Mehanicki sklop

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
ErolDude
Posts: 6
Joined: 25-07-2014, 08:54

Mehanicki sklop

Post by ErolDude »

Imam onaj jedan motor za centralnu bravu. Pokusavam ga pretvoriti u bravu za vrata, eh sad evo komplikacije. Motor ne smije biti upaljen dugo zbog pregrijavanja i crkavanja (logicno) a kad mu date napon izbaci 20 mm "ruku" i kad ugasite, vrati se u pocetni polozaj - 20 mm meni treba neki mehanizam koji ce raditi kao neki mehanicki flip flop. Kad jednom izadje i vrati se 20mm da se mehanizam zakljuca. I drugi put da se otkluca. To je u svrhu pomicanja zasuna koji je montiran na vratima. Hvala unaprijed :| PS mozda slican mehanizam onim self locking dugmadima.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Mehanicki sklop

Post by nano »

Svi motori od centralnog zakljucavnja koje sam vidio radili su tako da kad ima dovedes napon izbace polugu i ona tako ostaje i kad iskljucis napon,a kad obrnes polaritet ,poluga se vrati.Mozda jemkod tebe u pitanju neki elektromagnet?
Ako je motor kao sto sam opisao,problem rijesen,ako je elektromagnet sa oprugom koja vrac kotvu u pocetni polozaj,napravi da je zasun uvijek zakljucan,a kad dovedes napon ,kotva privuce polugu i otkljuca zasun.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
ErolDude
Posts: 6
Joined: 25-07-2014, 08:54

Re: Mehanicki sklop

Post by ErolDude »

Ovo sam zavrsio srecom, napravio sam neku vrstu mehanickog sistema kojim sam to rijesio :D
User avatar
puknuti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 670
Joined: 11-06-2007, 21:26
Location: Samobor
Contact:

Re: Mehanicki sklop

Post by puknuti »

voljeli bi to vjdjeti , ili barem opisom
ErolDude
Posts: 6
Joined: 25-07-2014, 08:54

Re: Mehanicki sklop

Post by ErolDude »

Radje ne, napravljeno je od lego kockica i drvene spere :lol: ovo je bilo nesto proof of concept ionako tako da
Post Reply