Automatika za zalijevanje vrta

Završeni projekti naših članova foruma sa pratećom dokumentacijom za ponovnu izradu istog.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Cika Spasoje
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 271
Joined: 03-02-2007, 12:41
Location: Varazdin, Hrvatska

Automatika za zalijevanje vrta

Post by Cika Spasoje »

Znači kod privatne potrebe za nadzorom jedne parcele na moru zadala rodbina da napravim "neki vrag" koji će im parcelu sam zalijevati po ljeti da ne presuši bilje.. :azdaja:

Pa evo, pošto je kraj školovanja i potreban mi maturalni rad, pa sam spojio ugodno s korisnim i smiksao jedan sustav koji sam zalijeva s obzirom na parametre, nije neki složeni projekt, ali za prvi projekt s ADC-om, unašanjem parametara i sl. odlično je ispalo ;).

Evo priloženih shema, PCB montažne, nacrta u Protelu, te hex-a za Atmel.

Shema:

http://www.imagesforme.com/upload/cedeb538.gif" onclick="window.open(this.href);return false;

Montažni za pločicu:

http://www.imagesforme.com/upload/585f6b34.gif" onclick="window.open(this.href);return false;


U zip-u su dodaci i podrobniji opis sa svim fajlovima Eagle brd i sch, protel pcb, hex za Atmega8. slike... itd.

http://www.4shared.com/file/250487183/d ... adzor.html" onclick="window.open(this.href);return false;


:)
Svi čipovi rade na bijeli dim, dok taj dim izađe iz njih, ... oni više ne rade.
Image
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Re: Automatika za zalijevanje vrta

Post by mataya »

znaci, bitno da radi kako je zamisljeno...
bilje ce ti bit zahvalno :wink:
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
User avatar
Cika Spasoje
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 271
Joined: 03-02-2007, 12:41
Location: Varazdin, Hrvatska

Re: Automatika za zalijevanje vrta

Post by Cika Spasoje »

da da :), i bolje mu je da radi kako treba, jer inače uff ... :D
Svi čipovi rade na bijeli dim, dok taj dim izađe iz njih, ... oni više ne rade.
Image
User avatar
EvilMax
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 43
Joined: 22-10-2009, 08:44

Re: Automatika za zalijevanje vrta

Post by EvilMax »

Ne bilo ti prijatelju tesko da obnovis linkice da i mi smrtnici opravimo neki "maturski" uredjaj izuzetnih, ako ne karakteristika, onda makar rezultata...Ja ne znam vise ni koji server koristiti a da fajlovi ostanu bezbedni od brisanja....Unapred zahvaljujem
Shit happens....
User avatar
ZOK_K
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 79
Joined: 24-06-2007, 22:21
Contact:

Re: Automatika za zalijevanje vrta

Post by ZOK_K »

ja sam to rješio ovako,nema potrebe komplicirati stvari ovaj jeftini tajmer se može svugdje kupiti za par desetaka kuma a elektroventitl je iz vešmašine.Jedan tajmer kontrolira jedan ventil pa se po potrebi samo doda timera i ventila.Na ovom mehaničmom timeru najkrače vrjeme je 25min a isto se može i sa digitalnim timerom koji je malo skuplji ali se nezaustavlja vrjeme zbog nestanka struje pa neče doči ni do pomaka uključenja ako nam je to bitno..
Attachments
Meh.Timer+El.Ventil
Meh.Timer+El.Ventil
11032013233.jpg (124.71 KiB) Viewed 8062 times
Post Reply