi došlo :D :wink: !
User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Re: Problem sa auto ozvučenjem

Post by jopagti »

Ovako,kablo oda napajnja za pojacalce ti ide obicno s ljeve strane,a kablovi ulaznog signala idu s druge strane(desne,logicno)
bilo bi pozeljno da kablovi od ulaznog signala budu oklopljeni.Vidi,ima se za kupit komplet kablova s osiguracima :wink:
sto se pucketanja tiche,potrebno je staviti jedan kondenzator pararelno s pojacalcom...0.5F che biti dosta...
Btw nisi spomenio,jesi li spojio remote kablo?to spajash od radia do pojacalca,plave boje je kablo i na njemu pishe remote :D a na pojacalcu ti isto pishe remote...ugv on je tu da kada ugacish radio da ti se ugasi pojacalce i kada ga upalish....
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Re: Problem sa auto ozvučenjem

Post by Dariolo »

Sve je to uredno spojeno, kablovi su svi orginal za ovu namjenu! A kao što sam već i rekao pokušo sam spojit laptop na pojačalo da isprobam jel problem u pojačalu, al nije sa laptopa mi je sviralo bez ikakvih problema. Što se tiče kondenzatora spajao sam i njega, al nisam primjetio poboljšanje. I dalje mislim da je neka stvar u radiu da mu je nešto otišlo na LINE OUT, jer i zvučnici spojeni na radio rade normalno.

A i remote je tu 8) :D
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7872
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Problem sa auto ozvučenjem

Post by pedja089 »

gde nadje kondezaotr od 0,5F :shock:
ocigledno je problem u radiu, otvori ga, i proveri predpojacalo sa kojeg je izvucen lineout...
a da remote nije spojen pojacalo bi ti se ne bi palilo i nista ne bi cuo.
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Re: Problem sa auto ozvučenjem

Post by Dariolo »

Ma taj rođak što mi je dao sve ovo, imo je i njega pa sam isprobo.
Ništa isprobat ću prvo neki drugi radio kako će on radit, pa ćemo vidt oćul ga rastavljat. :D
Al mi je neobična i ona stvar kad upalim svjetla il svirnem pa mi woofer prilično reagira, vjerovatno bi trebalo i nečim stabilizirati napon za radio!?
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Re: Problem sa auto ozvučenjem

Post by Dariolo »

još bi htio dodat da dok mi radi auto bas radi u ritmu sa motorom :lol: :lol: !

Imal možda neko neku shemu filtera za stabilizator napona il nešto drugo da isprobam :roll: :?:
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Re: Problem sa auto ozvučenjem

Post by Dariolo »

il imal možda tko service manual il šemu za ovaj radio da probam potražt štagod.

Na ploči imam predpojačalo sa kojeg mi ide signal na činčeve i njegovo interno pojačalo! Ima dosta elektrolita oko tog predpojačala pa da možda nije koji od njih otišo, a i također na svakom od 4 izlazna činča ima jedan elektrolit u seriji
User avatar
race king
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1098
Joined: 11-05-2008, 19:09
Location: Hrvatska, Osijek

Re: Problem sa auto ozvučenjem

Post by race king »

Dariolo wrote: Al mi je neobična i ona stvar kad upalim svjetla il svirnem pa mi woofer prilično reagira
imo sam isti problem s auto pojacalom, sam od 100W, nzm kolko je ovo tvoje. ali kad ga upalim, oba zvucnika daju jaki bas i "iskoce" dosta... onda kad sam stavio mal jaci trafo, onda se to vise ne desava, neg se normalno upale.
Dvije ploče jedan izolator,mala moja to je KONDENZATOR...
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Re: Problem sa auto ozvučenjem

Post by Dariolo »

al kao što već rekoh nije problem u pojačalu, kad mu dovedem audio signal sa nečeg drugog normalno sve radi, samo je problem u radiu i njegovoj stabilizacij il tom predpojačalo
Post Reply