problem sa pojačalom dual cv 6020

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
jaskoBASS
Posts: 21
Joined: 03-03-2010, 23:18

problem sa pojačalom dual cv 6020

Post by jaskoBASS »

pozdrav svima...kao što piše u naslovu imam problem sa nvedenim pojačalom.
problem je u tome što kada je malo više pojačano na desnom izlazu mi počne da krči ali samo kad bass udara, zna se desiti isto na oba izlaza kada naglo pojačam i sad kad ono bass udara ko priguši ga jednom i onda normala sve uglavnom problem je to što nemože fino bass da izvuce kad je jače pojačano . pojačalo je prilično staro (ima mu ko i meni :D) da nisu se možda kondenzatori sasušili (elektrolit) pa nemaju taj dovoljan kapacitet da izvuku bas do kraja ili je nešta drugo u pitanju :/ ??? inače izlazi su 8 oma i spojeno je na 2 zvučnika od 6 oma kao na slici
Image
evo i slike od pojačala:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
jaskoBASS
Posts: 21
Joined: 03-03-2010, 23:18

Re: problem sa pojačalom dual cv 6020

Post by jaskoBASS »

primjetio sam da se desni izlazni tranzistori više griju nemozeš držati prst na hladnjaku 5 sekundi
jaskoBASS
Posts: 21
Joined: 03-03-2010, 23:18

Re: problem sa pojačalom dual cv 6020

Post by jaskoBASS »

nije valjda da niko ništa ne zna :ohno: ja što sam uspio do sada otkriti jeste da mi na desnom izlazu pokazuje 2.5 volti a ne bi trebalo .. idem mjeriti dalje tražiti gdje kvar a vi samo se nastavite javljati :wink:
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1239
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: problem sa pojačalom dual cv 6020

Post by LAF »

Posto ti je pojacalo tranzistorsko, taj trafuljak i 3300uF po grani napajanja i ne obecavaju nesto,
otidji na Borinu (@boraomega) stranicu
http://bas.elitesecurity.org/indexV.html
i pod audio prouci tutorijale o proracunu i prvom pustanju u rad pojacala i moci ces sam
zakljuciti sta ne valja na doticnom pojacalu, ovako na "daljinski" ne ide.-

pOz
jaskoBASS
Posts: 21
Joined: 03-03-2010, 23:18

Re: problem sa pojačalom dual cv 6020

Post by jaskoBASS »

LAF wrote:Posto ti je pojacalo tranzistorsko, taj trafuljak i 3300uF po grani napajanja i ne obecavaju nesto,
otidji na Borinu (@boraomega) stranicu
http://bas.elitesecurity.org/indexV.html
i pod audio prouci tutorijale o proracunu i prvom pustanju u rad pojacala i moci ces sam
zakljuciti sta ne valja na doticnom pojacalu, ovako na "daljinski" ne ide.-

pOz
aha hvala za link evo izgleda skužio sam štaje tranzistori pri kraju izgleda. sad sam mjenjao sa desne strane stavio na lijevu a sa lijeve na desnu sada je na lijevoj problem varira sa 18 na 38V skace napon na lijevom izlazu pomahnitalo skroz :D
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: problem sa pojačalom dual cv 6020

Post by niho »

Hvala Lafe uljepša mi dan sa ovim
taj trafuljak...
Post Reply