samples

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

mene vishay odjebo,nece da mi salju vise
ovo je 3 put mislim da su me odjebali
moracu se opet registrirati.
:D
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Post by Dariolo »

meni je vishay do sad 3 put slao, samo sad zadnji put nisu poslali jer sam pritro sa djelovima!
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

ja sad cekam ove skupe dijelove narucene sa http://www.centralsemi.com/
za koliko dodju obicno?
User avatar
UNWANTED
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1251
Joined: 21-12-2005, 17:43
Location: hrvatska
Contact:

Post by UNWANTED »

reka ti je da mu je doslo za 7 dana
ej koje si elemente narucio
JA NE PIJEM DOK VOZIM,JA STANEM I ONDA POPIJEM
-------------------------------------------------------
l3xu5

Post by l3xu5 »

ljudi , meni je vishay 5-6 puta slao sve po jebenih 10 komada ,a ja narucim 15 ili 20 ., a ja neki dan naruci , i dodje mi mail LIK NA GODISNJEM dov+ce mi cim on doje,a ima jos nesto , ja sam narucio 22.2 a poslije 10 dana opet narucim dodje mi samo od 02.3 ,a nidje od 22.02 ne kontam , da li ce ikad doc :?: :?:ijel ko god naruci dodje mu po 10 komada :?: :roll:
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

UNWANTED wrote:reka ti je da mu je doslo za 7 dana
ej koje si elemente narucio
2n4427
2n3055
2n2222
2n3866
bc547b
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

virtualx wrote:
UNWANTED wrote:reka ti je da mu je doslo za 7 dana
ej koje si elemente narucio
2n4427
2n3055
2n2222
2n3866
bc547b
Sta je tu skupo?
Imaju li power mosfete?
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

pa dobro nije skupo toliko.
ali meni bas trebaju ovi rf tranzistori, kad sam pravio veronicu nisam ih mogao nigdje naci ,jedva nasao neke stare kod servisera.
sad cu imati nove,nek stoje kao ukras da im se divim.
:D
i treba mi ovih 2n3055 ,jer sam sve izgorio sto sam imo ,praveci onaj pretvarac za neonku i plazma globus.
sad kad dobijem pocecu praviti onaj pretvarac 12 na 220V 150W
-----------------------
dobro je na onome sajtu sto imas search opciju pa samo ukucas koji ti dio treba , i ako ga imaju pojavi se.
User avatar
VasilyZaitsev
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 219
Joined: 03-04-2007, 10:37
Location: Sarajevo, BIH

Post by VasilyZaitsev »

Prosto je nevjerovatno kako te ovi "nasi" mogu zajebat do bola.
Narucih neke MP3 decodere, memory chipove i jos par drugih chipova iz ST Microelectronicsa, morah(!) sacekati par dana da odobre sampleove, par dana dok stigne i sad me zove lik iz Intereurope (inace rega lik) da me obavjesti da je paket zadrzan na carini na aerodromu i da za njega treba platiti $94!!!
Ja mu kazem da su to besplatni samplovi chipova, kaze on meni da zna on i da razumije, ali da ovi skotovi (ovo nije on reko :D) sa granicne sluzbe hoce da ocarine paket jer su toboze vidjeli MP3 decoder (a samo 2 cipa u paketu), pa bi se to moglo kao i prodati. JOJ.
Istina je da paket sadrzi ravno 20 chipova, ali da mi ocarine nesto sto je jasno oznaceno kao fr*e sample, mogu samo da se napuse *necega* konju. Tako sam sad heavily pissed off, a sto je najgore, ispast cu papak kad onim tamo u STM vrate paket (a i sami su krivi, sto nisu stavili vrijednost od $1, kao i vecina ostalih). A trebaju mi ti MP3 i memory chipovi.

Ne znam sta da radim, paket mi treba, a necu da platim $94 pa makar bio bogat ko Gates. Pokusat cu kontaktirat ovu gamad za carinjenje, da vidim moze li se sta iskemijat.

To je nasa draga i usrana Bosna... :evil: :evil: :evil: :evil:
User avatar
UNWANTED
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1251
Joined: 21-12-2005, 17:43
Location: hrvatska
Contact:

Post by UNWANTED »

VasilyZaitsev wrote: To je nasa draga i usrana Bosna... :evil: :evil: :evil: :evil:
nebrini i hrvatska je takva pogotovo kada paketi idu u istru ovi na rijeckoj granici i stalno seru
JA NE PIJEM DOK VOZIM,JA STANEM I ONDA POPIJEM
-------------------------------------------------------
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

VasilyZaitsev wrote:Prosto je nevjerovatno kako te ovi "nasi" mogu zajebat do bola.
Narucih neke MP3 decodere, memory chipove i jos par drugih chipova iz ST Microelectronicsa, morah(!) sacekati par dana da odobre sampleove, par dana dok stigne i sad me zove lik iz Intereurope (inace rega lik) da me obavjesti da je paket zadrzan na carini na aerodromu i da za njega treba platiti $94!!!
Ja mu kazem da su to besplatni samplovi chipova, kaze on meni da zna on i da razumije, ali da ovi skotovi (ovo nije on reko :D) sa granicne sluzbe hoce da ocarine paket jer su toboze vidjeli MP3 decoder (a samo 2 cipa u paketu), pa bi se to moglo kao i prodati. JOJ.
Istina je da paket sadrzi ravno 20 chipova, ali da mi ocarine nesto sto je jasno oznaceno kao fr*e sample, mogu samo da se napuse *necega* konju. Tako sam sad heavily pissed off, a sto je najgore, ispast cu papak kad onim tamo u STM vrate paket (a i sami su krivi, sto nisu stavili vrijednost od $1, kao i vecina ostalih). A trebaju mi ti MP3 i memory chipovi.

Ne znam sta da radim, paket mi treba, a necu da platim $94 pa makar bio bogat ko Gates. Pokusat cu kontaktirat ovu gamad za carinjenje, da vidim moze li se sta iskemijat.

To je nasa draga i usrana Bosna... :evil: :evil: :evil: :evil:
Mito i korupcija, takva je nacija, uvijek zajebancija, satra nas carina!
Bosna je čudo!
User avatar
VasilyZaitsev
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 219
Joined: 03-04-2007, 10:37
Location: Sarajevo, BIH

Post by VasilyZaitsev »

Evo natakarise me i ovi iz UPS-a. Status posiljke: "RECEIVER STATED THEY DID NOT ORDER AND REFUSED THIS DELIVERY;PACKAGE RETURNED TO SENDER"

Cuj "... stated they did not order ...". Sad ce ovi iz STM-a kontati da se zajebajem sa njima. E od sad kad mi sta stigne preko UPS-a, onaj paket cu da natakarim onom caddy vozacu na glavu i takvog cu da ga posaljem sefu. Fuj!
Radije cu reci firmi da mi salje kornjacom paket, nego preko UPS-a, debili glupi.

BTW: Narucih od Atmela MP3 chipove, all-in-one-chip solution. Puno bolje rjesenje od STM-a, ali ipak...
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Post by Dariolo »

izgleda da sam ja imo srece, narucivo sam neke kutije iz OKW i moro sam plat carnu bila neke 2km (1€). a nebi mi bilo zao dat i vise zanjih!! :lol: :lol:
User avatar
VasilyZaitsev
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 219
Joined: 03-04-2007, 10:37
Location: Sarajevo, BIH

Post by VasilyZaitsev »

Ma nisam ni ja platio carinu. Nisam bas toliko izgorio da placam 60 KM, nego sam ja to fino: "Ajde vi to laganini vratite odakle je i doslo."
Probao sam ponovo naruciti slicne cipove iz STM-a i to cak u manjoj kolicni nego prvi put: "Request Rejected"
Ne krivim ih ni malo. Ni ja ne bih htio poslati ista vise, da platim postarinu, a da mi se vrati paket. Steta... A imaju primamljiv MP3 decoder chip :(

Stize mi drugi paket iz Central Semi-ja. Dvije knjige, od toga jedna 1176 strana i samo ona tezi 1.8 kg (vagano :D) + narucene komponente :D
Nevjerovatno. Nisam makeo iz kuce, a vec imam sve sto mi je protrebno za onaj adapter 0-30V, 0.02-3A. Zivot je lijep :D
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

meni danas dosli neki eeprom od maxima dallas
nepamtim kad sam narucio
ima sigurno 2 mjeseca kako sam narucio i tek sada doslo
:D
ako nista valja ona kutijica koju dobijes uz dijelove.
User avatar
TBWS4E
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 35
Joined: 19-03-2007, 21:28
Location: Rijeka

Post by TBWS4E »

vinshay????gdje je ta stranica na početku??

gledam ali ne vidim :oops: :oops:
totalni početnik!!!
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

User avatar
TBWS4E
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 35
Joined: 19-03-2007, 21:28
Location: Rijeka

Post by TBWS4E »

tnx trax!!!

evo narucio sam par dijelova od njih(plave ledice i jos neka cuda)...radit cu vu metar ako te ledice dođu :D

netk je napisao da je narucio na Intersilu narucio CD i jos neke knjuge!!e pa sad tog pitam jesu li mu dosle knjige taj cd?????
totalni početnik!!!
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Meni stigli gate driveri iz maxima! 2xMAX4420 neko EPA i 2x CPA kuciste, jedina razlika koju vidim je u jednoj crti na DIP8 kucistu!
User avatar
ninja
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 444
Joined: 25-09-2006, 22:37
Location: Osijek,Hrvatska

Post by ninja »

narucio sam iz TI-ja neke drivere za mosfete i dobio sam mail
izmedu svega pise i ovo:

"Thank you for recently requesting semiconductor device samples from Texas Instruments. This email confirms receipt of your request. The status of each device requested is indicated below:

Part Number Qty Status
UCC37321P 3 3 items cancelled on 5/7/2007
UCC37322P 3 3 items cancelled on 5/7/2007"

jel to sad necu dobit jel pise da je cancelled il sta
vjerojatno sam mal puno narucio
Post Reply