Instrukcije za početnike

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
snoopy
Posts: 2
Joined: 07-03-2011, 13:39

Instrukcije za početnike

Post by snoopy »

Da li ima neko zainteresovan da drzi isntrukcije iz oblasi elektronike.

Moze on-line ili na nekoj lokaciji u Sarajevu.

Totalni sam početnik, neznam ništa iz ove oblasti, a volio bih naučiti praviti neke osnovne stvari.

Takodjer, evo poziv za druge pocetnike da se mozda udruzimo i obezbjedimo neku lokaciju, da angazujemo jednog predavaca za vise pocetnika i time smanjimo troskove...
User avatar
NestrE
Napredujem
Napredujem
Posts: 182
Joined: 26-09-2010, 12:46
Location: Sarajevo

Re: Instrukcije za početnike

Post by NestrE »

Probaj naci neku knjigu osnoce elektrotehnike i polako citaj i uci
Ja znam kako je meni bilo kad sam doso u 1. razred srednje i poceo da ucim nesto sto me nije pretjerano zanimalo kako su godine prolazile dosta stvari se naucilo jedino sto ti mogu preporucit jeste da uzmes neke knjige o elektronici iz srednje skole i polako citas i pamtis ono sto te zanima i sto ti treba
Kad steknes dovoljno znanja sklapanje sklopova ce doci samo od sebe
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Re: Instrukcije za početnike

Post by Dariolo »

i definitivno sebi nabavi neku od knjiga "Mala škola elektronike" za početnike prava literatura, još uz to dosta googlanja i veliku dozu strpljenja i volje, i radit ćeš sve osnovne stvari koje poželiš, a i naprednije ako budeš spreman za naprednije učenje.
snoopy
Posts: 2
Joined: 07-03-2011, 13:39

Re: Instrukcije za početnike

Post by snoopy »

Hvala na savjetima. Medjutim, ja bih upravo taj proces da malo ubrzam... tacnije trebao bi mi neko ko bi me uputio odakle da krenem, uz naravno, jednostavne prakticne primjere.

Iz nekih drugih iskustava znam da je jedno citati knjigu, a jedno kada s nekim imas mogucnost da to diskutujes i radis.

Nisam napomenuo da mi ovo ne traba ni za kakav ispit ni nesto slicno, vec imam zelju da se igram sa elektronikom :)
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Re: Instrukcije za početnike

Post by Dariolo »

snoopy wrote:Iz nekih drugih iskustava znam da je jedno citati knjigu, a jedno kada s nekim imas mogucnost da to diskutujes i radis.
Donekle jesi u pravu, al ako nešto ne pročitaš sam i naučiš to, teško da će ti 100 stručnjaka pomoći.

Za početak počni sa malom školom elektronike, tamo imaš dovoljno i teorije i primjera, a imaš i forum ako negdje zapne.
Amir_H
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 487
Joined: 23-02-2010, 08:12
Location: Zenica, BiH

Re: Instrukcije za početnike

Post by Amir_H »

Snoopy pošalji mi svoju e-mail adresu privatnom porukom pa ću ti e-mailom dostaviti neke knjige u pdf formatu.

Preporučujem ti knjigu Gordona McComba "Elektronika za neupućene" a kada nju proradiš (ako znaš engleski) da proradiš knjige Franka D. Petruzelle "Essential of Electronics" i "Industrial Electronics".

Knjigu "Mala škola elektronike" možeš nabaviti, ali je baš i ne preporučujem, jer ona prikazuje elektroniku na isuviše "hobistički" način ...
vragolasti
Posts: 1
Joined: 09-11-2011, 18:47

Re: Instrukcije za početnike

Post by vragolasti »

ima tko knjigu ili znagdje se može skinuti :
Gordona McComba "Elektronika za neupućene"
lab1722tec
Napredujem
Napredujem
Posts: 123
Joined: 26-12-2010, 12:12
Location: sad_tu_sad_tamo

Re: Instrukcije za početnike

Post by lab1722tec »

Post Reply