IR kontroler/daljinski ili sta vec,procitajte

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
bboy_nano
Posts: 2
Joined: 06-02-2016, 22:21

IR kontroler/daljinski ili sta vec,procitajte

Post by bboy_nano »

Pozdrav svima.
Novi sam član pa ako sam ofulo kategoriju,izvinjavam se.
Imam jedno pitanje nekima mozda čudno.Zanima me "IR blaster" (ne znam kako se kaze na našem).U čemu se radi,gledao sam po internetu da ljudi prave taj IR blaster za mobitel (da bi upravljali tv sa njim).Prave pomocu 3.5mm jack-a koji ide u prikljucak za slusalice na mobitelu i pomocu aplikaciju emituju taj infracrveni signal (kao daljinski valjda) i upravljaju TV-om.E sada me zanima da li je to moguce izvesti uz pomoc dvije "IR diode" .Jel imao neko iskustva,nesto slicno pravio ili?

Hvala
Dzenny_assembly
Napredujem
Napredujem
Posts: 118
Joined: 11-09-2014, 04:03

Re: IR kontroler/daljinski ili sta vec,procitajte

Post by Dzenny_assembly »

Uskoro ču praviti ovaj sklop pa ti javljam rezultate.
Dzenny_assembly
Napredujem
Napredujem
Posts: 118
Joined: 11-09-2014, 04:03

Re: IR kontroler/daljinski ili sta vec,procitajte

Post by Dzenny_assembly »

Nažalost ne može. Aplikacija ZazaRemote koju sam instalirao na moj mob. LG leon proizvodi signal na konentoru za slušalice tj. aux izlazu. Na slušalicama se može čuti signal kada pritisnemo neko dugme na aplikaciji ali to nije IR signal koji če pobuditi IR prijemnik nekog uredžaja. Nažalost nemam osciloskop da provjerim frekvenciju ali kako god ovo ne radi. Probao sam sve kombinacije na izlazu aux-a sa jednom ili dvije IR diode medžutim ništa. Ako ti je baš stalo do toga da imaš daljinski na svom mob. onda kupi onaj koji ima hardverski ugradžen IR predajnik i vjerovatno če radit na svakoj aplikaciji.
bboy_nano
Posts: 2
Joined: 06-02-2016, 22:21

Re: IR kontroler/daljinski ili sta vec,procitajte

Post by bboy_nano »

Dzenny_assembly wrote:Nažalost ne može. Aplikacija ZazaRemote koju sam instalirao na moj mob. LG leon proizvodi signal na konentoru za slušalice tj. aux izlazu. Na slušalicama se može čuti signal kada pritisnemo neko dugme na aplikaciji ali to nije IR signal koji če pobuditi IR prijemnik nekog uredžaja. Nažalost nemam osciloskop da provjerim frekvenciju ali kako god ovo ne radi. Probao sam sve kombinacije na izlazu aux-a sa jednom ili dvije IR diode medžutim ništa. Ako ti je baš stalo do toga da imaš daljinski na svom mob. onda kupi onaj koji ima hardverski ugradžen IR predajnik i vjerovatno če radit na svakoj aplikaciji.
Hvala ti brate puno za tvoj trud
Dzenny_assembly
Napredujem
Napredujem
Posts: 118
Joined: 11-09-2014, 04:03

Re: IR kontroler/daljinski ili sta vec,procitajte

Post by Dzenny_assembly »

Nema na čemu, pozdrav.
Post Reply