LEMNA STANICA SA ARDUINOM

Završeni projekti naših članova foruma sa pratećom dokumentacijom za ponovnu izradu istog.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax

Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: LEMNA STANICA SA ARDUINOM

Post by Maki »

Opaaa, lijepo napreduje :!:
Svaka čast :)
User avatar
morski_pas
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 639
Joined: 07-03-2011, 23:58
Location: Rijeka

Re: LEMNA STANICA SA ARDUINOM

Post by morski_pas »

@goxon jesu ti stigli dijelovi?
imali li još neko ko radi ovu lemilicu ili se ja sam zabavljam :roll:
stigao mi je displaj sa onog linka što sam stavio ,malo sam se namučio dok sam ga stavljao u funciju jer mu je sve bilo obrnuto i boje i dodirni ekran ako se koriste klasične Adafruit GFX i Adafruit TFT biblioteke ekrane koje sam imao prije bili su iz serije ILI9325 a ovaj je ILI9328 i za njega sam koristio ovu biblioteku ( library)
MCUFRIEND_kbv Library for Uno 2.4, 2.8, 3.5, 3.6, 3.95 inch mcufriend Shields
https://github.com/prenticedavid/MCUFRIEND_kbv
goxon
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 40
Joined: 26-01-2015, 05:43
Location: Banja Luka, Paprikovac

Re: LEMNA STANICA SA ARDUINOM

Post by goxon »

ma nista jos od dijelova, sta je ovo sa postama, sve nesto usporeno.
sto se tice kodiranja slabo ti ja oko toga znam, nisam se nesto susrteao. mada brzo ucim. cim dodje pokusacu da krenem i ja bar ovaj konroler, jer imam arduino
User avatar
acom
Posts: 5
Joined: 14-02-2011, 09:26
Contact:

Re: LEMNA STANICA SA ARDUINOM

Post by acom »

Prvo sve cestitke i pohvale morskom za projekat lemilice, sa touch screen izgleda extra :)
Zelim da dam par smjernica ako ce unaprijediti ovaj zanimljiv projekat. Sto se tice senzora temp. preferirao bi
samo verziju sa termoparom, posto vecina hakko a1321 grijaca kada ih narucujete iz inostranstva, pod originalnim hakko dijelovima je upravo ta, tako razvoj sa ntc, ptc je po meni suvisan osim ako neko ne zeli da naruci novi grijac sa termopar senzorom i po svaku cijenu zeli da iskoristi originalni ptc iz gordak i sl. klonova. "Samogradio" samo onu rusku verziju sto je morski naveo u drugom topicu i sa njom sam prezadovoljan, narucio sam original hakko rucku i A1321 grijac sa TC, to poslozio i sve radi prerfektno. Nebi blio lose iskorisiti iz te ruske sheme k-termocouple dio sheme i IRLR2905 mosfet za kontrolu grijaca, sve osim dijela koji kontrolise 7-segment displey, samo umjesto njega ubaciti tft touch... To su neka moja razmiljanja, ako grijesim ispravite me ...

Sto se tice softvera pretpostavljam da bi bila ukljucena PD/PID regulacija ? Jos jedna sugestija koja bi mozda unaprijedila ovaj projekat je da postoji i opcija sa rotary encoderom (kao na video clipu iz prvog posta) mislim da bi se time mnogo unaprijedila funkcionalnost nego tipkanje po touch screenu (tj. da ima obe opcije unosa i preko touch i preko encodera).

Image
atom1
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 36
Joined: 12-09-2011, 22:58

Re: LEMNA STANICA SA ARDUINOM

Post by atom1 »

Evo jos jednog koji ceka dijelove :D :D :D
ivmilicevic
Posts: 5
Joined: 11-02-2014, 19:59
Location: Mostar, BiH

Re: LEMNA STANICA SA ARDUINOM

Post by ivmilicevic »

Samo da dignem temu iz mrtvih, ima li napretka na projektu? Više me zanima puhaljka, ima li išta na što treba paziti prilikom naručivanja ručke ili je generička 858(d) sa ebaya dovoljna?
goxon
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 40
Joined: 26-01-2015, 05:43
Location: Banja Luka, Paprikovac

Re: LEMNA STANICA SA ARDUINOM

Post by goxon »

meni nikako da stignu svi potrebni dijelovi, a bas mi se pravi nesto ovako dobro. nego jel izasla ona ispeglana plocica?
User avatar
morski_pas
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 639
Joined: 07-03-2011, 23:58
Location: Rijeka

Re: LEMNA STANICA SA ARDUINOM

Post by morski_pas »

tek sam sada vidio da nisam stavio program :cry: ,evo u prilogu je zadnja verzija treba još dosta popravaka i testiranja....... :shock: ,projekt je u stanju mirovanja jer sam imao nekih drugih prioriteta ....mislio sam da će netko dovršiti projekt ali očito nema baš previše zainteresiranih :cry:
Attachments
SolderStation2.zip
(4.33 KiB) Downloaded 471 times
goxon
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 40
Joined: 26-01-2015, 05:43
Location: Banja Luka, Paprikovac

Re: LEMNA STANICA SA ARDUINOM

Post by goxon »

ako imas shemu nove plocice, ja bih nastavio sa izgradnjom
Post Reply