Klima Emmeti FMI600

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
frfa
Posts: 9
Joined: 30-11-2009, 17:12

Klima Emmeti FMI600

Post by frfa »

Potreban daljinac za klimu, kako doći do njega ili koje je riješenje.
Koji ga može zamijeniti ili da se napravi nešto osim prekidanja
napajanja na osiguraču (ima auto. start)
Klima je postavljena i sve radi ali se daljinac izgubio :azdaja:
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Klima Emmeti FMI600

Post by trax »

Potrazi u servisima... A siguran sam da je 90% daljinskih isti pa vjerovatno moze i daljinski od neke takodje "lijeve" klime.
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Klima Emmeti FMI600

Post by Feko »

http://www.electronic-center.hr/product ... cts_id=693" onclick="window.open(this.href);return false;
Madridista159
Posts: 5
Joined: 06-03-2015, 09:36

Re: Klima Emmeti FMI600

Post by Madridista159 »

Pozdrav, imam pitanje vezano uz klima uređaje.. pa ako može da mi netko odgovori; imam kucu trokatnicu, pa htio bi klimu, a da ne stavljam jednu jer nista nebude pomogla na tri kata. dal stavim na svaki kat jednu ili da stavim na svaki drugi, znaci prvi i treci? hvala na odgovoru unaprijed
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Klima Emmeti FMI600

Post by trax »

Na klimi imas karakteristike gdje mozes procitati koliko kvadratnih metara "pokriva". To sto imas spratove ti bas i nece pomoci pa ti preporucujem da klimu stavis na spratove gdje najvise boravis (dnevni boravak, spavaca soba/sobe).

Ako ti se experimentise i ako ti konfiguracija spratova i prostorija dozvoljava, mozes staviti jaču klimu na treci sprat u hodnik i drzati vrata od prostorija otvorenim da bi se ohladile. Hladan zrak ce da silazi na donje spratove i hladi i dole (teoretski). Sad opet sve zavisi da li ti sunce direktno udara u prozore i zagrijava prostorije - u tom slucaju nista od ovog.

Ali opet, ako imas kucu od 3 sprata, garant imas para da kupis i te 3 klime i rijesio si sve brige :)
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Klima Emmeti FMI600

Post by Zez »

Sve njušim da su na tim katovima apartmani. :twisted:
Lijenost je iz raja izašla.
Madridista159
Posts: 5
Joined: 06-03-2015, 09:36

Re: Klima Emmeti FMI600

Post by Madridista159 »

Zez wrote:Sve njušim da su na tim katovima apartmani. :twisted:
hahah, jesu :) Zato mi je i bitno. Al dobro, snasao sam se vec nekako. Kroz vikend bio kod frenda u zagrebu pa me uputio tu: prodaja klima uređaja. Ujedno sam kupio, pa i sami mi pomogli kod problematike. Naime, novci nisu mi problem, pa budem kupio jeftinije uređaje i stavio na svaki kat jednu. Nisu ni cijene lose, evo pogledajte sami.
FrankyRC
Posts: 21
Joined: 11-05-2011, 18:26

Re: Klima Emmeti FMI600

Post by FrankyRC »

Jedino idealno rješenje je svaka prostorija svoja klima. Znamo da to baš neide tako u praksi :-)
Opet klima po katu neče postič neki efekat. Ako ti je bitno da imaš klimu onda stavi na svaki kat po jednu (mada nema tu nekog efekta, ako uopče bude ikakvog), ako želiš ohladit/ugrijat postavi u prostorije u kojima najčešče boraviš
Post Reply