Projektovanje Kola

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Keyvi
Posts: 7
Joined: 27-04-2016, 19:21
Location: Srbija

Projektovanje Kola

Post by Keyvi »

Dobar dan!
Posto sam od skoro resio da se ozbiljno bavim elektronikom,da li neko moze da mi preporuci knjigu ili da mi kaze sta trebam da naucim da bi znao da napravim neko kolo...npr: Neko mi trazi "Pretvarac naizmenicnog napona u niski jednosmerni 0-200mV" i sad,da li ja tu semu vec treba da znam kako se pravi, ili mogu sam nekako to da "izvedem ako sam upoznat sa elektronikom".
Dakle sta treba da znam kad pravim neko kolo,da li treba da znam kako radi svaka komponenta(Tranzistor,LED,Kondezator...)...Nadam se da me razumete :)

Naravno da sam spremam sve da naucim sto treba.
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Projektovanje Kola

Post by Feko »

User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Projektovanje Kola

Post by bob4 »

Ja bi krenuo sa konkretnim primjerom....recimo: http://www.chipoteka.hr/artikl/107981/k ... eman-mk125
Zalemiti po shemi i rasporedu elemenata; sve si pojasniti ....itd ; i kad nešto u živo radi :lol:
User avatar
Keyvi
Posts: 7
Joined: 27-04-2016, 19:21
Location: Srbija

Re: Projektovanje Kola

Post by Keyvi »

bob4 wrote:Ja bi krenuo sa konkretnim primjerom....recimo: http://www.chipoteka.hr/artikl/107981/k ... eman-mk125
Zalemiti po shemi i rasporedu elemenata; sve si pojasniti ....itd ; i kad nešto u živo radi :lol:
Trenutno citam ovo sto sam dobio od "Feko"..Ima dosta interesantnih stvari,pa i zapisujem ono sto nisam znao ili zaboravio! :)
Amir_H
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 487
Joined: 23-02-2010, 08:12
Location: Zenica, BiH

Re: Projektovanje Kola

Post by Amir_H »

User avatar
Keyvi
Posts: 7
Joined: 27-04-2016, 19:21
Location: Srbija

Re: Projektovanje Kola

Post by Keyvi »

Pozdrav Amir_H
Zamolio bih te da proveris zadnja 3 linka..ne rade mi dobro tj nece da ucitaju "ne postojeci sajt"

Jedini koji rade je ovaj prvi .../64467235/Skola-Elektronike...
Amir_H
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 487
Joined: 23-02-2010, 08:12
Location: Zenica, BiH

Re: Projektovanje Kola

Post by Amir_H »

Post Reply