Pomoc oko Lasera

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Miron92
Posts: 1
Joined: 14-11-2012, 17:46

Pomoc oko Lasera

Post by Miron92 »

Pozdrav ljudi,
Ovako nov sam na forumu pa da se predstavim zovem se Mirolsav iz Teslica sam imam 20godina i volim da cackam oko elektronike.

Naime nasao sam nekakav stari laser iz DVD ili CD citaca/rezaca ne znam ni sam iz cega je i sada ne znam kako da odredim +/- pinove tj. ne znam sta je sta a pokuso bi nesto da cackam, postavicu sliku dole pa ako je neko vec radio sa necim slicnim volio bih da mi kaze, Hvala.

Image
User avatar
Nedim_
Napredujem
Napredujem
Posts: 175
Joined: 16-05-2007, 12:24
Location: BiH / Mostar
Contact:

Re: Pomoc oko Lasera

Post by Nedim_ »

Tvoja slika je nejasna. Predpostavljam da je svaki laser iz dvd il cd citaca isti.

Pinout
Image
MukWiCh
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 76
Joined: 30-10-2011, 22:04

Re: Pomoc oko Lasera

Post by MukWiCh »

ako si mislio s tim nesto napravit tako da palis nece ti uspijeti jer je ta dioda praslaba ja sam vec probao i samo svijetli ali nemoguce je snjom ista zacrniti a kamoli zapaliti :D
sa ovakvimahttp://www.google.hr/imgres?hl=hr&sa=X& ... 9,s:0,i:92
bi mogao nes zapalit neku sibicu ili slicno no najbolje bi bilo da ju izvadis iz dvd przilice jer su te diode najjace
a ako ti treba dvd przilica potrazi kon nekog servisa racunala tamo ce ti ih dati besplatno barem su meni davali kad sam radio takve lasere :D
Post Reply