Predobra stanica za lemljenje iz kucne izrade

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax, LAF

Post Reply
dasy27

Predobra stanica za lemljenje iz kucne izrade

Post by dasy27 »

Trazim po youtubeu reviewove jeftinih stanica za lemjenje jer nisam u mogucnosti kupiti neku brendiranu i naletim na ovo. Znaci predobro. Zaljubio sam se u nju.
Zanima me jel bi netko od vas znao ovo napraviti da mi pomogne ovako online, ja bih kupio sve komponente pa da mi netko pomogne sta mi sve treba i kako to da odradim jer sam jos teski pocetnik tako da sam nebih znao.
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... CRtaC1OApA
Cr4cK_M45t3R_Fl45H
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 71
Joined: 26-04-2005, 12:41
Location: Bosna & Hercegovina @ Sarajevo

Re: Predobra stanica za lemljenje iz kucne izrade

Post by Cr4cK_M45t3R_Fl45H »

Šta fali ovoj ?

https://youtu.be/HUMdFm64ehM

hahahahhahahahahahahahhaha
Damir_Gsm
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 284
Joined: 16-01-2013, 10:09
Location: Macedonia

Re: Predobra stanica za lemljenje iz kucne izrade

Post by Damir_Gsm »

ne znam na osnovu sta je tvoj zakljucak da je ovo predobra lemna stanica.Ako mislis da lepo izgleda i dobro svetli to da,ako je rec o kvalitetu i da lepo radi to ne bi rekao.
Ako sam te razumeo dobro ti trazis nesto za samogradnju koje ne znas da napravis sam??Idi na ebay imas za malo para gotove kitove koje su dobre za amaterske potrebe.Imas i na kesat&alsat dobre projekte za samogradnju koje su razradjene i ovde na forumu.Ali kako vidim tebi najbolje da kupis gotova lemna stanica koja ne kosta vise od 35 eura.
dasy27

Re: Predobra stanica za lemljenje iz kucne izrade

Post by dasy27 »

Ne kazem da je ona nesto fantasticno al predobro mi izgleda i kompaktna je. A kako god okrenem bolje je od onog s cim radim jer bar mozes priblizno odrediti temperaturu. Ovu moram konstantno istekavat i ustekavat jer se govno pregrijava. Najprije sam uzeo od 60w pa onda od 30w , a i ovo mi je previse. ja nisam neki profesionalac koji zivi od tog pa mi i ne treba stanica od par stotina eura. Treba mi nesto do 25-30e i smatram da za te pare mogu nesto pristojno kupiti il napraviti. I s ovom od 10KM uredno sve obavim al mi temperatura predstavlja problem, te je dugacka. Valjalo bi mi nesto krace.

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
Damir_Gsm
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 284
Joined: 16-01-2013, 10:09
Location: Macedonia

Re: Predobra stanica za lemljenje iz kucne izrade

Post by Damir_Gsm »

onda uzmi solomon 40w za 15 eura i radi dok si ziv......
Ja kod mene imam jednu 30w ukljucena mislim da je 2008 godine i do sad je iskljucivana samo za promena vrha.
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Predobra stanica za lemljenje iz kucne izrade

Post by LAF »

@dasy27, dobio si izvrstan prijedlog, Jos da napises odakle si, dobio bi i informaciju gdje je mozes
kupiti.
Solomon je najveci svjetski OM proizvodjac lemne opreme. Na trzistu se pojavljuju razne marke ali
vecinu ih je proizveo Solomon.-

pOz
dasy27

Re: Predobra stanica za lemljenje iz kucne izrade

Post by dasy27 »

Ima li igdje u Hercegovini kupiti?

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
Post Reply