Mjerenje pritiska

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
gogo2409
Posts: 17
Joined: 05-02-2016, 21:20

Mjerenje pritiska

Post by gogo2409 »

Da li postoji neki jednostavan uređaj koji bi mogao mjerit pritisak u centralnom grijanju i prikazivat ga digitalno tipa ko ovi senzori topline.
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Mjerenje pritiska

Post by bob4 »

Možda se ovdje nađe što zanimljivo:
https://www.google.hr/search?q=arduino+ ... or+arduino
gogo2409
Posts: 17
Joined: 05-02-2016, 21:20

Re: Mjerenje pritiska

Post by gogo2409 »

Da li je to moguce napravit u samogradnji bez neke jace opreme?Znaci ovaj sensor spojim u ovaj ardoino chip,kako dobit onda podatke na nekom malo displeyu?Totalni sam amater a opet od nekud moram pocet jer treba sta programirat ili ovaj sklop ima vec unutra sve,Kako nakaelmit neki display na to?
gogo2409
Posts: 17
Joined: 05-02-2016, 21:20

Re: Mjerenje pritiska

Post by gogo2409 »

Odlucit cu se upustit u ove vode :) Nadam se da mogu racunat na vasu pomoc necu smarat dok sam ne probam rijesit problem da nebi bilo ko s onim deckima koji oce da im se napise zadaca :)

Malo jesam zbunjen u pocetku ali ako bi bio netko voljan nabacit linkove s ebaya sta mi je dobro narucit za pocetak,znaci trebao bi taj mjerac pritiska to sam nasao ali nisam pametan koju plocicu uzet da li odmah uzet neku koja moze na wifi da se spoji ili najobicniju pa pomalo krenut kako su svladavat gradivo.

da li je mozda isplativije uzet one kitove od 30+dolara pa odmah imam lcd plocicu konektore itd?
gogo2409
Posts: 17
Joined: 05-02-2016, 21:20

Re: Mjerenje pritiska

Post by gogo2409 »

Narucio sam komponente sad jos jedino gruntam da li bi indikator pritiska ulja iz auta mogao koristit na arduinu na oko mi izgleda jednako kao i ovi s ebaya.
Post Reply