FM transmiter

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
madafaka55
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 11-07-2012, 18:50

FM transmiter

Post by madafaka55 »

Imam jedno pitanje. Da li je moguce nekako dobiti signal, recimo sa USB stika koji ocitava transmiter, ali da ne odasilje na FMu tj. ne mora, vec da se 'izvuce' signal direktno (AUX za pojacalo) na zice? a, ako vam idem na zivce zbog ovakvih pitanja, ja se ispricavam. :D
User avatar
Momak
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 304
Joined: 13-03-2011, 01:07

Re: FM transmiter

Post by Momak »

Ti ustvari hoces da imas audio izlaz na usb-u i da to povezes na primer na neko pojacalo?
Kad pijemo, mi se i napijemo.
Kad se napijemo, mi i zaspemo.
Kad spavamo, mi ne činimo grehe.
Ako ne činimo grehe, onda idemo u raj.
Zato i pijemo da bi otišli u raj.
User avatar
Momak
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 304
Joined: 13-03-2011, 01:07

Re: FM transmiter

Post by Momak »

Ahhh nesto mi ubagovao komp :azdaja: ovo sto cu dodati hteo sam jos u prethodnom postu. Nego.. To sto ti hoces je moguce. Ti bi trebao pre svega da napravis neki softver (ili da skines ako uopste ima) koji bi ti slao audio signal na USB port. Taj signal na USB-u bi bio digitalni, pa bi ti trebao neki DAC konverter za analogni signal i onda ima smisla sve to povezivati na pojacalo. U teoriji to sve lepo zvuci, u praksi stvar je mnogooo komplikovanija. Pogledaj na intrnetu nesto na tu temu, ali ja nisam nista takvo vidjao. Probaj naci neko jednostvnije resenje. Pozz.
Kad pijemo, mi se i napijemo.
Kad se napijemo, mi i zaspemo.
Kad spavamo, mi ne činimo grehe.
Ako ne činimo grehe, onda idemo u raj.
Zato i pijemo da bi otišli u raj.
Amir_H
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 487
Joined: 23-02-2010, 08:12
Location: Zenica, BiH

Re: FM transmiter

Post by Amir_H »

Što bi bilo jednostavno kada može komplikovano ?!

Čovjeku treba MP3 player pa hoće da ga napravi od USB stick-a ...
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: FM transmiter

Post by nano »

meni se cini da on hoce da izvuce signal iz onog predajnika koj se usteka u konektor za upaljac u autu i u koji ide usb stick ,pa onda taj uredjaj emituje na nekoj radio frekvenciji koju slusamo na auto-radiju----
jesam dobro skuzio @madafaka55?
to moze ,treba se malo poigrati,rastaviti to cudo i uzeti signal poslije d/a konvertera i vidjeti koji je tamo nivo,mozda ce trebati neko predpojacalo da to podigne dovoljno za ulaz u neko pojacalo

a mozda ima i nekih takvih koji vec imaju izlaz za slusalice ,pa ne treba nista preradjivati
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
madafaka55
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 11-07-2012, 18:50

Re: FM transmiter

Post by madafaka55 »

izgleda da si me ti jedini shvatio @nano
nema izlaz za slusalice (samo trs za aux in).. a kako na plocici (u smd varijanti) prepoznati d/a pretvornik, da li je sve u chipu a izlaz digitalan - tada nemogu to napravit? nema najbolju kameru pa necu slikat ali ako bude potrebe.. uslikat cemo.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: FM transmiter

Post by stojke369 »

Ja imam jedan sto ima malu bananicu konektor. Da li se dovodi ulaz ili je to izlaz za slusalice nisam probao. Hteo sam i ja da se igram :wink:
Post Reply