punjenje akumulatora na APN-6s

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
WizzAss
Napredujem
Napredujem
Posts: 105
Joined: 27-12-2005, 20:46
Location: Hrvatska/Rijeka
Contact:

punjenje akumulatora na APN-6s

Post by WizzAss »

treba mi shema punjaca za akumulator 12V,6Ah, napjabo bi se na motoru tip: tomos APN-6s, neznam kolku struju proizvodi, al mislim da je 12V, ako neko ima molio bi da izmjeri tocno.
i nema pjesme, i nema cuge da pozdrave forza fiume, forza fiume,forza fiume, da pozdrave forza fiume
DRUG STARI
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 461
Joined: 12-02-2006, 21:14
Location: Hrvatska

Post by DRUG STARI »

Kako se meni cini, tebe muce neke osnovne elektricne jedinice ? i drugo; provjeri jel 12V napon ili 6V, znam da su prije motori imali akumulatore od 6V, a sto se tice punjenja, mozes iskoristiti mali adapter 220VAC-7,5VDC(ili za 12V akumul. 13,5-14V), koji moze davat STRUJU oko 500mA i sa takvim adapterom puniti akum. 12 sati.
User avatar
WizzAss
Napredujem
Napredujem
Posts: 105
Joined: 27-12-2005, 20:46
Location: Hrvatska/Rijeka
Contact:

Post by WizzAss »

akumulator: napon 12V ima 6Ah, nije od motora nego bi ga ja stavio da se puni dok vozim motor, inace APN-6s nema bateriju(akumulator) jer napajnje ide direkt iz magneta(generatora) na sve sta treba, ja bi to premjestio tako da ide prvo na bateriju((akumulator)puni je) a onda dalje na trubu, svjetlo, svjecicu itd. da mi neki djelovi rade i nakon sta je motor ugasen. ako ima ko shemu nek da.


Kako se meni cini, tebe muce neke osnovne elektricne jedinice ?
po cem si to skuzio? al imas pravo jos uvjek neznam cemu sluze ti glupi amperi i koj je to kurac uopce(snaga?)! :lol:
i nema pjesme, i nema cuge da pozdrave forza fiume, forza fiume,forza fiume, da pozdrave forza fiume
roby44
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 914
Joined: 27-10-2005, 23:49
Location: Hrvatska

Post by roby44 »

WizzAss wrote:imas pravo jos uvjek neznam cemu sluze ti glupi amperi i koj je to kurac uopce(snaga?)! :lol:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
User avatar
WizzAss
Napredujem
Napredujem
Posts: 105
Joined: 27-12-2005, 20:46
Location: Hrvatska/Rijeka
Contact:

Post by WizzAss »

ma daj odjebite s tim oko mog znanja elektronike; jednako je nuli; trebam taj punjac do subote
i nema pjesme, i nema cuge da pozdrave forza fiume, forza fiume,forza fiume, da pozdrave forza fiume
DRUG STARI
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 461
Joined: 12-02-2006, 21:14
Location: Hrvatska

Post by DRUG STARI »

nemoj odmah sa sevom :D , malo je vjerovatno da ce ti netko od prisutnih forumasa mjerit koji napon proizvodi dinamo na APNu, a jos manje vjerovatno da netko ima elektricnu shemu APNa, ako hoces pomoc malo se i sam potrudi, ja sam skuzio da ti hoces dopunjavat neki aku na motoru. Daj pogledaj kakva je zarulja u lampi ako je ima (koliko Volti pise na njoj), uostalom morat ces neke stvari i izmjerit, ako ti netko da shemu punjaca moras znat kamo ga i kako spojiti.

Pozdrav
User avatar
WizzAss
Napredujem
Napredujem
Posts: 105
Joined: 27-12-2005, 20:46
Location: Hrvatska/Rijeka
Contact:

Post by WizzAss »

kad budem iso na krk cu izmjerit(sub/ned), nemam ga ovdje, reci mi tocno sta da izmjerim, voltazu i amperazu(kolko V i kolko A)?
ce se dat nesto takvo napravit uopce?


PS. treba mi i sema za zmigavac: dok drzim tipkalo blinka, kad pustim prestane, da radi na 12V sa 1-3 led diode; i da ima razmak izmedu dva blinka oko 70stotinjki do 1sekunde.
i nema pjesme, i nema cuge da pozdrave forza fiume, forza fiume,forza fiume, da pozdrave forza fiume
DRUG STARI
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 461
Joined: 12-02-2006, 21:14
Location: Hrvatska

Post by DRUG STARI »

zmigavac je lako napraviti, netrebas nista mjeriti samo pogledaj ako ima koja zarulja na motoru, koji su podaci napisani na njoj
majstor stole
Posts: 5
Joined: 07-05-2006, 17:28

Post by majstor stole »

sto se tice napona on varira od 2-9V inace je nekog slozeno periodicnog oblika.sto se tice diname njena snaga je 21W.tesko ces napraviti bilo koju elektronsku semu za migavce koja ce ti raditi kako treba.ima da se kupi original automat koji radi na 6v i koristi sijalice 6V 10W.
a sto se tice akumulatora i tih stvari nemoj se zanositi neces postici nista najbolje je da radi kako je bog odredio.
User avatar
WizzAss
Napredujem
Napredujem
Posts: 105
Joined: 27-12-2005, 20:46
Location: Hrvatska/Rijeka
Contact:

Post by WizzAss »

ok, nis od ovog
i nema pjesme, i nema cuge da pozdrave forza fiume, forza fiume,forza fiume, da pozdrave forza fiume
User avatar
larga
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 212
Joined: 23-03-2006, 20:19
Location: vojvodina/vrbas

Post by larga »

kao prvo ako to je 6v odmah zameni sa 12
jer je to prilicno slabo za napajanje drugih stvari (veruj probo)
a amperazu proveri tako sto ces uhvatiti goli deo kabla kod svecice prstima i zakurblati motor (veruj pali) :shock: :shock: :shock: :shock: 8)
User avatar
WizzAss
Napredujem
Napredujem
Posts: 105
Joined: 27-12-2005, 20:46
Location: Hrvatska/Rijeka
Contact:

Post by WizzAss »

lol, procito sam, 12V, 25w, probo sam prstima i imo osjecaj negdje oko 3-4Ah
i nema pjesme, i nema cuge da pozdrave forza fiume, forza fiume,forza fiume, da pozdrave forza fiume
majstor stole
Posts: 5
Joined: 07-05-2006, 17:28

Post by majstor stole »

mora da se menja i magnet a i oba kalema.sve to puno kosta.
ja se ne bih usudjivao da probam!!!!!!!!!!!!!!!!!haha
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Ja sam SLUCAJNO probao :) ubija! Jos jedna stvar... Mislim da taj Tomos stvara AC struju! Posto i ja imam Tomosa tricu automatika i mene interesuje taj punjac akumulatora , tj. kako ga spojiti da se u isto vrijeme puni i trosi? Samo spojiti dva kabla na njega?
Locutus of Borg
Posts: 17
Joined: 24-08-2006, 08:47

Post by Locutus of Borg »

prvo pogledaj sto pise na magnetu, tj pise napon i snaga. kod mene je 5V 17W...
Locutus of Borg
Posts: 17
Joined: 24-08-2006, 08:47

Post by Locutus of Borg »

prvo pogledaj sto pise na magnetu, tj pise napon i snaga. kod mene je 6V 17W, ali izgleda da je spula malo otisla pa u leru imam skoro 7...
Post Reply