Kako spojiti videorekorder sa STB-om

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Frxs
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 36
Joined: 30-01-2007, 18:26
Location: Bosna i Hercegovina - Lukavac

Kako spojiti videorekorder sa STB-om

Post by Frxs »

Pozdrav.Cilj ove price je na koji nacin da dovedem signal sa STB-a na tuner videorekordera?Tuner funkcionise na prijemu zemaljskih analognnih signala no zbog izvanredne kvalitete slike i tona zelio bih isti da pokusam da dovedem sada sa STB-a....

Od izlaznih konektora na STB-u jedina solucija mi je jos kombinacija Audio/Video cinch izlaza,napravio sam kablo tako sto sam na drugom kraju razrezao isto i spojio sva tri polja u zajednicku tacku pa sve skupa na klasicni prikljucak tj.RF izlaz 75 oma koji se koristi za prikljucenje antena....

Na VCR-u imaju RF ulaz i izlaz,scart za povezivanje sa Tv-om kao i AV2 decoder scart....

Videorekorder jr Hanseatic VCR 310

Ako ima neko kakvu ideju nek iznese svoj prijedlog
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Kako spojiti videorekorder sa STB-om

Post by nano »

Zasto spajati na antenski ulaz VCR-a kad imas AV2 ulaz?Uzmi kabel cinch na scart,ali koji ima preklopnika na scartu "ulaz /izlaz" ili onaj koji je na cinch ulaz ,a na scartu izlaz i to spojis na VCR ,izaberes AV2 ulaz i snimas ili gledas preko scarta od VCR-a.Slika ti nece biti nista bolja.
Ono sto si ti napravio je nemoguce,spajati audio i video signal zajedno i "gurati "ga u tuner nema smisla.
Ako bas zelis preko antenskog ulaza treba ti RF modulator koji na jednom kraju ima AV ulaze i taj signal modulira na neki RF kanal ,na koji onda podesis tuner VCR-a,ali slika ce izgubiti na kvalieti.
RF modulator mozes izvaditi i z nekog starog VCR-a ,ako se malo razumijes u elektroniku,pronaci gdje mu je audio i video ulaz i napajanje i njega koristii,kazem da je ovo malo bez veze jer je uvijek bolje koristii direktno AV signal bez pretvaranja u RF.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Frxs
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 36
Joined: 30-01-2007, 18:26
Location: Bosna i Hercegovina - Lukavac

Re: Kako spojiti videorekorder sa STB-om

Post by Frxs »

nano wrote:Zasto spajati na antenski ulaz VCR-a kad imas AV2 ulaz?Uzmi kabel cinch na scart,ali koji ima preklopnika na scartu "ulaz /izlaz" ili onaj koji je na cinch ulaz ,a na scartu izlaz i to spojis na VCR ,izaberes AV2 ulaz i snimas ili gledas preko scarta od VCR-a.Slika ti nece biti nista bolja.
Ono sto si ti napravio je nemoguce,spajati audio i video signal zajedno i "gurati "ga u tuner nema smisla.
Ako bas zelis preko antenskog ulaza treba ti RF modulator koji na jednom kraju ima AV ulaze i taj signal modulira na neki RF kanal ,na koji onda podesis tuner VCR-a,ali slika ce izgubiti na kvalieti.
RF modulator mozes izvaditi i z nekog starog VCR-a ,ako se malo razumijes u elektroniku,pronaci gdje mu je audio i video ulaz i napajanje i njega koristii,kazem da je ovo malo bez veze jer je uvijek bolje koristii direktno AV signal bez pretvaranja u RF.

Pozz nano hvala ti za odgovor problem sam rijesio danas pa evo da iznesem par zakljucaka....


Sto se tice kombinacije A/V cinch kabla i na drugom kraju RF konektor 75 oma taj sam kabl vidjeo na internetu da ima pa sam i ja to pokusao rucnim radom to izvesti,no sada to manje vise idemo dalje...


Kao sto si i sam napisao tako sam i ja spojio STB sa VCR-om,trazio onda na VCR tuneru AV i dobio sam tada crnu sliku sa tonom,pitao sam se bas gdje bi mogla biti "blokada"signala?Kablovi su novi VCR i LCD ispravni i onda mi je dosla jedna ideja i danas sam to probao izvesti i to uspjesno....


Naime sa STB-a sam skinuo HDMI kabal i slika se pojavila na videotuneru VCRa u rezimu AV 2 spoja,samim tim sam shvatio da ako se vise nekih uredaja spaja na LCD mora biti prikljuceno samo jedno kablo na njega i nista vise i to je to bilo sto se tice ove problematike...
Post Reply