Kineski mobilni los kontakt

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
slavisoni
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 56
Joined: 24-01-2009, 15:50

Kineski mobilni los kontakt

Post by slavisoni »

Pozdrav,
kao sto naslov veli, imam problema sa punjenjem baterije na kineskom android telefonu bukvalno od same kupovine. Telefon je kupljen nov.
Naime kada se ubaci konektor punjaca u telefon tkz mini usb, i kada se pomera kabal ili konektor punjaca, ili pak sam telefon, dolazi do prekida u punjenju i nastavku punjenja.
Punjac je dobar, probao sam ga na vise telefona, takodje probao sam malo da stisnem limeni oklop na samom konektoru punjaca. Sada malo teze ulazi, ali se stanje nije popravilo.
Pretpostavljam da je hladan lem na konektoru unutar telefona. To sam pogledao i prelemio one velike kontakte , ali one male ne smem obicnom lemilicom, jer cu ih spojiti ili pokidati.

Interesuje me vase misljenje, da li mora da se menja konektor, ili da se duvaljkom zagreje odnosno preleme ti sitni kontakti.
Stampana ploca je tanka uvija se na pritisak, da li je moguce da je pukla ili da se odlepilaili pokidala stampana vezica od tog konektora? Naizgled sve izgleda normalno, a telefon nije star ni dva meseca, i nije imao tezih padova, pogotovo ne na punjacu..
Hvala
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1430
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Kineski mobilni los kontakt

Post by Emigrant »

reklamacija ?
slavisoni
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 56
Joined: 24-01-2009, 15:50

Re: Kineski mobilni los kontakt

Post by slavisoni »

Emigrant wrote:reklamacija ?

Ne mogu da se mucim, narucio sam ga iz Kine..
Post Reply